Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    Még mindig nem a liberális alapú hozzáállással lenne a baj, hanem a szélsőségeivel.
    pl. nem baj, ha nem szólunk bele más életébe, hadd csinálja a saját dolgát, de pl. a drogot szerintem sem kéne éljenezni. (csak egy példa)
    Ahogy a konzervatív világszemlélettel sincs baj, ha az nem vaskalapos, szűklátókörű is egyben.
    pl. ne örüljünk már annyira buziknak, de forró vastrónra sem kell ültetni őket.
    Vagy pl. öszönözzük a házasságot, családalapítást, gyerekvállalást, viszont kurvára ne szóljanak bele, hogy én mikor/hogyan valósítom meg az életemben.

    Ez a liberalizmus is olyan, mint anno a szocializmus/kommunizmus. Mint eszme nagyon jó, és nemes, de a gyakorlatba k*urvára nem sikerült még senkinek rendesen átültetni, valahogy mindig túltolták, és ahelyett, hogy a valódi célt szolgálta volna, pont az ellenkezője sikerült.

    És ezért félek a mostani helyzettől is. A fene nagy konzervativzmus eszme mögött a kormány túltolja ezt is, és olyan dolgokba szól bele, amihez semmi, de semmi köze, és egyre inkább kezd egy diktatúrához egyszemélyvezérlésű rendszerhez hasonlítani. Ha már most nem az.

    Én valami olyanra vágyom, ahol ezeket megfelelő módon vegyítik.
    Alapvetően nemzeti érzelmű kormány (tehát védi a sajátjait, de megtűri az alkalmazkodó külföldieket), aki kellő szociális érzékenységgel rendelkezik, hogy foglalkozzon a kevésbé szerencsésekkel, kellően világos szabályrendszerrel kordában tartja az ügyeskedőket, de közben nem korlátozza a valóban ügyes embereket, vállalkozókat, Amelyik úgy terelgeti a polgárait, hogy ösztönzi a jóra, nem pedig korbáccsal hajtja egy irányba, megteremti a lehetőségeket, hogy szabadon választva élhessük az életünket, és nem szól bele a mindennapjainkba.
    Arról nem is beszéltem, hogy nem arra használja fel/nem úgy alakítja a törvényeket, hogy maguknak, az egyenlőnél egyenlőbbeknek legyen jó, hanem amire, akikre valóban felesküdtek. Ahol az adókat arra használják, amire beszedik, nem zsebek tömésére.
    DE már megint bilibe lóg a kezem, ideje felébredni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák