Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    1. anno, amikor még karácsony előtt kiürültek a vidéki boltok, haver könyörgött, hogy valami haverjának kellene gép karácsony előtt. nem akartam elvállalni, de erősködtek. na jó. megverekedtem az alkatrészekért, cigánykodtam, ahogy kellett, nagy nehezen meglett a gép. eljött érte a fickó, az autóján látszott, hogy nem a szájától vonta meg a falatot, kifizette a gép beszerzési árát, majd elvitte azt. fel volt rá telepítve minden, ahogy kérte, be volt állítva, stb. két nap múlva hív, hogy valami helyi okostojás letörölte róla az oprendszert, most rakják újra, és valami bajuk van. ennyiben maradtunk. majd elmondtam a történetet a havernak, aki beajánlotta, hagy szégyenkezzen... soha többet nem raktam össze gépet idegennek.

    2. rokonság elkezdett volna rászokni, hogy én vagyok a rendszergazdájuk. először gép beszerzés. én mondtam, hogy nagyon szívesen segítek, de mivel én nagy cégeknek dolgozom, csak olyan beszerzési forrásom van, amik a nagy cég árszintjére vannak beállítva. ha ennek ismeretében kell, akkor segítek. azóta is hívnak...

    3. rokon kérdezi, hogy milyen gépet vegyen és hogy segítek-e. mondom te egyik irányban mentél arrébb egy megyét, én a másikban. szerinted jó ötlet, hogy három megyén át rohanjak, ha neked hasfájásod van? vegyél egy notebookot, oszt jónapot.

    úgyhogy nekem sikerült még csírájában elfojtani az ilyen dolgokat, azóta se raktam össze idegennek egy gépet se. sőt, az elmúlt 10 évben már csak magamnak raktam össze, a kölök tanulja meg összerakni saját maga :) itthon megmondtam, hogy mindenki azt használ, amit akar, de ha az nem debian, akkor egyedül vannak, tőlem ne kérdezzenek semmit. kölök is kapott egy kosárnyi alkatrészt, egy debian install cd-t meg egy csavarhúzót, és boldoguljon maga :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák