Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz FoxiestFox #1 üzenetére

    És már megint kezdődik előröl ez a hülyeség, látom a média tömegvakító hatása óriási, és nem merül ki a "mójnika shów"-ban.
    Nem állok most neki semmi vitába, de egy dolog biztos: ha ez a készülék kapacitív kijelzővel jött volna ki, már biztos hogy sok ember mérgében a falhoz csapkodta volna.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Necc #2 üzenetére

    Jó lenne ha nem általánosítanál, te advanced user.
    Sok PDA és egy Nokia 5800 után mondom azt, hogy egy süppedős, sérülékeny fóliát ceruzával nyomkodni 2010-ben vérciki.
    Ha szerinted ez hülyeség, akkor vegyél (habár látom, már van egy) és használj ilyen telefont a továbbiakban, de én többet nem szeretnék hasonlót.
    Ez az én véleményem, (ami nem a gonosz tudatformáló média etc. hatására alakult ki) és eléggé felb*sz, mikor hülyének néznek és általánosítanak.
    Neked az jön be, nekem más.
    De ha már így rákezdtél, akkor közlöm, hogy én pedig pl. az N97-et csapkodnám a falhoz.
    Ahány ember annyi nézőpont.
    És mind ember mondom, hogy nem kell mindig hülyének nézni a másikat, mert bizony nem te vagy egyedüli intelligens (?) életforma a fórumon.
    Peace. Out.

  • Necc

    addikt

    válasz FoxiestFox #3 üzenetére

    Kapacitívból (is) én már fogtam nem egy olyan telefont a kezemben, hogy olyan hatalmas erővel kellett megnyomni a felületet hogy reagáljon az 'érintésre' a készülék, hogy már azt hittem hogy az erőtől betöröm a kijelzőt. És ez egy eléggé márkás és népszerű gyártótól 2010-ben vérciki...

    Mindegy, hogy rezisztív vagy kapacitív, ugyanúgy meg lehet csinálni azt rosszul vagy jól. Az N97 és az N900 számomra az ékes példa, hogy igen is lehet régi technológiából normálisan kinéző és üzemelő érintőfelületet összehozni, és igen, volt az én kezemben is nem egy 5800 és nem egy 'tucat'PNA és tudom hogy a 'sérülékeny fólia' kifejezés alatt mit értesz, de az már a múlt!

    Csak sajnos valamiért megrögződött az emberek fejében, hogy a rezisztív az "rossz azt kerülni kell" és a szájbeszéd meg a tucatbloggerek (jelen esetben ez ugyebár a média) ezt terjesztik.

    Szintet lépet a rezisztív érintőfelület, már köze sincs a régi gagyi fóliával letakart kijelzőhöz, mint régen (példaképp az N97 érintőfelülete keményüveg), ugyanúgy lehet 'múltitáccsos' mint a kapacitívak, csak az emberek élnek még a múltban és senki se hajlandó felfogni a jelent.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • joey04

    titán

    válasz FoxiestFox #3 üzenetére

    Én sem váltanék vissza semmi pénzért. Mint valami őskori technika a rezisztív :R

    (természetesen szintén tapasztalat, valahol elég hosszan ki is fejtettem, de most pár kétkedő miatt nem fogom előkeresni)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Dare2Live

    nagyúr

    Én is egyértelműen jobbnak érzem a rezisztív telóimat, ott körömmel villámgyorsan gépelek. Ellenben ha kapacitv teló van nálam folyamatosak a félrenyomások.
    Ez alól csak a HD2 a kivétel, ott a 4.3"kijelző miatt normális méretüek a billek.

    El kell dönteni mi kell jó használhatóság, vagy, hogy trendin simogatással is müködjön. (Mi más előnye van?)
    Nekem a használhatóság a fontosabb szerintem jobb a rezisztív.

    Csak hát nem trendi.... Egyél szart.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • GALARDO

    addikt

    Jónak tűnik! :C

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Necc #4 üzenetére

    Hm, értem.
    Ilyen újabb fajta rezisztívet még nem fogtam, ez igaz.
    Ha tényleg megoldották normálisan, az pozitív tud lenni, de csak ha nincs a készüléknek hardveres billentyűzete.
    Tény hogy PDA-n én is gyorsan tudtam írni meg rajzolgatni, a cerkával, és szerettem is.
    De ha egyszer van hardveres gombsor, akkor lehetne akár kapacitív is a gép, én azt jobbnak érzem.
    Persze gépelni szar rajta (iPhone-t próbáltam), bár van akinek az is bejön..
    Olyan apró menük már nem nagyon vannak, mint régen WM alatt.
    Bár tény hogy az meg azért volt jó, mert több minden elfért, nem csak pár bazinagy táccsgomb...

  • Karma

    félisten

    válasz FoxiestFox #8 üzenetére

    Én meg igen, N97-et és N900-at is próbáltam már, fasorban sincs egyik se például egy G1 (olcsó, régi) kapacitív képernyőjéhez képest. Az N97 meg mint modern, jól sikerült rendszer... Broáf.

    “All nothings are not equal.”

  • Karma

    félisten

    válasz FoxiestFox #10 üzenetére

    Persze hozzá kell tennem, hogy az előbbi az én véleményem empirikus alapokon, nem vállalok semmiféle felelősséget ha mást tapasztalnál, és nem is akarom senkire se ráerőltetni.

    “All nothings are not equal.”

  • Mindreader

    tag

    Engem nem érdekelne igazából hogy kapacitív vagy rezisztív-e, csak legyen hozzá stylus. De mivel a kapacitív érintőképenyő elsősorban újjal való tapicskolásra van kihegyezve, így a legjobb döntés egyértelműen a rezisztív technológia volt ezen készülék esetében, sőt remélem az utód is azzal lesz felszerelve. Meg kellene érteni hogy ez egy tablet és nem telefon, akármilyen kicsi is az ember ujja, soha nem fog tudni olyan kicsi területet megérinteni a képernyőn mint amilyenre sokszor szükség van. És ez NEM a basic UI hibája, az ember a gyári dolgokat vígan elvezérelgetheti akár ujjal is, de 3rd party programoknál vagy hogy ne menjünk messzire egyszerűen csak böngészésnél sokszor nehézkes egy vezérlő elemet pontosan eltalálni csak ujjal. Próbálj meg egy Midnight Commandert ujjal vezérelni: elárulom, rezisztíven is nagyon nehéz, kapacitív kijelzőn pedig szerintem egyenesen lehetetlen lenne.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Mindreader #12 üzenetére

    "Engem nem érdekelne igazából hogy kapacitív vagy rezisztív-e, csak legyen hozzá stylus."

    Az emberek többsége ezzel pont ellenkező véleményen van :D

    "hogy ne menjünk messzire egyszerűen csak böngészésnél sokszor nehézkes egy vezérlő elemet pontosan eltalálni csak ujjal."

    Hamarabb ránagyítok, ha annyira pici az a felület, mint hogy előbogarásszak egy hurkapálcikát és azzal bohóckodjak. Az megint más kérdés, hogy út közben, vagy járműben nem igazán lehet cerkával játszadozni.

    " Próbálj meg egy Midnight Commandert ujjal vezérelni: elárulom, rezisztíven is nagyon nehéz, kapacitív kijelzőn pedig szerintem egyenesen lehetetlen lenne."

    Hát igen, ha egy mobil eszközre normális alkalmazásokat fejlesztenének és nem a desktop megoldások portolgatásával vacakolnának, akkor ez a kérdés fel sem merült volna ugyebár.
    (Ki a fenének kell egy mobiltelefonon Midnight Commander???)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Mindreader

    tag

    válasz Ulkesh #13 üzenetére

    "Hamarabb ránagyítok"

    Nevetséges, a PC-n sem úgy böngészek hogy ránagyítgatok a vezérlőkre és ezt elvárom a tabletemtől is. Szerencsére a stylus mellett nincs is szükség arra hogy nagyítgassak.

    "(Ki a fenének kell egy mobiltelefonon Midnight Commander???)"

