Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    őstag

    válasz RoundRobin #489 üzenetére

    Én nem mosok össze semmit. Olyan, hogy szerződésszegési típus, nem létezik.
    Azt mondtam, hogy a hibás, vagy részleges teljesítés nem feltétlenül minősül szerződésszegésnek. A hibás teljesítés fogalomköre nem merül ki abban, hogy pl. lukas zoknit, vagy lyuk nélküli csövet szállít valaki, hanem azt is jelentheti, hogy a vállaltnál kevesebbet, vagy nem határidőben, tehát később, esetleg korábban (!) szállít. Mert utóbbi is lehet gondok forrása (pl. raktározási nehézségek).

    Első Google találat:[link] PTK: [link] Egy BME-s diasor, 19. dia: [link] Az a hibás teljesítés ami oda van írva és azok a csoportok vannak amik oda vannak írva.

    Én nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy a semmis szerződés az, amely de jure (jogi értelemben) nem létezik és ez elég rég óta így is van.
    Idézet tőled: "Eleve érvénytelen szerződést nem kell felbontani, az ugyanis de jure nem létezik."

    Pedig attól még ez így van. Az atipikus általános fogyasztói szerződések körén kívül a szerződéseket egyoldalúan NEM LEHET felmondani és megszüntetni sem.

    Ezzel a mondattal az a bökkenő hogy például vállalkozási szerződés egy tipikus szerződés, és ott is van elállás és felmondás. Ne akarj ebbe tovább belemenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák