Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz davidfun #13 üzenetére

    Nekem még a zárt rendszeres telóim voltak, de ott az Alkonyati tájkép volt a leghosszabb 2mp. Viszont nem volt fókusz. Aztán az újabb telefonomban már csak 1mp volt...
    De alkonyati tájképpel nem tudtam villámot fotózni, mert moslék lassan reagált a gomblenyomásra, hiába exponált 2 másodpercig ha fél perccel a villám után kezdi el.

    Volt egy BestPic vagy mi a bánat, ami 8 vagy 9 képet csinált. Olyankor felturbózódott a sebessége és gombnyomásra rögtön megcsinálta. Azzal tudtam. Az is 2mp ha jól rémlik, de a teljes képsorozatra értve, tehát képenként 1/5 másodperc. Elég szokott lenni, mert cserébe feltolta az ISO-t. Ami nem éppen jött jól a zaj miatt. De ez se működött mindenhol rendesen, a K telókban jó volt, a C-nél már szenvedés volt, a W-nél meg lehetetlen olyan lassan készültek el a képek.
    Jól működött, csak még fattyú koromban voltam olyan balfasz a mocskos üvegen át fotóztam. Valahol el kell kezdeni....
    [link] Ez azt hiszem 2mp-sel készült azért égett be így. Éjjel volt.
    [link] Ez már egy későbbi, itt már kinőttem a gyermekbetegségekből. 1/10 ISO200 tuning driverrel. Sajnos a telefon szám szerint nem jelezte ki, csak nyomkodtam a gombot és na most vagy jó lesz vagy nem módszerrel.

    [ Szerkesztve ]

  • 0xmilan

    addikt

    válasz davidfun #13 üzenetére

    Nem ismerem az Xperiákat, de gondolom az éjszakai, ha van ilyen.
    Ahogy a cikkben is szerepel az is megoldás, ha manuálisan állítasz ISO 100-as érzékenységet (vagy amelyik a legkisebb) és állványról lövöd 2 mp-es önkioldóval / időzítővel. Így kapod a lehető leghosszabb záridőt.
    Ha ilyen véletlenszerűen bekövetkező eseményhez kell, mint pl. villám, akkor a time-lapse programok is segíthetnek, amik adott intervallummal, pl. 3 másodpercenként folyamatosan lövik a képeket.
    Camera FV-5-ben van külön lehetőség záridőt állítani. Ott megadhatsz sok másodpercet is, de az már nem "valós fotó", hanem az élőképből dolgozza össze, szóval nem is max. felbontásban készül, hanem általában a max. videófelbontásban, nekem pl. 720p.

Új hozzászólás Aktív témák