    Először is maga a gyártó sem mobiltelefonnnak tekinti a készüléket hanem internet tabletnek, az egy dolog hogy kapott GSM/3G modult. Másrészt pedig én akarok mc-t futtatni és még szerintem nagyon sok embernek aki szintén ezt a készüléket választotta/választja.

    Márpedig ennek a készüléknek éppenhogy az az erőssége hogy a desktop alkalmazások könnyen portolhatóak rá.

    Ezzel az egésszel csak azt akarom bizonyítani hogy igenis fontos és elengedhetetlen dolog a stylus egy ilyen kaliberű készülék esetében.

  • #53246592

    törölt tag

    A RI/OS-ben van a hiba vagy mi az oka hogy az eredeti hirhez egyaltalan nem kapcsolodo (hit)vita folyik? ;]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Mindreader #14 üzenetére

    "Nevetséges, a PC-n sem úgy böngészek hogy ránagyítgatok a vezérlőkre és ezt elvárom a tabletemtől is."

    Te PC-n is 3,5"-os kijelzőn böngészel? :D

    "Először is maga a gyártó sem mobiltelefonnnak tekinti a készüléket hanem internet tabletnek"

    Marketing bullshit.

    "Másrészt pedig én akarok mc-t futtatni"

    Őszinte részvétem.
    Ekkora méretben inkább a kijelző méretéhez és az eszköz normál felhasználásához optimalizált alkalmazást használok és használnék. A desktop alkalmazások nem ekkora képernyőn való és nem mobil használatra vannak kitalálva, lehet ilyen alkalmazásokat portolgatni (lásd. OpenOffice), techdemo-nak kiválóak, csak a használati értékük közelít a nullához.

    "Márpedig ennek a készüléknek éppenhogy az az erőssége hogy a desktop alkalmazások könnyen portolhatóak rá."

    Ez a hátránya, mert a kutya nem fejleszt rá értelmes alkalmazásokat, csak a desktop megoldások portolgatásával bohóckodnak, ami semmilyen szempontból sem előnyös.

    "Ezzel az egésszel csak azt akarom bizonyítani hogy igenis fontos és elengedhetetlen dolog a stylus egy ilyen kaliberű készülék esetében."

    Ezt nem vitatom, de éppen ezért az ilyen eszközt ma már technikatörténeti érdekességként kezelek, mint akármilyen 6-8 éves cerkás PDA-t.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • joey04

    titán

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    El kell dönteni mi kell jó használhatóság, vagy, hogy trendin simogatással is müködjön
    Ha ez a véleményed, akkor nálad van a hiba. Én azt tudom, hogy mióta érintős gépeket próbálgattam, mindig visszaváltottam nem érintős készülékre, mert nehézkes volt a használata. Amikor betört a kapacitív mánia, és kipróbáltam, akkor éreztem azt, hogy igen! Így kell működnie egy érintős készüléknek! Ekkor nem akartam a falhoz vágni 5 perc használat után. nálam még pontosabb is, pl böngészőben ha a MA oldalát megnyitod, és nem zoomolsz egy kicsit sem, akkor egy kapacitív kijelzőn a "Fórum" fület szinte mindig eltalálom, míg pl rez N97en ez nem sikerült.

    Véletlen nyomás sincs annyi, hiszen valóban csak akkor reagál, ha megfogom, és használni akarom, mert ugye csak az ujjamra reagál.

    És a kezelés is könnyű, még egy Omnia2, N97 párosnál is (amik rez kijelzők között valóban nagyon jók) figyelni kell, hogy mennyire nyomod meg, ami pl scrollozásnál szokott nálam problémát okozni az Omnián. A kapacitív esetében valóban érinteni kell a kijelzőt, ahogy az a nevében is van, és ez gyorsabb, kényelmesebb, pontosabb működést hoz. Még a leggagyibb kapacitív is jobb, mint a legprofibb rez.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Mindreader

    tag

    válasz Ulkesh #16 üzenetére

    "Te PC-n is 3,5"-os kijelzőn böngészel?"

    Természetesen nem de attól még elvárom, és ezt szerencsére teljesíti is. A kapacitív kijelzővel ezt nem tehetném meg, ott tényleg nagyítgatnom kellene. Pont.

    "Marketing bullshit."

    Attól még tény marad hogy nem telefonnak készült lásd az elődeit, N770, N800, N810.

    "csak a használati értékük közelít a nullához."

    Egy kapacitív kijelzős készüléken mindenképpen.

    "a kutya nem fejleszt rá értelmes alkalmazásokat"

    LOL,hát ezt most jól megmondtad. Mi számít neked értelmes alkalmazásnak? Már most minden van rá ami kell. Talán nem láttál még Maemo repót!?

    "Ezt nem vitatom, de éppen ezért az ilyen eszközt ma már technikatörténeti érdekességként kezelek, mint akármilyen 6-8 éves cerkás PDA-t."

    Attól hogy te képtelen vagy stylust használni, attól még egy ilyen felszereltségű készülék nem lesz technikatörténeti érdekesség legfeljebb majd +6-8 év múlva.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Mindreader #18 üzenetére

    "A kapacitív kijelzővel ezt nem tehetném meg, ott tényleg nagyítgatnom kellene. Pont."

    Kapacitív kijelzővel is megteheted, mert normál esetben van szoftveres segítség (pl böngészésnél nem kell halál pontosan eltalálnod a kis linket, mert a szoftver "kitalálja", hogy mit akartál elérni). Másrészt mozgó járművön, utcán sétálva megnézném, hogy boldogulsz a cerkáddal :D (tudod attól mobil egy eszköz, hogy bárhol kényelmesen tudd használni).

    "Attól még tény marad hogy nem telefonnak készült lásd az elődeit, N770, N800, N810."

    Ezt azért a Nokia kicsit másképpen gondolja, nem hinném, hogy az "elődök" bukását szeretné megismételni :)

    "LOL,hát ezt most jól megmondtad. Mi számít neked értelmes alkalmazásnak? Már most minden van rá ami kell. Talán nem láttál még Maemo repót!?"

    Ugyan már.
    Mutass normális navigációs alkalmazást, irodai szoftvereket, játékokat stb.
    Rengeteg alkalmazás nincs rá, amik meg vannak azok nagyrészt inkább a geek-ek játékszerei.

    "Attól hogy te képtelen vagy stylust használni"

    A két kijelző között az a különbség, hogy a kapacitív kijelzőt bárhol, bármikor, bármilyen élethelyzetben lehet kényelmesen használni, míg a rezisztívet meg nem. Innentől ez elavult technológia (egyébként több ismerősöm van aki N900-at használ és mindegyik a rezisztív kijelzőre panaszkodik).

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Karma

    félisten

    válasz Ulkesh #19 üzenetére

    Megelőzve a magas labda leütését: a kapacitív képernyő se univerzális, lásd műkörmös nők és a hideg tél. Ezt leszámítva minden pontban egyetértek.

    “All nothings are not equal.”

  • joey04

    titán

    válasz Karma #20 üzenetére

    A műkörmös nők oké, de a hideg miért?

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Ulkesh

    őstag

    válasz joey04 #21 üzenetére

    A kesztyűre gondolt szerintem, de azért megnézném, hogy kesztyűben hogy mókolja ki valaki a silójából a cerkát és kezd el vele bűvészkedni :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • joey04

    titán

    válasz Ulkesh #22 üzenetére

    erre gondoltam én is (kesztyű), de cerkát akkor sem használok, mert 2010ben nem fogok cerkát használni, lol. Egyéb esetben meg úgyis le kell vennem a kesztyűt, a normális kezeléshez (nekem le kellett minden rez kijelzős eszközömnél)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Karma

    félisten

    válasz joey04 #21 üzenetére

    Igen, a kesztyűre gondoltam, mert az még mindig a leggyakoribb flamelés a kapacitív képernyő kapcsán. Egyetértek Ulkesh-sel, a piszlicsáré cerkával kesztyűben se lehet bűvészkedni, de valamiért nagyon tetszik a sok napellenzősnek, hogy ezzel próbál támadni.

    Engem részemről nem befolyásol, mert csak nagyon ritkán használok kesztyűt, és akkor is fél perc alatt lekapom, ha hívásom van.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • joey04

    titán

    válasz Karma #24 üzenetére

    Engem részemről nem befolyásol, mert csak nagyon ritkán használok kesztyűt, és akkor is fél perc alatt lekapom, ha hívásom van.
    pontosan! :R
    Belekötni meg úgyis belefognak bármibe, nem csak ebbe a 2 lehetőségbe :D

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Mindreader

    tag

    válasz Ulkesh #19 üzenetére

    "Kapacitív kijelzővel is megteheted, mert normál esetben van szoftveres segítség (pl böngészésnél nem kell halál pontosan eltalálnod a kis linket, mert a szoftver "kitalálja", hogy mit akartál elérni). Másrészt mozgó járművön, utcán sétálva megnézném, hogy boldogulsz a cerkáddal :D (tudod attól mobil egy eszköz, hogy bárhol kényelmesen tudd használni)."
    Én meg azt nézném meg hogy ki böngészik kettönk közül gyorsabban és kényelmesebben: én ezzel a készülékkel és stylussal vagy te az akármilyen kapacitív kijelzös készülékeddel, ujjal és nagyítgatva. Másrészt meg ne mondd már nekem hogy egy mozgójárművön bármivel is előrébb vagy egy kapacitív géppel.

    "tudod attól mobil egy eszköz, hogy bárhol kényelmesen tudd használni"
    ez aztán a magvas megállapítás, most ne nekem kelljen már elmagyarázni neked a mobilitás fogalmát, de tudod a mobilitás sokkal inkább a hordozhatóságot jelenti, a használhatóság az egy másik történet

    "Ezt azért a Nokia kicsit másképpen gondolja, nem hinném, hogy az "elődök" bukását szeretné megismételni "
    Nem hiszem hogy bármiféle bukásról is beszélhetünk, ezeket a készülékeket soha nem a nagytömegnek szánták. Ha akkora bukás lett volna akkor nem élt volna meg ennyi készüléket a széria.

    "Mutass normális navigációs alkalmazást, irodai szoftvereket, játékokat stb.
    Rengeteg alkalmazás nincs rá, amik meg vannak azok nagyrészt inkább a geek-ek játékszerei."
    Ott a Sygic, kész van csak engedélyeztetésre vár. Ott a Documents to GO, fizetős de akinek kell az megveszi. Ott a games repó tele van játékkal. Ami meg a választékot illeti nyilván még most nem összevethetö egy nagy alkalmazásbolttal, de nem is tudom mit várhatnánk amikor még másfél hónapja szinte lehetetlen volt ilyen készülékhez jutni. Mellesleg meg ennyi erövel az egész Linux a geek-ek játékszere. ÉS? Hozzértő kezek közt mégis ebböl lehet ma a legtöbbet kihozni.

    "A két kijelző között az a különbség, hogy a kapacitív kijelzőt bárhol, bármikor, bármilyen élethelyzetben lehet kényelmesen használni, míg a rezisztívet meg nem"
    :-) Nesze semmi fogd meg jól. Én már nem lövöm el a kesztyűs, műkörmös példát, azt már megtette más. De próbálj stylus nélkül kézírásfelismeréssel sms-t írni. Persze majd mindjárt jól megmagyarázod hogy ez mekkora felesleges feature már meg ki használna ilyet: elárulom sokan. Meg vajon miért készülnek az ipari készülékek szinte kivétel nélkül rezisztív technológiával? Biztosan azért mert annyira rosszul használható.

    [ Szerkesztve ]

  • 8nemesis8

    veterán

    Vajon beleköt e ebbe a google!?
    Egyébként nincs levédve neki ez a technológia?Mert akkor gondban lehet akik írták, pláne, hogy hasonló elven működik.

  • #53246592

    törölt tag

    válasz 8nemesis8 #27 üzenetére

    En ezt nem latom igazan hasonlonak, csak egy a sok terkep weboldal es alkalmazas között, ami mellesleg flash alapon megy. Valamint nem ugy tunik mintha N900-ra barmi optimalizacio lenne, ugyanolyan mintha PC-n nyitom meg böngeszöben. Max annyi a kulönbseg hogy nem akar muködni a zoom in ;]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Mindreader #26 üzenetére

    "Én meg azt nézném meg hogy ki böngészik kettönk közül gyorsabban és kényelmesebben: én ezzel a készülékkel és stylussal vagy te az akármilyen kapacitív kijelzös készülékeddel, ujjal és nagyítgatva"

    Én a kapacitív kijelzővel, hidd el tapasztalat. Nagyítani meg mindkettőnknek kell, hisz a desktop monitorra tervezett oldalakat nem fogod oldal méretben olvasni a 3,5"-os kijelzőn :D

    "de tudod a mobilitás sokkal inkább a hordozhatóságot jelenti, a használhatóság az egy másik történet"

    Hát igen, a használhatóság egy másik történet, ha rezisztív kijelzőről van szó :D

    "ezeket a készülékeket soha nem a nagytömegnek szánták. "

    Igen, a Nokia a Máltai Szeretetszolgálat egyik fióküzeme, csak geek-eknek gyártja ezeket a készülékeket nagy ráfizetéssel, kis példányban :D :D :D

    "Ha akkora bukás lett volna akkor nem élt volna meg ennyi készüléket a széria."

    Mennyit is? Eladtak belőle 100 ezret? LOL

    "Ott a Sygic, kész van csak engedélyeztetésre vár."

    Hát igen, iPhone-ra is a Sygic volt az első navigációs alkalmazás, de nem tudok olyan emberről, aki még ma is azt használná. :)
    Kicsit távol áll a ma elvárt navik minőségétől.

    "Ott a Documents to GO, fizetős de akinek kell az megveszi."

    Azt okosan elhallgatod, hogy N900-ra csak view-er a Docs to Go, szerkeszteni nem lehet vele, vagyis nesze semmi fogd meg jól, más platformokra ilyen alkalmazások kilószám vannak ingyenesen.

    "de nem is tudom mit várhatnánk amikor még másfél hónapja szinte lehetetlen volt ilyen készülékhez jutni."

    Végül is a Maemo nincs már piacon 5 éve, nem várható el, hogy legyenek rá alkalmazások :D

    "Mellesleg meg ennyi erövel az egész Linux a geek-ek játékszere. ÉS? Hozzértő kezek közt mégis ebböl lehet ma a legtöbbet kihozni."

    Ez a szépen hangzó elmélet, sajna a gyakorlat mást mutat.
    Sorry de az N900-ra készülő alkalmazások gyakran még az Android-os free cuccok minőségét sem ütik meg. Ott legalább már van választék, Maemo-n meg eszed nem eszed nem kapsz mást, vagy ha nem tetszik írsz magadnak jobbat. 2010-ben ez már nem egészen járható út, 10 évvel ezelőtt, talán még nyerő lett volna, ma már nem.

    "De próbálj stylus nélkül kézírásfelismeréssel sms-t írni. Persze majd mindjárt jól megmagyarázod hogy ez mekkora felesleges feature már meg ki használna ilyet: elárulom sokan. "

    Végül is az N900 gyatra hardveres, meg a csak patchelés után használható virtuális billentyűzetét ismerve nem csodálom, hogy erre van igény. Jobban kidolgozott virtuális billentyűzet esetén csak a kínai írásjelek bevitelénél van létjogosultsága, az meg kiválóan működik kapacitív kijelzőnél is.

    "Meg vajon miért készülnek az ipari készülékek szinte kivétel nélkül rezisztív technológiával? Biztosan azért mert annyira rosszul használható."

    Ha lehet, akkor ne a 10 éves technológiákat nézzed, a mai ipari eszközök legtöbbje kapacitív (kivéve ahol védőkesztyűben kell dolgozni).

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • joey04

    titán

    válasz Mindreader #26 üzenetére

    Én meg azt nézném meg hogy ki böngészik kettönk közül gyorsabban és kényelmesebben: én ezzel a készülékkel és stylussal vagy te az akármilyen kapacitív kijelzös készülékeddel, ujjal és nagyítgatva. Másrészt meg ne mondd már nekem hogy egy mozgójárművön bármivel is előrébb vagy egy kapacitív géppel.
    hát pedig tapasztalat, nekem is, hogy a cp kijelzővel sokkal könnyebb.
    És bizony még mozgójárművön is

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Mindreader

    tag

    válasz Ulkesh #29 üzenetére

    "Én a kapacitív kijelzővel, hidd el tapasztalat. Nagyítani meg mindkettőnknek kell, "

    Szerintem meg én, ez is tapasztalat. És képzeld el nekem soha nem kell nagyítanom.

    "Hát igen, a használhatóság egy másik történet, ha rezisztív kijelzőről van szó"

    Ezzel most az égvilágon semmit nem magyaráztál meg, gyakorlatilag beismerted hogy az előbb hülyeséget írtál ami a mobilitást illeti.

    "Igen, a Nokia a Máltai Szeretetszolgálat egyik fió...blabla"

    Ezzel az áliróniával megint nem cáfoltál meg semmit.

    "Mennyit is? Eladtak belőle 100 ezret? LOL"

    És? Ez most mit is bizonyít? Azt semmiképpen hogy bukta lett volna. Tudod mi volt a bukta? A Series 90, milyen érdekes abból nem is gyártott több készüléket a Nokia. Ha egy széria bukta az nem éli meg még a 4.-5. generációt is.

    "Kicsit távol áll a ma elvárt navik minőségétől."

    Érdekes mégis elég sokan használják, én is ismerek jó néhányat. Majd szólok már nekik hogy figyeljetek már normálisak vagytok? Pff...

    "Azt okosan elhallgatod, hogy N900-ra csak view-er a Docs to Go..."

    Azért a rosszindulat befigyel látom. Nem szándékosan hallgattam el, tényleg úgy tudtam hogy a fizetős verzió tud szerkeszteni. Ettől eltekintve nem adok pár hónapot egy rendes KOffice portnak.

    "Végül is a Maemo nincs már piacon 5 éve, nem várható el, hogy legyenek rá alkalmazások"

    Tudod a Maemo 5 ezzel a készülékkel debütált. Az előző verziókra írt alkalmazások nem kompatibilisek vele. Ezt most lehet hibaként felhozni, de attól még tény: ezért van rá kevés alkalmazás. Most én is írjam hogy ezt a tényt okosan elhallgattad?

    "Sorry de az N900-ra készülő alkalmazások gyakran még az Android-os free cuccok minőségét sem ütik meg."

    Ugye nem akarod hogy elhiggyem hogy te mint fanatikus Apple rajongó ezt személyes tapasztalatból írod? A választék talán kicsi de a programok igenis jól használhatóak, még a legtöbb devel repóban lévő program is meglepően stabil.

    "Végül is az N900 gyatra hardveres, meg a csak patchelés után használható virtuális billentyűzetét ismerve nem csodálom, hogy erre van igény."

    Ezt most benézted, ennek az égvilágon semmi köze az N900-hoz. Nem is a készülékhez kapcsolódóan írtam. Másrészt meg ugye nem gondolod hogy majd te fogod megmondani hogy mire van igény? Azzal hogy azt mondod hogy szerinted erre nincs igény attól még tény marad a kézírásbevitel lehetetlensége/nehézkessége ujjal. Különben is milyen patchelés után használható virtuális billről beszélsz? LOL

    "Ha lehet, akkor ne a 10 éves technológiákat nézzed, a mai ipari eszközök legtöbbje kapacitív (kivéve ahol védőkesztyűben kell dolgozni)."

    Na most itt bizonyítottad be hogy közöd nincs az egészhez. Képzeld el én pontosan ilyen ipari gépekre fejlesztek szoftvereket és még egy rohadt darab kapacitív érintőpaneles gép nem járt nálam, pedig hidd el hogy nem régi és elég drága eszközökkel dolgozunk.

Új hozzászólás Aktív témák