Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Soma01 #463 üzenetére

    Én csak a kiragadott és elterjedt részletből tudok véleményt alkotni (nincs kedvem végighallgatni az egészet).
    De ott mondott, amit mondott, és belemagyarázás nélkül, szó szerint értelmezve nem tudok egyetérteni vele.
    Ha azt értette alatta, hogy ..., akkor mondja azt, ne pedig mást.
    Hiába finomítjuk, és próbáljuk normális szavakkal, normális szövegkörnyezetbe helyezni, hogy ezt szerette volna mondani, de sajnos nem ezt mondta.

    Gyes, gyed?! Jó, hogy létezik, de nem sokmindenre elég.
    És bizony vannak nők, akiket nem elégít ki szellemileg, hogy éveken keresztül a gyerekkel gügyögjön. Egy anyát nem sok "felnőtt inger" éri az otthonmaradós gyerekezés időszakában. Nagyon sok nő elvan ezzel, örül neki, kiteljesedik benne, de vannak, akiknek ez kevés. Én sem értek azzal egyet (mármint én is azt tartom ideálisnak, ha egy anya több időt tölt a gyerekével, főleg az első években), ha valaki pl. 1 év után visszamegy dolgozni (nem bírja otthon, félti a karrierjét, felnőtt környezetre vágyik, stb.), de megértem, és elfogadom.
    És itt lehet belekötni Ákos interjújába:
    Egy dolog, hogy mit gondolunk ideális élethelyzetnek, és egy másik, hogy meg akarjuk mondani, hogy mi a tuti, másnak mi a dolga. Ez az egésszel a baj. Mert lehet ő azon a véleményen, hogy ők a feleségével így tartották helyénvalónak, nekik ez vált be, de amikor megmondóemberként kinyilvánítja, hogy mi a nők dolga, az bizony felháborodást fog szülni.
    A másik pedig, amit az utolsó hsz-ekben pedzegettek. Volt egy családmodell, hagyományos férfi-női szerepekkel, ami sok időn keresztül bevált, ill. a férfiközpontú társadalom szerette is fenntartani (mert a férfiak számára baromi kényelmes volt), de mára viszont megváltozott a világ. És aki szemléletében ezt nem bírja lekövetni, azt bizony vaskalaposnak fogják titulálni.

    (#464) Soma01: Én novemberben mondtam fel a még hűségidős netelőfizetésemet. A szerződés pontosan szabályozza, hogy ilyenkor hogyan kell/lehet eljárni. Ha simán szeretném a szolgáltatás beszüntetését, kötbér ellenében meg lehet tenni a hűségidő lejárta előtt, ennek az összege is szabályozva van, amit az ember a szerződés aláírásával elfogad.
    És itt reflektálnék egy korábbi fejtegetésre is: Igen, a Telekom diktálta a feltételeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák