2019. január 17., csütörtök

Gyorskeresés

(#101) st3v3np3t3r válasza Dare2Live (#96) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

köszi az infót,én az Apple/FBI sztorit sok variánsban olvastam,ezt írták a legtöbben,hogy nem volt terhelő bizonyíték... az lehet, hogy másért viszont ítéletet hoztak ellene, nem kizárt...

Kaspersky... hát igen, érdekes ennek is a háttere, hogy hogyan jöttek rá...

Az Ericsson is konkurencia, ez tény... bár kétlem hogy a huawei eszközök kémkednének,mivel sok biztonsági cég létezik az USA-ban is, amik szúrópróba szerűen ellenőrzik egy-egy biztonságosságát, ha valóban kémkedne a Huawei, már kiderült volna előbb... pl. a Xiaomi-t meg a Doogee-t miért nem tiltják ki az USA-ból, az is nemzetbiztonsági kockázatot okoznak, mert egyes szoftververziók kémappokkal vannak gyárilag fertőzve,sőt a Xiaominak nem egy felhasználók utáni kémkedési botránya is volt az elmúlt jó pár évben... a Doogee fóruma meg tele van a világ mindrn pontjából származó mérges felhasználók kommentjeivel, hogy a gyártó miért nem szedi ki a vírusokat/malwareket a gyári rendszerből... sőt, ha jól tudom a MS-nek is volt jó pár botránya hasonló témában, az LG-nek is volt okostv-s botránya anno,mikor a tv-hez kötöttek egy külső adathordozót,annak tartalmáról egy listát küldött az LG-nek,persze ezt a hibát állítólag már javították...

szerintem ez mind csak egy kínát lejárató kampány... csak az a kérdés, ha ennyire ki akarja vonni az USA a kínaiakat a piacról és ehhez szövetségesek is gyűjt akik kézen fogva menetelnek vele, az idővel mennyire fogja befolyásolni a jelenlegi piacot, ha kína egyszer bejelenti,hogy az USA-val szövetkezett országokba megszünteti a szállításokat... ami hát eléggé nagy probléma lenne,mivel a dolgok nagy része kínában készül...hányszorosára emelkedne a termékek ára? ennek az USA-Kína harcnak nem lesz jó vége,az fix...

[ Szerkesztve ]

Honor Play(AI) EMUI9+JBL T110 / HP2530P+KingstonV300 SSD+Win7Ult / Voopoo Drag+Smok TFV12 V12RBA / Wismec RX2/3+GV Zeus/ Sigelei Fuchai 213+Cubis Pro / Keep Calm Vape On

(#102) t72killer válasza st3v3np3t3r (#101) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Titkosszolgálati infókat nem mindíg szokták kiteregetni.

"sok biztonsági cég létezik az USA-ban is,"
És vajon kiszúrnak egy random "frissítésben" érkező backdoort, ami akármilyen műveletre alkalmassá teszi a telefont, amit aztán csak pártíz-száz érdekesebb ember telóján használnak ki ténylegesen?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#103) st3v3np3t3r válasza t72killer (#102) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

szerintem kiszúrható...

Honor Play(AI) EMUI9+JBL T110 / HP2530P+KingstonV300 SSD+Win7Ult / Voopoo Drag+Smok TFV12 V12RBA / Wismec RX2/3+GV Zeus/ Sigelei Fuchai 213+Cubis Pro / Keep Calm Vape On

(#104) t72killer válasza st3v3np3t3r (#103) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Még a normál biztonsági réseket is sokszor csak évek múltán fedezik fel...

(#105) Dare2Live válasza st3v3np3t3r (#101) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

De kik írták?
"másért viszont ítéletet hoztak ellene, nem kizárt..."
Itéletet? Mindkét terroristát lelötték.
Olyan wtf amit írsz...

A probléma FBInak nem a bizonyítás volt hanem, hogy többen három személyt láttak és a mészárlás helyén fel nem robbant csőbombákat találtak. Azokat vki nem robbantotta fel. Innen az FBI azt hitte helyesen/helytelenűl három elkövető volt. E mellett külső sgeítség is gyanus volt ami bár nem telefonnal de be is bizonyosodott.

Az. Ami tény, hogy kaspersky segítségével loptak adatokat.

Egyértelmű pldat hoztama rra, hogy Huawei adatokat lopott. Inenn nem nagyon lehet mosdatni őket akárhogy akarod.
US és kb minden más ország elősorban nem a mobiloktól kell tartson hanem a gerincrendszertől. Ha a gerincrendszeredből kimegy az adat hiába védett a készülék maga. És az 5G ennél sokkal több lesz. Az ipar 4.0 alapja.

[link]
Huawei kiugta a kémkedéssel megvádolt vezetőjét. Evvel Kb elsimerte és próbálja mosni magát. Mégegy mondatot kiemelnék:
"Under Chinese law, firms are compelled to "support, co-operate with and collaborate in national intelligence work"
Amikor a 21.sz aranya/olaja az információ én ezek után semmi ami infobiztonság kérdéskörébe kerül és Huawei pont a velejében tevékenykedik nem bíznék Kínai cégre. Főleg, hogy van Nokia, meg Ericcson.

[ Szerkesztve ]

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#106) shortcutme válasza t72killer (#50) üzenetére

shortcutme
(tag)

Mai story a minőség és az EU találkozásáról hazánkban: Nagy bajba került a kávéfőzős Szarvasi gyár

TLDR:
- 2018 áprilisban a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt vette át a kínaiktól az IKEA PS lámpák gyártását
- Nem tudták megfelelő minőségben gyártani a lámpákat, így 2018 októberben leállították a gyártást és az visszakerült a kínaiakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#107) shortcutme válasza t72killer (#27) üzenetére

shortcutme
(tag)

> Gyakorlatilag legfőbb ideje lenne az egész országot teljes gazdasági blokád alá venni, és visszafizettetni vele mindazt, amit az elmúlt 40évben ellopott. És persze az ehhez asszisztáló nyugati multikat is elő kéne venni, akik 5$ extra profitért cserébe 100$ kárt okoztak a származási országaiknak.

Meg azért, mert az USA-ban képtelenség lenne ekkora mennyiségű termék legyártására:
Az Apple 4.8 millió alkalmazottat foglalkoztat Kínában
(forrás), az USA összeszerelőiparban 500ezer szabad munkaerő van (forrás)

És ez csak az Apple termékekhez szükséges munkaerő + még nem beszéltünk az üzemek felállításához szükséges erőforrásokról.

Btw az Apple több iPhone-t ad el Kínában, mint az USA-ban. (forrás), akkor most ki okoz kárt kinek?

A szabadalmak ellopására is van megoldás: https://www.tesla.com/en_EU/blog/all-our-patent-are-belong-you

[ Szerkesztve ]

(#108) arnyekxxx válasza Gargouille (#81) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

A logika szabályai szerint az ellenségtől jobban kell félni mint a barátoktól.

Angliának nincsenek örök barátai, Angliának nincsenek örök ellenségei, Angliának érdekei vannak.

- Lord Palmerston -

(#109) st3v3np3t3r válasza Dare2Live (#105) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

oké, biztos igaz amit írsz, de amíg nincs konkrét nyilvános bizonyíték a vádakra, addig nem tekinthetők igaznak... az, hogy az USA nem hozza nyilvánosságra a Huawei ellen felhozott vádjait alátámasztó bizonyítékokat, kétségekre ad okot, hogy igazak-e vagy csak porhintés, hogy kitolják a céget több ország piacáról vagy egyéb más hátsó szándék van a dolog mögött...

Érdekes, hogy amíg Snowden nem szivárogtatta ki, hogy az NSA tömegével hallgat le emberek, országokat, a kutya nem foglalkozott a dologgal,mióta napvilágra került a tény és ezt bizonyítékokkal támasztotta alá, egyből más fordulatot vedd minden a digitális világban... ha az USA nyilvánosságra hozza az állításait alátámasztó hiteles bizonyítékokat, akkor elhihető amit állít... addig meg csak... mese

ennek a oda-vissza szekálásnak még nagyon rossz vége az iparra és gazdaságra nézve

[ Szerkesztve ]

(#110) UnA válasza st3v3np3t3r (#101) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"pl. a Xiaomi-t meg a Doogee-t miért nem tiltják ki az USA-ból"

Mert nem mobiltelefonokról van szó, hanem infrastruktúrális beruházásokról, mobilhálózati fejlesztésekről, ami már nemzetbiztonsági kérdés is. Egy mobil huszadrangú probléma ebből a szempontból.

(#111) Gargouille válasza arnyekxxx (#108) üzenetére

Gargouille
(tag)

NATO tagország = katonai szövetséges = barát

Nem NATO tag = nem katonai szövetséges = potenciális ellenség

Ennél szájbarágósabban nem megy, sajnálom. Az idézeted frappáns amúgy, bármit is akartál mondani vele. :)

(#112) Dare2Live válasza st3v3np3t3r (#109) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Nem is US Huawei vádakat hoztam plnek. Amit plnek hoztam az nem mese hanem tény.

Olyat meg végképp nem mondtam, hogy US, NSA... jófiú lenne és csak malmozva ülnének. De az egy 3betüs hivatal aki nem épít ki információs hálózatokat Kínában vagy máshol. Ellenben Huaweivel. Nagy a difi.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#113) bambano válasza Gargouille (#111) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

attól, hogy megpróbálod szájbarágni, még tévedés marad.
ezt állítod:
"NATO tagország = katonai szövetséges = barát
Nem NATO tag = nem katonai szövetséges = potenciális ellenség"

Példa nem nato tagokra: Ausztria, Svájc, Finnország, Svédország. ez a második állításodat cáfolja.

példa nato tagokra:
Nagy-Britannia: ők annyira barátok, hogy épp most lépnek ki az eu-ból.
1990-ig a volt keletnémet tartományok nem voltak nato tagok, tehát ők ellenségek voltak?
USA: akiről tudjuk, hogy folyamatosan lehallgat mindenkit és megszeg minden adatvédelmi szabályt
törökök: csak egy-két elmeháborodottnak barátai a törökök, mindenki másnak, akik emlékeznek a 150 évre, ellenségei.

szóval jól láthatóan marhaság, amit erőltetsz. javasolt befejezni.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#114) Dare2Live válasza bambano (#113) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Amit irsz legalabb akkora marhasag.

Kezdve avval hogy belekevered az eut egy natos szosszenetbe.

(#115) 7Heads Drago válasza Dare2Live (#96) üzenetére

7Heads Drago
(PH! addikt)

Ezt most úgy mondod, mintha az amcsik nem lopnának. Én vágom hogy most a Huawei meg Kína vörös posztó sokaknak, de kezdesz átesni a ló túloldalára. Én már csak azt nem tudom, hogy ekkora nagy zsiványokra hogy mer bármit is rábízni az Apple.

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#116) Dark Archon

Dark Archon
(PH! addikt)

Épp ideje lenne visszaszorítani a Huawei-t, ZTE-t, de attól tartok, már túl nagy kárt okoztak. A birka kormány meg még rá is segített, ahelyett, hogy a hazai vállalatokat támogatták volna. A tisztességtelen magatartás elég enyhe kifejezés arra, amit művelnek.

Dark Archon | i5-8600 - GTX 1060 - 16Gb - Windows 10 x64 | BF4: DarkArchonHUN

(#117) Gargouille válasza bambano (#113) üzenetére

Gargouille
(tag)

A cikkben is ugye Lengyelországról volt szó (mint épp aktuális eset), én rájuk gondoltam alapvetően. Annyiban jogos a szőrszálhasogatás, hogy a NATO helyett írhattam volna szimplán "katonai szövetségest" vagy "katonai értelemben baráti országot" is. A lényegen persze nem változtat.

Kína - katonai értelemben is - világhatalmi pozícióra tör, kvázi harmadik szereplőként az USA és az Oroszok mellett. Én azzal kapcsolatban nem okoskodnék, hogy van e a Huawei termékekben hátsó bejárat vagy egyéb kémkedésre alkalmas technológia vagy sem. Azért nem mert csak találgatni tudnék - mint itt a többiek - az meg nem vezet sehova. Ha találtak is erre bizonyítékot azt mi jó eséllyel sosem fogjuk megtudni mert nem hinném, hogy publikálnák. De ha mégis van jelen olyan fórumtárs aki tud konkrétumokat, akkor kíváncsi lennék én is a részletekre.

Viszont a látva a geopolitikai törekvéseket én jobban tartok Kínától és az Oroszoktól mint az USA-tól, valószínűleg nem vagyok vele egyedül. És sokkal nagyobb kockázatnak érzem ha Kínai kémkedik, mintha az USA. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy utóbbi részéről elfogadhatónak tartom erkölcsileg, csupán biztonsági kockázatként jóval alacsonyabbra taksálom.

(#118) Béééla válasza shortcutme (#106) üzenetére

Béééla
(őstag)

>TLDR:
- 2018 áprilisban a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt vette át a kínaiktól az IKEA PS lámpák gyártását
>- Nem tudták megfelelő minőségben gyártani a lámpákat, így 2018 októberben leállították a gyártást és az visszakerült a kínaiakhoz.
A legfontosabb kimaradt: "Nem dobnak állami mentőövet"
Ez óriási difi.

Bélabá

(#119) izb

izb
(senior tag)

A recept marha egyszerű. Olcsó hitel, vagy egyéb nem visszafizetendő támogatási forma amit hitelnek nevez a kínai állam és mehet a világ meghódítása - nem kell vissza fizetni, vagy csak akkor mikor már van miből. Minden szabadalom, komplett gyáregységek, termeléstechnikai rendszerek ellopása.

Ha minden megvan, akkor jöhet a piac letarolása.

Jelenleg ebben a szakaszban vagyunk. Van a Samsung, Apple meg 99 millió kínai gyártó. 1-2 év és a sorrend fordított lesz. Lesz 99 millió kínai gyártó, Samu alig és marad magában egyedüli nem androidos gyártó az Apple. Ha bírja a versenyt és nem lopják el az összes szabadalmát, akkor megmarad, ha nem, akkor a többi gyártó sorsára jut.

Szép új világ!

[ Szerkesztve ]

A közgazdaságtan az agyvérzés egyik formája

(#120) Jim Tonic válasza beyruth82 (#4) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#121) radírfej válasza izb (#119) üzenetére

radírfej
(senior tag)

szinte egy az egyben ezt írtam volna le én is.

annyival egészíteném ki, hogy a kínai cégek környezetvédelmi, munkavédelmi előírásai, az alacsony bérek, - amik önmagában hatalmas versenyelőnynek számítanak- mellett a szabadalmi jogok semmibevétele és az állami dotáció már csak hab a tortán.

minden magáncég egy bizonyos méret felett rendelkezik "pártfelügyelővel" illetve a kínai titkosszolgálat is jelen van a cégekben.

másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#122) emelhu válasza Maegoss (#13) üzenetére

emelhu
(tag)

Jajajajajj!

"Ja, ezért menekülnek a gazdag kínaiak Kínából :)

Meg ezért fektetnek be kínaiak külföldön annyit..."

A "kína" szót cseréld "magyar"-ra... jujj!

(#123) akaido válasza bambano (#35) üzenetére

akaido
(PH! addikt)

Kötőinek is felfogható 'kveszcsón": Melyik cég nem kémkedik "egyáltalján" :F

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

(#124) emelhu

emelhu
(tag)

Értem én, most megvan az ellenség... csak valahogy a szakmai igényességem azt várná, hogy legyen már pontos, tudományos igényű tesztsorozat, amiben logolják a különböző márkák net forgalmát egy teszt működési sorozaton.
(Telefon kicsomagolás, regisztráció, loginolni pár ismert közösségi média és webszolgáltató lapra, pár rutin művelet, emailek írása-olvasásá stb.)

Aztán a logookat kitenni elemzésre nyilvánosan, lehessen levonni következtetéseket, melyik telefon milyen a vártat meghaladó extra netforgalmat generált és ez vajon hová megy és mit tartalmaz.

De itt (és a szakmában is, meg az NSA féle elméletileg profi szervezeteknél is) csak fingreszelésről hallok!!!!

[ Szerkesztve ]

(#125) Ringman válasza emelhu (#124) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

elsődlegesen nem a telefonokkal van a baj, hanem magával a távközlési hálózati eszközökkel

multifunkciós agárstadion épül

(#126) t72killer válasza emelhu (#124) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Épeszű kém alapismérve, hogy nem bukik le a rutinellenőrzésen. Ha egy script kiddie két délután írt keyloggere hónapokon-éveken át maradhat feltáratlan, akkor ezektől mégis, mit vársz?

(#127) izb válasza emelhu (#124) üzenetére

izb
(senior tag)

Nem lehet szűrni, észrevenni olyat, ami még soha nem működött. Lehet a cél az, hogy teleszórják az egész világot a termékeikkel, majd mikor eljön annak ideje, aktiválják azokat.

Persze ez csak fikció...

[ Szerkesztve ]

(#128) arty válasza emelhu (#124) üzenetére

arty
(PH! addikt)

de akkor megtudják a kémek, mivel buktak le :)

stadion, kisvasút, freemail

(#129) Carlytoo

Carlytoo
(fanatikus tag)

Én úgy gondolom, hogy ez többnyire csak összeesküvés paranoia. Konkrét bizonytékok hiányában ne ítéljük halálra a terheltet.

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is" -Raynald of Châtillon

(#130) Dare2Live válasza Carlytoo (#129) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

De melyik?

Amikor ellopnak amit érnek, kitömik a cégeiket pénzel és bedarálják a nyi konkurenciát? ld Lex Nokia okait.
vagy amikor csak ledömpingelik az EUs piacot evvel bedöntik a kiszemelt EUs könnyűipart?

(#131) Carlytoo válasza Dare2Live (#130) üzenetére

Carlytoo
(fanatikus tag)

Mint a legtöbb kereskedelmi és gazdasági monopóliumra törekvő szervezet/állam. Az USA is előszeretettel alkalmazta ezt a taktikát a múlt században és alkalmazza jelenleg is. Itt amúgy én kizárólag a kémkedés botrányra reflektáltam.

Általánosságban az okozza a problémát, hogy a kínai feldolgozóipar túlságosan erős. Nincs olyan individuum, aki kiegyenlített erővel tudna fellépni ellene. A probléma, amit én ténylegesen annak is látok, hogy a szabadalmi jogokat alapvetően nem tartják tiszteletben, illetve minden szinten állami ellenőrzést vezetnek be.

[ Szerkesztve ]

(#132) st3v3np3t3r válasza Dare2Live (#130) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

erre az állításra van is bizonyítékod,vagy csak ugyan azt szajkózod mint az USA!?

igen,vannak cégek akik adják-veszik az adatokat, ez tény, mint ki is derült a FB kapcsán... de ami büdös az egészben, hogy ez B.Obama vagy G.W.Bush idejében miért nem volt "felfedhető" ha valóban valósak a vádak? Mert semmi ilyesmi nincs,nem is volt!
Trump-ot amúgy is sok országban utálják, ezt már a megválasztásakor is megmondták a szakértők,hogy sok gondot fog okozni, hát így is lett

[ Szerkesztve ]

(#133) izb válasza st3v3np3t3r (#132) üzenetére

izb
(senior tag)

A titkosszolgálati információkat egyik fél sem szokta cáfolni, sem megerősíteni. Talán nem véletlenül!

[ Szerkesztve ]

(#134) judas13 válasza Bluesummers (#42) üzenetére

judas13
(őstag)

Igaz.
Itt (nem is annyira) lassan már nagyobb kommunizmus van, már minden szektor Nemzeti logót kapott az állam, a kormány totális rátelepedésével mint Kínában, akarom mondani Lengyelországban.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD. iPhone 6S

(#135) st3v3np3t3r válasza izb (#133) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ha nincs megerősített infó,akkor nem tekinthető hitelesnek. ennyi

(#136) Carlytoo válasza izb (#133) üzenetére

Carlytoo
(fanatikus tag)

Az, hogy a titkosszolgálat milyen manőverezésekbe kezd bele nem tudjuk. A valóságot te sohasem fogod megtudni. Tényleges bizonyítékok nélkül nem ítélnek el senkit. Persze vannak olyan rendszerek, akik koholják ezeket a bizonyítékokat ,de itt most nem erről beszélek. Ha bíróság elé állítanak és én lennék a tanácsvezető, akkor gondolom nem örülnél neki, ha arra alapoznám a végzésemet, vagy az ítéletemet, hogy sejtem, hogy csináltál valamit, de konkrét bizonyítékokkal nem tudok szolgálni, ugye?

st3v3np3t3r: +1

[ Szerkesztve ]

(#137) izb válasza st3v3np3t3r (#135) üzenetére

izb
(senior tag)

Az hogy mi, te mit gondolunk hitelesnek és hogy mi nem hallottunk, vagy nem tudunk arról, hogy megerősített vagy nem, az ebben a szituációban teljesen érdektelen. Nincs ország aki egy titkosszolgálati információt, főleg ilyen kényes területről cáfolna, vagy megerősítene. Nem véletlenül az a neve, hogy titkosszolgálat:)

(#138) izb válasza Carlytoo (#136) üzenetére

izb
(senior tag)

így igaz, soha nem fogjuk megismerni, így nem is érdemes arról beszélni, hogy egy bíróságon esetemben, vagy akár a te esetedben hasonló szituációban mi esne meg. Ezzel az üggyel kapcsolatban teljesen irreleváns, hogy egy polgári perben mi történne, ha..... Ez az ügy nem oda tartozik..

[ Szerkesztve ]

(#139) dkekesi válasza bambano (#31) üzenetére

dkekesi
(tag)

Igen, mert a szuperolcsó kínai vacak csak bosszúságot okoz, ellenben az európai, amerikai termékekkel. Inkább fizetek dupla árat (háromszoros sosem lesz, mert akkor az a kínai termék már messziről nézve sem ugyanazt tudta, mint az EU/USA verzió), mintsem az időmet és energiámat hibakeresésre, rendelésre és cserére kelljen fordítani.

(#140) Carlytoo válasza izb (#138) üzenetére

Carlytoo
(fanatikus tag)

Nem polgári perről van szó. Itt egyszerűen egy képlet van, amit figyelembe kellene venni. Nincs bizonyíték és ezáltal nem etikus a szankciók alkalmazása sem

dkekesi: Mérhetetlen arroganciáról és elfogultságról tesz tanúbizonyságot a hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

(#141) sheratan válasza Carlytoo (#140) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem arról van amúgy szó, hogy nincs bizonyíték, hanem hogy te (mi) nem tudsz (tudunk) bizonyítékról.

Amúgy szép is lenne, ha konkrét backdoort vagy sebezhetőséget közzé tennének, ott elásnák azokat a telcokat, akik Huawei hálózatot használnak.

(#142) Geller72

Geller72
(PH! kedvence)

5G. Ennyi. Amúgy meg én kb. legalább ugyanúgy nem bíznék egy Ciscoban, mint egy Huaweiben..
Ki akarják szorítani, mert távközlésben kb. mindenkit agyonver és lassan nem csak árban.Méghozzá globálisan.
Az említett Cisco és egy Huawei árajánlat közt adott esetben egy nagyságrend difi is lehet. Én is azt az elvet vallom, hogy amíg nem raknak ki az asztalra egy független (de tényleg, nem mint Magyarországon a média :D) szakbizottsági elemzést és a megtalált "kütyüt", mint corpus delicti, addig ez nekem csak egy kamu duma. Ha a Hauwei kémkedne, akkor száz-ezerszám lennének bizonyítékok. De én nem tudok ilyenről.Kis hazánkban is van egy olyan mobilszolgáltató, akit ez nagyon közelről érint. Nem hinném, hogy ezt ne vizsgáltatták volna ki komolyabb csapattal. :U

(#143) bambano válasza Geller72 (#142) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

ciscoról láttál már ilyen korpuszt?

másrészt milyen remek ötlet lenne kirakni egy rendes, mély technikai elemzést publikusan, amivel utána bárki rommá törheti a mobilhálózatokat...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#144) Geller72 válasza bambano (#143) üzenetére

Geller72
(PH! kedvence)

Nem publikusról te tudsz? Mert én nem. Ha lenne, annak - még nekünk, kívülállóknak is - sokkal láthatóbb jelei lennének. Azt sem írtam tényként, hogy a Ciscó is leskelődik, csak azt, hogy bennük sem bíznék meg jobban. (A minap olvastam a Kaspersky app - amolyan - EULA licenszszerződését és már az felért azzal, mintha beengedtem volna őket a lakásba, bevonva az összes belső ügyeimbe is őket. :D. Tehát itt is lehet egy olyan probléma, hogy a Huawei olyan szerződést rak/rakott a vállalatok elé, amit NEM MERNEK aláírni ezután. :U Itt főleg az amcsi/angol - aztán majd francia, német oldalról.)

(#145) izb válasza Carlytoo (#140) üzenetére

izb
(senior tag)

igen, pont azt írtam, hogy nem a polgári peres részre tartozik ez a szegmens:) És azt is írtam, hogy mi mint egyszerű állampolgárok soha nem fogjuk megismerni a bizonyítékokat, mert ezek nem "ránk" tartoznak.

(#146) Polllen válasza Geller72 (#142) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

Kínában lehet bízni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#147) st3v3np3t3r válasza izb (#137) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

a figyelmeztetés amivel az usa állt elő anno bizonyítok nélkül,az az egyéni magán jellegű dolga ha otthon megtiltja a használatát,de az hogy más országokat bizonyítékok nélkül arra "kér"(jobban mondva kényszerít),hogy ne használják a huawei hálózati eszközeit és ebből világszintű média hír lett, igen csak megérdelme egy hiteles bizonyítékot... snowdent is hazaárulónak állították be,holott maga az usa volt az aki a polgárait árulta el a tömeges lehallgatásokkal és ezzel hazaárulást követett el, miről persze hiteles infók is napvilágra kerültek... az egész lehallgatásos snowden botrány sem pattant volna ki, ha tényleg csak azokat hallgatják le, akiket kell,de az hogy mindenkit,és nem csak az usában... ez azért már az usától is pofátlanság,hiába nagyhatalom,meg minden... túl vastag a bőr az usa arcán... csak egy másik példa hogy mit meg nem engednek maguknak... link jöttek,fogtak,vittek... csak úgy... se papír,se nyomozás,se semmi...

(#148) Geller72 válasza Polllen (#146) üzenetére

Geller72
(PH! kedvence)

Hol írtam, hogy bízok? :D

(#149) -Morrowind-

-Morrowind-
(fanatikus tag)

Ha már Huawei...Licenc­szerződéssel kerülte el németországi bojkottját a Huawei....[link]

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྃ

(#150) svgyula

svgyula
(őstag)

Tisztelt Vitázó Urak!
Azért kiderült egy számomra érdekes tény a "Lengyel" úriemberről akit letartóztattak! Az csiripelik a verebek (bár ne tették volna!) ez az ember 2011-ig dolgozott tisztként a hírszerzésnél. Nem tudom ebből kinek mi jön le nekem az, hogy az állambiztonság Lengyelországban erősen közelít a 0-hoz vagy már beszereztek egy távcsövet amivel alulról megfigyelhetik a béka seggét!
De most komolyan! Kint kell keresni a kémeket? Talán a saját portán kellett volna először kutatni, hogy honnan származnak azok az információk/adatok, de erről ugye nem szólnak a hírek....................
Az egész kormány értelmi szintjét azért egy másik cikk is erősen megkérdőjelezi :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#151) rsf válasza st3v3np3t3r (#101) üzenetére

rsf
(senior tag)

Melyik gyártónak lenne érdeke, hogy virusos telókat áruljon szerinted??
Én csak a Xiaomi sztorit ismerem.
Szóval egyes Kinai webshopokból rendelt Xiaomi telefonokon módosított szoftver volt. Ezek nem a gyárban kerültek a telefonra! Ennek a balhénak a hatására zárta a Xiaomi a bootloadert a telefonjain ami addig alapból nyitva volt. Így már nem lehet egyszerűen szoftvert cserélni a telón.
Most is lehet, a bootloader nyitó kódjának elkérésével. Ezt a gyártó felé kell kérvényezni.
Tájékozatlanság ezt össze mosni a gyártóval!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#152) st3v3np3t3r válasza rsf (#151) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

az általad említett gyártó mellé soroljuk oda még a doogee/homtom duó-t... a zárt bootloader majdnem szinte tökéletes védelem hasonló esetek kivédésre, de az mégjobb ha egyáltalán nincs ilyen lehetőség... lásd huawei, megszűntette a hivatalos bootloader nyitást,jelenleg nincs nem ismert ingyenes megoldás a feloldókód megszerzésére, ami ismert,az fizetős...

(#153) -Morrowind- válasza rsf (#151) üzenetére

-Morrowind-
(fanatikus tag)

Előre telepített vírust találtak több millió androidos telefonon....sajnos ez azóta is bevett gyakorlat..a Samsung a kakukk tojás közöttük.[link]...ez meg egy 3 évvel korábbi eset..[link]

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྃ

(#154) rsf válasza -Morrowind- (#153) üzenetére

rsf
(senior tag)

Erről beszéltem. A cikkben is leírják. De a Samsung is ott a listán...
Nem a gyártó telepítette a rosszindulatú programokat, hanem a kereskedő!
A gyártót is jelentős kár éri az ilyen esetek után..
Ezért nem szabad kétes helyről vásárolni.
Xiaomit 3-4 éve csak Kínából tudtál venni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#155) izb

izb
(senior tag)

Lenyúlnak mindent, semmi sem szent. A szabadság híd mása a Huawei kutatási központjában.

forrás: LINK

[ Szerkesztve ]

(#156) st3v3np3t3r válasza izb (#155) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

és a kínai Hősök teréről is hallottál már? :DDD link

(#157) Dare2Live

Dare2Live
(PH! nagyúr)

[link]

Németek is kezdik realizálni a szitut...

(#158) Dare2Live válasza svgyula (#150) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Nálunk uez van. Miután vki kilépett (kirugták) nyugdíjba ment... vmelyik NBSZtől nincs 7éves távlatokban megfigyelve. De sztem kapacitások miatt ez még egy Kínában se megvalósítható.

Sehol se írták, hogy kint keresték a kémeket. És nem véletlen, hogy Kína/Huawei belsős embereket próbál beszervezni. Mint ahogy más titkosszolgálatok is.

(#159) Dare2Live válasza st3v3np3t3r (#147) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Nem láttam sehol kényszerítést. Nem mellesleg nem fogják az orrunkra kötni, hogy milyen bizonyítékokat adott/nem adott át US a szövetségeseinek. Az tény, hogy jópár helyen már léptek miközben egy docomo...nak amúgy aztán tök8, hogy huaweit vagy Nokia/ Ericcsont vesz.

