Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    A fegyver akkor biznisz, ha használják. Ezért vannak háborúk: a fegyver- és egyéb biznisz miatt.
    Jelentkezzen, aki szerint másért, de akkor azt is árulja el, mégis miért! Nem az önvédelem miatt alakulnak ki.

    Én sem tudom értelmezni, ami a modern kapitalizmusban zajlik, pedig lehet, hogy ésszerűen ki van találva, csak nem az átlagmérnök esze szerint.

    Oda kell menni, ahova kellesz és nem moralizálni azon, hogy úristen mit gyártasz és kiknek. Vagy mégsem?
    Tipikus balekdilemma. Vagy fenntartod a rendszert, amit nem szeretsz, vagy egy maréknyian változtattok és hátrányba kerültök, miközben érdemben nem változtattok semmin.
    A környezetszennezésre ugyan ilyen dilemma igaz.

    Szerintem nem érdemes napi szinten rossz érzésekkel élni, kapjál érte akármennyit. Aztán költheted pótcselekvésre, üldözve az örömöt - vagy orvosokra.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz angyalpc2 #7 üzenetére

    Megfordult a világ vagy 20 éve. És a mérnök a programozó egy csicska lett egy bérrabszolga
    Minden mással is egyetártek, amit leírtál, mert látom magam körül én is, de ezt kiemelném. Ez a modern kapitalizmus, vagy new way of working. Nincsenek állandó csapatok és pozíciók, hanem fejetlen kapkodás és végtelen bürokrácia meg párhavonta átvariálás.
    "Belét kidolgozóÍ" kolléga 2 évi könyörgése után felvettek mellé 1 embert (2-t kért...): egy pályakezdőt több pénzért, mint amennyit ő kap, miközben eddig 3 ember munkáját vitte.

    Épp a Corrosion of charactert olvasom; jó látni, hogy legalább nem vagyok egyedül az érzéseimmel.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák