Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• morgyi

veterán

Azért azt is vegyük számításba hogy Lisa a top10 legjobban kereső ceo közt van, ott is előkelő helyen, a nők közt meg az első. Ha azt ki tudják gazdálkodni akkor Keller és Renduchintala odacsábításába se halnának bele ha a pénzról van szó. Más kérdés hogy pl ketten megférnének-e egymás mellett.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

• morgyi

veterán

Ez szép érzelmes beszéd volt, nem is igazán bírom én se az Intel politikáját, de ha az AMD-nek sikerül rendesen betörni az oem és szerver piacra ők sem lesznek jófiúk ám. Ennek első előjele a ryzen 4000 vs b450 balhé, illetve hogy megdrágultak az alaplapok. Versenyképes az amd jön is fel árban. A procik is a lapok is. Konkurencia hiányában ha nem is alszol be elkezdhetsz árat emelni. Az NV is ezt csinálja. Nem húzták be a féket, szépen fejlesztenek, de annyit kérnek a kártyákért ahol nincs konkurencia amennyit nem szégyellnek.

• morgyi

veterán

Még lapulhat is aduász, nem féltem őket. Simán el tudom képzelni, és leak is volt nem egy hogy megvolt szépen az ütemtervük. Csak baszhatod a jóféle arch-ot ha papíron van meg de 14nm-en életképtelen.
    Csak azt nem értem, hogy amikor már a márka presztízse múlik a dolgon, miért nem csengettek még be a TSMC-hez vagy a Samuhoz hogy gyártassanak. Lehet hogy mégsincs meg a fasza arch, amit csak a gyártástechnológia limitál.

[ Szerkesztve ]

• morgyi

veterán

Kérdezték volna mi a különbség a Facebook, a TikTok és az Instagram között. Nyomta volna fél óráig :DDD

Amúgy a márka presztízsével kapcsolatban pl.:

az Egyesül Államokban lévő Argonne Nemzeti Laboratórium például 2021-re kapott ígéretet, az Aurora nevű szuperszámítógép beüzemelésére, mely a 7nm-es Ponte Vecchio hiányában egészen biztosan nem jöhet létre. Az Aurora amúgy már egy jóval régebb óta húzódó projekt, korábban a 10 nm-es Knights Hill nevű fejlesztés elhasalása miatt kényszerültek elhalasztani, és azóta is késnek vele, de valószínűleg egy harmadik csúszás már se nekik, se a partnereknek nem férne bele a bizalmi keretbe.

2018 volt a tervezett befejezés... Megér nekik ekkora arcvesztést? Ahelyett hogy az első csúszás után elkezdték volna felvenni a TSMC-vel a kapcsolatot, és bérgyártatni 7nm-en? Pl. egyenlőre csak a high-end Xeonokat?

• morgyi

veterán

Eléggé. De elbaszni éveket és dollármilliárdokat egy nem működő gyártástechnológiával és ezzel arcvesztést elkönyvelni egy USA szuperszámítógép projektnél szerintem még rosszabb. Mellé jön még az is hogy lenne igény a cuccaikra de nem tudnak eleget gyártani. Az AMD sokkal kisebb szellemi tőkével és lehetőséggel azóta 2x csinált csíkszél váltást és kb. addigra mire az Intel csinál megcsinálják a 3-ik csíkszél váltást is.

• morgyi

veterán

Az architektúra megtervezése, és az adott csíkszélességre gyártásba vitel nagyon nem ugyan az. Ha a 6 évvel számolunk, akkor az AMD még a GloFo 14nm-ét nézegethette akkor maximum nem pedig a TSMC 7nm-es technológiáját. Főleg hogy kötötte őket a szerződés a GloFo-val, és csak azért gyártathatnak a TSMC-nél mert a GloFo kiszállt a 7nm előtt a versenyből. Mikor a Zen2 tervezése indult (ha 6 évvel számolunk) még azt sem tudhatták hogy a GloFo-nak nem sikerül a 7nm-es processz.

Amúgy amikor kiderült hogy az első 10nm-es node kapufa (ami amúgy számokban nem volt rossz) akkor elkezdhettek volna már rágyúrni a TSMC 10nm-es processzére. Már csak a gyártási kapacitás problémái miatt is.

Hozzászólok Aktív témák