Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Turbolada II #770 üzenetére

    "Ez lenne a teljes élet?"

    A lehetőség adott, más kérdés, hogy ki hogy él vele.

    Amikor bejöttek a mobiltelefonok, volt egy bunkófon korszak. Annyira új volt még a dolog, mindenki így akart menőnek látszani, nem volt etikettje. Aztán szép lassan az életünk részévé vált, mindenki megszokta, hozzáigazította a viselkedését, normális, megszokott lett.
    Aztán bejöttek az okostelefonok, és most itt az új bunkófon korszak. Csak ez kicsit hosszabbra nyúlt, és még mindig tart.

    Amúgy én sokat gondolkodtam, elmélkedtem és beszélgettem arról, hogy régen volt-e jobb vagy ma.
    Nincs helyes válasz. Minden kornak megvolt a maga nehézsége és szépsége.
    Régen pl. nehezebb volt a kommunikáció, az utazás, ellenben nagyobb volt a létbiztonság.
    Ma nincs létbiztonság, (talán ezért is csökken a gyerekvállalási kedv), de több a lehetőség, egyszerűbb a kommunikáció, egyszerű és olcsó utazni, stb-.stb. De közben meg nagyobb a stressz.
    A lényeg, ha önmegvalósítani szeretnél, ma sokkal több lehetőséged van erre, amiről régen álmodni sem mertek.
    Ott van minden ember kezében egy mini számítógép, amivel bármilyen információt elérsz, rengeteg dolgot megtehetsz, ellenben ha magába szív, elszigetel másoktól. Pedig az igazi érték az emberekben (önmagunkban és másokban), a kapcsolatokban rejlik. Minden más csak díszlet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák