Új hozzászólás Aktív témák

  • ZorPrime

    csendes tag

    válasz anulu #14 üzenetére

    Nézd, csak a magam nevében beszélhetek - igaz, az én területem annyiban speciális, hogy nem "sablonos" döntéseket kell hoznom, hanem igenis, agyalnom kell - jogászkodni, átrágni a bizonyítékokat, tárgyalást tartani (az idézés kiküldésére eleve rá kell hagyni hosszabb időt), etc. Hosszú lenne ismertetni az eljárásom, de bizony megesik, hogy egy "kiemelten" kezelt ügy intézésének tartama minden szabály betartása mellett is túllépi a 30 (60) napot. :((( Bíráskodás miniben.

    Ott viszont, ahol nem ellenérdekű felek közt kell igazságot tenni, valóban lehetséges a gyorsítás (okmánykiadás és hasonlók - vagyis ahol rutinszerűbb lehet a munka). Csak tudjátok, főképp levelezni kell - csomó ügyfél nem netezik (email), a mobilszámát nem köteles megadni egyikük sem...ez is lassúbbá teszi a dolgokat (az én ügykörömben mindenképp, rohadt sok birtokvédelmi ügyem van :(( )

    Iktatás? Szükséges rossz. Nyilván kell tartani a beérkezett cuccokat (esetleg más osztályok is igényt tartanak az adott iratra, mert a tevékenységeink átfedik egymást - az enyém pl. az ebtartással, építéshatósági ügyekkel, szabálysértéssel, etc.) :U

    És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

Új hozzászólás Aktív témák