Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #39 üzenetére

    ezt a hőveszteségi értéket nálam csak teljesen új nyílászárókkal a tetőtéri szigetelés teljes lecserélésével( a padlásszobákban lévő ferde burkolat / gipszkarton és lambéria lebontásával és újra alkotásával és küső hősigetelés minimum15 centiméteres kialakításával éred el. Ez kb ha csak a nyílászárókat nézem 1,6 millió forint nagyon olcsón számolva de inkább 2 millió ( 8 darab 120x 150 és 150x 150 ablak 2 darab kétszárnyú teraszajtó és egy bejárati ajtó. + 2 millió a sigetelés+ nagyon baráti áron a tapétázást és a festést is beleszámolva a tetőtér újraszigetelése + 1 millió forint, tehát 4,5-5 millió forintról beszélünk ami mellett még megmarad egy ma már gazdaságtalannak mondott 15 éves gázrendszerem és nincs klímám.
    nekem ez abszolút irreális mind megtérülésben mind kivitelezésben.
    a # 42 ben kiszámolt példádat abszolút nem értem 10 x 16 ezer ? vagy ez hogy jött ki ?

    nálam a H tarifa ok ezt értem és mivel használom el ha nem veszek klímákat? a gázkánnal? :F

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák