Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    Azt kérdezném még meg mivel úgy látom itt elég sok tájékozott ember mozog a témában, hogy a mapok jogi dolgai változtak? Mert ha nem, akkor elvből sem használom megint, most badaról androidra megyek át a nyár folyamán úgyhogy megint aktuáális lesz valami navi program.

    Mert ugye mikor 2 éve néztem még úgy volt hogy amit létrehozok/szerkesztek/módosítok egy térképen az irányában semmi jogom sincs, ergó a waze a rendelkezik a térképek teljes szerzői és kereskedelmi jogaival azt akár el is adhatja harmadik félnek, bármikor belátása szerint zárolhatja/fizetőssé teheti semmilyen kötelezettsége nincs arra hogy továbbra is ingyenesen a rendelkezésemre bocsátsa. Attól tartok hogy a millió felhasználó létrehoz egy kiemelkedő minőségű térképet és hipp-hopp a waze az eddigi formájában megszűnik, a playstore/appstore/marketplace-en pedig megjelenik 50 dollárért egy navigációs program az én munkámból.

    Félreértés ne essék én is nekiálltam beszerkesztettem pl Debrecen déli részét, tehát használtam, dolgoztam vele, nem kibicként írok. De a fentebbi kérdésre választ nem kaptam, pedig minden létező formában feltettem, de pl a fórumokról valahogy "kimoderálódott". :F

Új hozzászólás Aktív témák