Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #23 üzenetére

    "a saját tapasztalataim szerint a tényleges hatékonysága ezeknek az előírásoknak - akárcsak mint mondjuk az adózási fegyelemé - megkérdőjelezhető.": történetileg úgy alakult, hogy volt nekünk frankó adatvédelmi törvényünk (egyébként tényleg jó volt, jobb, mint a gdpr), csak kifelejtették belőle a szankciókat. így nem foglalkozott vele szinte senki.

    majd ezt látva az eu tanács a gdpr-ban kifejezetten hangsúlyosra vette a kikényszeríthetőséget. nálunk az illetékesek kicsit bealudtak, ezért nem lett meg a szükséges hatósági háttér az ellenőrzésekhez határidőre. sajnos ennek vége, a hatóság mostanában lendül bele a melóba, úgyhogy arra kell számítani, hogy röpködni fognak a büntetések ezerrel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • wintikek

    tag

    válasz Gargouille #23 üzenetére

    GDPR előtt 3, azóta helyet váltottam, MSP - jelenleg 10 cégét "látom belülről" ebből 6 egész komoly multi 3 kisebb itthoni vállalat 1 pedig egy nagyon aprócska cég :)
    Tisztában vagyok az auditok menetelével, hál istennek sok közöm nincs hozzá, prezentálnom nem kell maximum segíteni egy-két dolgot megértetni. Nem is akarok érteni hozzá, üzemeltetni szeretek nem pedig felesleges meetingekre járni :)

    Ettől még természetesen igaz amit írsz, de az a helyzet hogy ahol semmilyen szinten nem tartanak be dolgokat az hamarabb ki tud bukni mintha lenne rá egy kis igyekezet. Például az egyik helyen most lesz rendbe téve a fájlszerver a GDPR-ban segítő ügyvédi iroda tanácsára elvileg csak két helyen lehet tárolni személyes adatokat a szerveren, ennek próbálnak megfelelni, szóval nem mindenhol szarnak ám rá az egészre.

    #26
    Nem indokolt, de nem sok mindent tudsz vele kezdeni :D Egyébként a jogi részéhez nem értek és őszintén nem is akarok, egyszer pályázatot akartam írni, de akkora agykukit kaptam a sok jogi hablatytól, hogy lemondtam róla és inkább hagytam az egészet :D. Ha nekem le akarják fénymásolni a személyimet az új munkahelyemen, nem különösebben érdekel, sok mindent nem fognak vele kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák