Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz bambano #854 üzenetére

    (#854) bambano: Itt konkrétan mire gondolsz?
    Szerintem (szigorúan magánvélemény) a válások mögött többségében az lehet, hogy a férfi nem tudja belepréselni az általa elképzelt és megszokott életlébe a gyerek miatti megváltozott körülményeket, feladatokat, a nő meg beszűkül a sok otthonlétbe, a gyereknevelésbe, (ill. elsárkányosodás jelensége) és aztán nem értik meg egymást, intimitás is kevesebb, és elmennek egymás mellett. Egyszerűbb kiugrani, otthagyni az asszonyt a szarban, mint megoldani a problémát, tenni a házasságért. Az évek során nem együtt csinálják a család nevű dolgot, csak egy fedél alatt egymás mellett, aztán szépen elszaladnak az évek, elfojtott vágyak, tervek, aztán egyszercsak borul az egész, és már senkinek nincs kedve/energiája megoldani.

    (#856) dabadab: Ahogy írtam, ha nem tetszik a hagyományos jelző, akkor ne nevezzük ezen a néven. Nekem tök mindegy, minek hívják, a tartalom a lényeg, csak mindenki értse.
    Mondjuk fura, hogy szinte mindenki hagyományos modellnek hívja az - apa pénzt keres, anya gyes alatt otthon van - alapú modellt, mindenki tudja, miről van szó, de ha így írom, ketten is nehezményezik.
    Most borotválkoztam, küldhetek pár hasogatni való szőrszálat :)

    Maradjunk annyiban, hogy mi az asszonnyal megbeszéltük, hogy mi hogyan szeretnénk, (és ez történetesen az általam korábban hagyományos nevűnek hitt valamitől nincs fényév távolságra) mindenki más meg úgy csinálja, ahogy szeretné. És nem nyilatkozom ki, hogy kinek mi a dolga, ki mennyit keressen.
    És akkor magamra is aggathatom a konzervatív liberális jelzőt, hogy másokat is kiakasszak vele :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák