Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz BiP #233 üzenetére

    "Én azt gondolom, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyi bért kapjon, akár férfi, akár nő."
    Én múltkor olvastam egy alapvetően feminista (de nem szélsőséges) tollából származó cikket, aki szerint lényegében ez már megvalósult, csak a statisztikák torzítanak. Gyakorlatilag azt mondja, hogy azért jön ki az a pár % eltérés a nők és férfiak között, mert a statisztikák tipikusan munkaterületet és/vagy végzettséget vizsgálnak (IT-ban átlagosan mennyit keresnek férfiak / nők, vagy mérnök informatikus végzettséggel rendelkező férfiak / nők mennyit keresnek, stb.), munkakört nem. Viszont megfigyelhető tendencia, hogy nők gyakran dolgoznak az adott területen az alacsonyabban fizető állásokban. Tehát pl. ha IT-ról beszélünk, akkor a nők aránya magasabb lesz support munkakörben, mint mondjuk rendszer architekt munkakörben, ami értelemszerűen alacsonyabb fizetéssel jár és így összességében átlaggal jár. De ha azonos munkakört vizsgálnak, azaz IT telefonos ügyfélszolgálat legalsó szintjén mennyit keresnek a férfiak és a nők, akkor lényegében 0 eltérést tapasztalni már. A cikk USA-ról szólt amúgy, de nem lepne meg ha igaz lenne máshol is.

Új hozzászólás Aktív témák