Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    7 öltéssel varrták össze? Nekem a jobb térdemet műtötték meg még ált. isk. koromban, 11 éves voltam, azt hiszem, és 7 öltéssel varrták össze. :D Mondjuk nekem más bajom volt, jóindulatú daganat, azt magyarázta az orvos, hogy ahogy növök, a térdnél a csontok közötti "anyag" oldalt összegyűlt, kis gombócot alkotva. Csontkemény volt, 1-2 centi átmérőjű. "Lefaragták" onnan, mint utóbb kiderült, még eret is elnyomott. Gázzal altattak engem is, mert a műtét előtti napon kiütéseim lettek a bőrömön mindenhol, úgy mondanám, halovány vörös kis pöttyök. Ezért nem vállalták be az injekciós altatást és maszkot kaptam, tök jó élmény volt. :D Egy műtős bácsi vitt be a műtőágyra a két karjában már, persze előtte már kaptam nyugtatót, letettek, bal karomat (vagy jobb?) ki oldalra, mondta a néni, hogy gondoljak valamire és arról fogok álmodni, aztán az a bácsi, aki kezelte az altató gépet, ott volt mellettem és miután rám került a maszk, mondta, hogy most csak oxigént kapok (jó friss volt, erre emlékszem), ekkor már EKG rám volt kötve természetesen, aztán mondta, hogy most kicsit keverve kapok altatót, ez büdös volt, tudom, aztán mondta, hogy most már altató és el is aludtam, de tök durva volt, mert hallottam, ahogy belassult a szívem. :D Mármint az EKG gépnek a hangja lelassult. :D Meg megpróbáltam nyitva tartani a szemem, mert mondta ismerősöm, hogy őt nehezebben lehetett elaltatni, mert csak több mp után aludt el, hát nekem ez ment egyből. :D Aztán engem is ébresztettek műtét után a kórteremben többször is, sőt a végén már aggódtak, hogy nem akarok felébredni magamtól, de nem volt semmi bajom igazából. Mint utóbb kiderült, 3-szor is ébresztettek és visszaaludtam, tőlem is olyasmit kérdeztek, hogy jól vagyok-e. Én a 3-ból csak egyre emlékeztem. :D Viszont én 3 napig hánytam, kaptam infúziót is, de teát is próbáltam inni, hát mindet kihánytam. Azt mondják, van akire így hat, van akire másképp, de azt is mondják, hogy a gázos altatásnál nagyobb az esélye a hányásnak a műtét után.
    Volt egyébként nekem 7. osztályban olyan problémám, hogy a bal lábamon a nagy lábujjamon benőtt a körmöm a húsba, tehát egyszer rosszul vágtam a körmöm vagy ilyesmi és onnantól kezdve rosszul nőtt. Műteni kellett, mondjuk ezt csak kis beavatkozásnak nevezem, eltörpül a térdműtétem mellett. 1 injekciót kaptam a lábujjamba, aztán kivágták ott a körmöm (nem levették az egészet, csak kivágták kb a harmadát), iszonyú fájdalmas volt. Műtét után eléggé sokszor be is vérzett, sokszor kellett kötést cserélni, természetesen a lábam felfelé volt és végig feküdtem. Aztán valamikor újra meg kellett műteni, mert nem volt jó. Visszanőtt rosszul a köröm. Ekkor 3 injekciót kaptam bele, háááát, kb ugyanúgy fájt az egész, inkább a fejemben éreztem meg, hogy be vagyok lőve, de a lábujjamnál, ahogy ott kapargatták meg minden, nagyon fájt. Ezután nem kellett megműteni, azóta nincs is gondom vele, mondjuk kicsit vörösebb az a lábujjam, mint a többi, és dagadtabb is, de nem fáj és nincs panasz. Örülök, hogy 2 műtéttel megúsztam, mert tesi tanárom mesélte, hogy neki gyerekkorában emiatt ötször kellett műteni, mire végre jó lett, ehh...
    Nahh, nem fosom tovább a szót, csak még annyi, hogy 16-17 éves koromban nyáron kivették a torokmanduláimat, mert sorozatosan amiatt lettem beteg többször is, torokfájás, láz, stb. Nahh, az idáig a legfájdalmasabb élményem, bár kaptam nyugtató szurit, aztán be is fújták a torkom érzéstelenítővel és ment is az érzéstelenítő szuri több is a torkomba, veszettül fájt... hiába zsibbadt az egész meg talán érzéketlen, mégis élesen éreztem a fájdalmakat. A durva az, amikor adják be a szurit és érzed, hogy behatol a tű hirtelen. :D 3/4 óra volt, mire kivették az egyiket, utána még kb ennyi volt a másik. Meg közben vérzéscsillapítás, vicces volt. Fiatal doktornéni csinálta, mikor leült elém az elején, még másra gondoltam, mit csinálnék szívesen vele, műtét után meg ahh, végre vége ... :D egyébként még vérzett tovább, ez normális, meg kell várni, hogy abbamaradjon a vérzés fekvés közben, persze nyelni nem szabad... aztán sokat is kell inni óvatosan, reggel már kakaót kaptam kiflivel, persze mártogatni kellett. Ja és 1 vagy 2 hétig nagy fájdalmak, átterjedve fülre, mindenhova, Cataflan vagy vmi ilyesmit szedtem, ez hatásosabb elvileg torokra, mint mondjuk az Algopyrin.
    Bocs, hogy sokat beszéltem, csak az apró-cseprő élményeimet szerettem volna megosztani. :B

Új hozzászólás Aktív témák