Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #18 üzenetére

    "Kontenereket egyszerubb deployolni, mint .deb fajlokat peldaul.": .deb natívan van egy csomó oprendszerben, a konténerhez meg kell egy csomó konténer infrastruktúra. tehát ez az állítás nem igaz.

    Az összehasonlításod érdekes: feltételezed, hogy vlanokat kézzel fog csinálni a rendszergazda, miközben a docker swarm az meg csak úgy ott van. a múltkor is mentem a szerverszobába, oszt dikkmá, egy docker swarm...

    "Most miert lenne jo nekem, ha nem kontenerrel csinalnam?": mert akkor csak konténert, swarmot, chefet, meg ansible-t nem kell megtanulnod, telepítened, üzemeltetned, debuggolnod, frissítened, stb. ha nekem applikációt kellene frissítenem, pont elég lenne kiharcolni az app frissítési ablakát, nem akarnék még docker frissítési ablakért is kardozni.

    "Ja, es ha kell egy uj V(X)LAN, akkor Swarm-mal az 2 uj sor a deployment descriptorban, nem pedig ot napos varakozas a rendszergazdara.": értem, tehát szerinted ez a két véglet létezik, hogy vagy swarmban két sor (mellesleg: a swarmnak is kell hardver konfig, ha nem úgy van összerakva), vagy pedig öt nap? és biztos nincs arany középút, ahol swarm nélkül is automatizálva van az ilyen, és működik rendesen?

    szerk: ja, és a biztonság meg a konténer szavakat ne írjuk már le egy lapon belül please.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák