Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz prmcsk #418 üzenetére

    Ákostól nem politikai indokkal búcsúztak el.

    Ákos szerződésbontása és "Béla" kirúgása esetére is rögzítve van, hogy milyen feltételekkel lehet ezt megtenni. Ha nem tetszik, lehet jogorvoslatot kérni.
    Pl. Ákos megnézi a szerződés nála lévő példányát, hogy emiatt bonthatják-e a szponzorszerződést (erre vannak jogászai, feltételezem), és ha igen, akkor szemlesütve elfogadja a feltételeket, ha nem, akkor meg nekimegy a T-nek a bíróságon vagy megegyeznek valahogy.

    Béla kirúgása a felvázolt példában minden bizonnyal indokolatlan, így szépen elmegy a munkaügyi bíróságra kl, vagy összeül a főnökeivel és egy zsíros végkielégítéssel vagy közös megegyezéssel távozik.

    Amúgy a való életben teljesen mindennapos, hogy valakit a politikai nézetei miatt küldenek el, vagy lehetetlenítenek el a munkahelyén. Legfőképp a közszférában, de ott sajnos minden szinten, nem csak a pártkatonák ciklusonkénti "szabvány" cseréje esetén.

    (#420) Darthforce92: hol csúsztattam? nem értem.
    Opciókat vázoltam fel, nem tényeket, történéseket. Hogy lehet ilyennel csúsztatni?

    Azt, hogy miért nem perel, a fene tudja, nem látok a fejébe.
    Lehet, hogy jogos volt a bontás, vagy csak elfogadta a tényt, vagy megegyeztek valahogy, de lehet, hogy egyszerűen nincs kedve bíróságra rohangászni. Ezt neki kell tudnia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák