Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz zoltanz #85 üzenetére

    A beszélgetés induló feltétele az volt, hogy egy windows user valamiért meg akar nézni egy linuxot, és letölti az ubuntut. Az a windows user, aki életében először lát ubuntut, ami nem működik neki rendesen, az nem fog initramfs szkripteket debuggolni, ebben legyél teljesen biztos.

    #87: két dolgot szeretnék:
    1. aki windows user, az kicsit befogadóbb módon foglalkozzon a linuxszal, azaz nézze meg, hogy mit nyújt a linux, döntse el, hogy az neki megfelel-e vagy sem, és ha nem felel meg, akkor ne foglalkozzon vele többet. Az, hogy zero day wannabe linux userek rögtön azzal jönnek, hogy miért nem úgy működik, mint a windows, azt el kellene felejteni.

    2. aki meg pozíciója és munkaköre alapján feketeöves linuxos kellene, hogy legyen, és itt most kifejezetten és kiemelten azokra célzok, akik debian csomagokat csomagolnak meg scripteket írnak, azok meg legyenek már végre feketeövesek, mert uncsi. Ha már álmodozni lehetne, az sem lenne baj, ha a linux7 fícsörök nem lennének kötelező fícsörök, tehát pl. hal-t, udevd-t, ilyeneket gond nélkül ki lehetne gyalulni a disztrókból, ha nekem nem kell. Meg attól is lábrázást kapok, hogy egyes csomagoknak olyan függőségi listája van, hogy szinte a fél debiant felrakják, indokolatlanul. Például miért rakja fel az alap X dolgokat egy ssh? Miért nem úgy rakták össze, hogyha nekem full debianom van, akkor legyen egy ssh, ha meg nincs, akkor meg egy ssh-nox vagy hasonló nevű csomag, ami nem kér pl. xauth-ot meg társait? Ha ezt az mtr-rel meg tudták csinálni, akkor a többivel miért nem? (most nem tudom fejből, melyik csomag húz pl. maga alá a teljes mysql kliensoldalt, feleslegesen).

    #88: ha csak a linuxosok elitjének jár az, hogy kernel upgrade után bootoljon a gép, akkor elfogadom, hogy elitista vagyok. Ha ezzel szemben Mariskanéninek is jár Csajágaröcsögén a működő linux, akkor viszont disztró oldalon van takarítani való.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák