Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Chaser #21 üzenetére

    kb agyonajnározta mekkora flesss' már usa, mo. pedig mekkora sz@r

    Mondjuk ez pont ugyanaz a sztereotípia csak a másik irányba :)

    az egyik legjobb az volt, hogy ott az emberek mindig mosolyognak, az eladók meg különösképpen, akkor is ha rossz napjuk van, vagy bármi nyűgjük
    ugyan tudja hogy ez csak felszínes...de azért jól esik neki

    Volt szerencsém két hetet kint tölteni a nyugati parton, pont ugyanez a gondolat kísért végig az első 3-4 napon, képmutató dolognak tartottam. A buszon tök random emberek elkezdtek beszélgetni velem hogy háj, há varjú, majd rögtön egy fullos beszélgetésbe váltottak át, én meg csak pislogtam.

    Az óceánparton egy kutyasétáltató fazon meghallotta hogy magyarok vagyunk, odajött aztán mesélte hogy járt már itt, meg egyszer majdnem megvett egy rádióállomást, meg hángöribjútiful stb., kb. ugyanakkora esélye volt hogy minden igaz amit mondott mint hogy full kamu :D

    Na de nem ez a lényeg, más az életfelfogás, ha erre átáll az ember agya, könnyű átvenni ezt, és tényleg működik a fake it till you make it, ha búvalbaszott napod van, de magadra erőlteted azt a rohadt mosolyt, és az emberek visszamosolyognak rád, lehet hogy attól még búvalbaszott napod marad de legalább arra a pár percre egy kicsit kiszakadsz belőle.

    Szerintem sokkal lelombozóbb ha itthon megkérdezel valakit, hogy mi újság, ömlik a panasz, hogy jajj hát drága a párizsi, megdöglött a kutya, jönnek a pomogácsok.... Egy semleges vagy akár kamu pozitív I'm fine, we have a nice weather, right? legalább nem lefelé ad egy lökést.

    no, pont erről szól usánka, egy kirakat az egész, a felszínesség mintapéldája
    rákérdeztem azért milyen érzés a szabadság hazájában hogy a legtöbb helyen fényes nappal kaphat egy eltévedt golyót, de nem válaszolt ;]

    Ez a fegyvertartós dolog és a velejárók csak nekünk furcsa, ott ez az élet része. Azt meg ne mondjuk már hogy itthon nem megy a kirakatozás, amikor mindenki a szomszédnak meg a rokonoknak veszi mutatóba a házat/autót/telefont/, természetesen hitelre :D ;]

    Mondom a fentieket úgy, hogy ha nem lennének a kölykök, valószínűleg már rég utazgatnék a világban, imádtam az USA-t, Spanyolországot, Franciaországot, bakancslistás Olaszország, bármikor hetekre felköltöznék a Tátrába vagy Erdély bármelyik részére, de utána mindig hazajönnék, és egész addig megértem ha valaki világot lát vagy ép ésszel megindokolhatóan költözik más országba, amíg nem akarja megideologizálni valami bezzegmagyarországon bullshittel, mert szerintem ha az ember kizárja az életéből az aktuálpolitikát, alapvetően semmi gond nincs itthon (olyan ami ne lenne máshol ugyanúgy vagy még rosszabb).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák