Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talamasca

    senior tag

    válasz Geller72 #36 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek! :R

    “Black as midnight on a moonless night.”

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Geller72 #36 üzenetére

    "Meghatároznak egy minimális letöltési sebességet, amit az ÁSZF-ben is rögzítenek. Akkor legyenek szívesek, számolják ki, hogy ez egy hónapra kivetítve összességében mennyi adatforgalmat generál és maximalizálják annyiban."
    Miért kéne felszorozniuk az egy hónapra eső másodpercek számával? Te 0-24 használod az internetet? Ráadásul, melyik hónap az az egy hónap amire vetítsék, 30 vagy 31 napos-ra? Nem mindegy, 1 nap alatt 2Mbit/s sebességgel nagyjából 21GB adatforgalmat tudsz lebonyolítani, és ez csak 1 felhasználó. Egyébként mi lesz a februárral? Vagy mindig váltakozzon attól függően hány napos a hónap?

    "Mert kérdem én: ahhoz, hogy a leveleimet letöltsem, vagy megnézzem a weboldalakat, valljuk be, nem kellenek ekkora sávszélességek"
    Bár mobilinternet (HSPA) esetén elsősorban a késleltetés ami a webböngészés minőségét korlátozza, azért a mai weboldalak esetén nagyon nem mindegy hogy 1-2 Mbites kapcsolattal éred el őket, vagy csak néhány 10-100kbitessel. Már nem ugyanolyanok a weboldala, mint a 90-es években.

    "Adjanak egy megát, de azt min/max és töröljék el a korlátot. Túlterhelődne a hálózat? Ugyan már. Akkor nem mernének minimumot megadni."
    Ez önellentmondás, azért van forgalomkorlát, hogy ne használd állandóan a hálózatot, így oszlatva el a havi igénybevételed. Ha mégis többet használod akkor meg lekorlátoznak, és a minimumod is jóval kisebb lesz ( 64-128 Kbit/s), annyira, hogy ne nagyon zavarhasd azokat akik még beleférnek a forgalom keretükbe.
    Mellesleg az, hogy a garantált a köznyelvben azt jelenti, hogy "mindig minden körülmények között", nem jelenti azt, hogy a Vodafone is ezt gondolja.
    Az ÁSZF-ben pl ez áll:
    5. A GARANTÁLT (ÁTLAGOSAN ELVÁRHATÓ) LE- ÉS FELTÖLTÉSI SEBESSÉG
    Minőségi mutató meghatározása:
    Az átlagos le-, illetve feltöltési sebesség, amelyet a Szolgáltató az Előfizetői számára a szolgáltatás igénybevétele esetén a vizsgált esetek 80 %-ában garantál.

    "Adjanak egy megát, de azt min/max és töröljék el a korlátot. Túlterhelődne a hálózat? Ugyan már. Akkor nem mernének minimumot megadni. Mert mi van, ha sokan használják a hálózatot. Akkor is működik, tehát ha tud garantálni 2 megabitet, akkor tudta egyet is korlátlanul.."
    Még mindig nem elsősorban az aggregált forgalommennyiséggel van a probléma, hanem azzal, hogy mennyi időre foglalod a hálózatot, mert addig a többiek is kevésbé tudják használni. 2Mbit-en, egy kb. 2 MB-os web oldalt ideális esetben 8 másodperc alatt töltesz le, 1 Mbit esetén 16másodperc, 200kbit esetén pedig már 81 másodperc. Tehát a sebesség csökkentésével (de a használat nem korlátozásával) csak kontraproduktív hatást érnének el, és kevesebb ügyfelet tudnak kiszolgálni egy cellában mert tovább használod a hálózatot.

    "Az érdekes az, hogy a mobilkommunikáció nagyjából egy időben indult Magyarországon a nettel, vagyis nagyjából 1996-ban. Én azóta netezem. Ahelyett, hogy az adatkommunikációra gyúrtak volna, megelégedtek a töredékével. Most értünk el abba a stádiumba, hogy a mobilkommunikáció óriási lemaradásban van az internettel szemben. Konkrétan az internetes tartalomszolgáltatással szemben. Olyan, mintha elrohant volna mellettük az idő és ők a múlt században maradtak volna. Ennek látszik mosta következménye"
    Hát ez azért érdekes felfogás.
    Egyrészt nyilván azt fejlesztették, amire igény volt (telefonbeszélgetés).
    Másrészt, azért az akkori(1996-2000) mobilos készülékek, nem voltak túl erősek, sem kijelző, sem feldolgozó képesség terén, se színes kijelző, megjeleníthető karakterek száma is korlátozott volt, így a mobil adatra sem volt túl nagy igény. Ugye a wap sem lett az az átütő siker. A számítógépekhez, meg többnyire jobban megérte fix (ami sokszor már kvázi kiépített volt, telefon, kábel, stb) vezetékes internet. A desktopPC-t úgyse nagyon hurcolásszák.
    A harmadik és legkritikusabb szempont, az a fizika, illetve információ elméleti törvény, a rádión lényegesen kisebb sávszélességet tudsz lefoglalni, mint vezetéken. Rádión általában a zajszint is nagyobb, így nagyobb javító kódok kellenek, így a sebesség mindig is elfog maradni az aktuális csúcs vezetékes technológiától. "Most kaptak észbe", szerintem inkább most értek el olyan átviteli technológiai szintre (HSPA), olyan készülék technológiai szintre (okostelefon, stb), hogy gazdaságosan nyújtsanak olyan szolgáltatást ami az előfizetők igényeinek is akár megfelelhet.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák