Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    Azokat az egereket preferálom, ahol a mutatóujjra, és a középső ujjra jutnak extra gombok. A hüvejkujjas megoldásokat nem szeretem.
    Sajnos ezt sok gyártó figyelmen kívül hagyja.

    Szerintem az ergonómiailag leginkább eltalált design az a Roccat Tyon, illetve ennek utódja a Roccat Leadr.
    Továbba azt sem igazán értem, hogy miért szükséges mindjárt 2 dedikált gomb a DPI váltásnak? Hol van annak gyakorlati jelentőssége, hogy menet közben tudjak DPI-t váltani? Ha meg van (de nincs!), akkor miért kerül olyan lehetetlen helyre az a gomb, hogy ott van, dedikált, meg minden, csak épp nem érhető el egyszerűen, egyetlen mozdulattal?
    Megint a Roccatot tudnám felhozni, a gerinc mentén elhelyezett billenőkapcsolóval, ami még így is a legkevésbé használható megoldás az adott felületen, de jóval használhatóbb bármely egyéb márka megoldásánál.
    Hüvelykujjnál meg szerintem 2-3 gombnál több csak zavart okoz az erőben. Volt, illetve van is a háznál egy Nyth, amin moduláris a thumb zone, így akár 12 extra gomb is felkerülhet oldalra, de hogy őszinte legyek, teljesen használhatatlan. Legalábbis számomra.
    Gyűrűsujj-kisújj meg szerintem kitámasztásra jó. Oda gombokat helyezni teljesen felesleges, mert igen körülményes lenne azt használni.

    Na ezt csak azért írtam, hogy számomra mi az optimális gombkiosztás egy egér esetén. A fenti egerek közül, ennek a feltételnek, egyik sem felel meg, de még csak nem is közelít.

    Nekem ha nem Tyon/Leadr, akkor SteelSeries Rival 500.

    Roccat Leadr gombkiosztása

Új hozzászólás Aktív témák