(#160) st3v3np3t3r válasza Dare2Live (#159) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

most nyal vissza a fagyi... ahogy te nem láttál kényszerítést, úgy én sem láttam hiteles bizonyítékot a vádakra... ez szinte majdnem ugyan az

(#161) Dare2Live válasza st3v3np3t3r (#160) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Az én esetem ökölszabály. Mármint: szövetséges titkosszolgálati vonalon "soha" nem teregetnek.
(Ezért volt nagyon "csúnya" a Kaspersky ügy. Izrael következőnek 5*meggondolja majd, hogy tesz e még ilyet.)

[ Szerkesztve ]

(#162) -Morrowind-

-Morrowind-
(fanatikus tag)

Új szintre emelkedett az ügy...[link]

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྃ

(#163) st3v3np3t3r válasza -Morrowind- (#162) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ez már egyre viccesebb... ha az usa független akar lenni kínától,akkor minden ami eddig kínában készült,drágább lesz... szerintem ezt a gazdasági függetlenséget nem gondolták át alaposan... nem is a függetlenséggel van a baj,hanem ahogy csinálják...

(#164) -Morrowind- válasza st3v3np3t3r (#163) üzenetére

-Morrowind-
(fanatikus tag)

Hát, nem egyszerű helyzet,és még hol a vége.

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྃ

(#165) sheratan válasza st3v3np3t3r (#163) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Attól, hogy nem Kínában gyártanak, nem jelenti azt, hogy az USA-ban fognak. Ott van egy rakás ország Dél-Kelet Ázsiában, biztosan örülnének egy kis fejlesztésnek.

(#166) mepet válasza izb (#155) üzenetére

mepet
(PH! addikt)

Ez de durva! :))

(#167) st3v3np3t3r válasza sheratan (#165) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

és mi a garancia arra, hogy pl. dél-kóreával nem fogja ugyan ezt eljátszani az usa vagy pl. japánnal,esetleg indiával? semmi

[ Szerkesztve ]

(#168) sheratan válasza st3v3np3t3r (#167) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Garancia semmire nincs, ellenben ha nem látod mi a különbség az említett országok és Kína között, azon nem tudok segíteni. Elég szájbarágósan leírták már többen, akár ebben a topikban is, akár a többi hasonló hír alatt.

(#169) st3v3np3t3r válasza sheratan (#168) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ki vagy kik szerint van gond kínával? maga az országgal nincs gond,hanem csak az egyes hivatali szervezetivel van gond, általánosítani meg nem felesleges... ennyi erővel ha kína kémkedő ország, az usa meg hazaárulók országa, lásd 0911 és snowden ügy... pedig ott sem az egész ország hazaáruló, csak a 3betűs hivatalok... még azt is 1ember nyakába varrták, ahogy a 0911-et is, bin laden nyakába, holott anno az usa pénzelte bin ladent is... de ezt kevesen tudják,volt nem dokufilm erről... egy a lényeg, ebből az usa-kína balhéból jó nem fog kisülni az biztos...
meg az mi,hogy egy másik ország nem hatósági szintű hivatala idejön Magyarországra és semmi jogerős lefoglalási utasítással vagy határozattal fognak valamit/valamiket és elvisznek kérdezés nélkül, meg bepofátlankodnak magyar állampolgárok életébe,feltúrják az otthonát előzetes engedély nélkül,ami kell nekik elviszik és mint aki jól végezte dolgát eltűnnek? ezek után még ki az aki védi az államokat? és persze a hivatal nem kívánta kommentelni az esetet... ezek után nem csodálnám ha kiderülne, hogy a Huawei vádak is csak üres állítások lennének...korábban linkeltem egy videót,nézd meg

ezt vagy gazdasági lépésként vagy csak a sok kínából érkező kibertámadások miatt csinálja az USA, ezek szerint az Trampliéknak nincs akkor kibertámadó erejük és képzett emberük,hogy kínában akár kárt tudjanak csinálni, így marad az alternatív lejárató kampány... az ok hivatalos bizonyítékok nélkül csak találgatások vannak, te higgy amit akarsz, én nem védem egyik oldalt sem, de szemmel látható, hogy semmi olyasmiről nincs szó amit Tramliék állítanak...mivel ha igaz is lenne, akkor már Bush vagy Obama idejében már kiderült volna

[ Szerkesztve ]

(#170) UnA válasza st3v3np3t3r (#169) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Látom nem akarod érteni, felesleges is erről ennyit írni. :B

(#171) st3v3np3t3r válasza UnA (#170) üzenetére

st3v3np3t3r
(PH! addikt)
LOGOUT blog

itt nem a megértés a gond,hanem az,hogy mindenki csak találgat bizonyítékok hiányában...
vannak akik ugyan arra gondolnak, van akik másra, és a találgatásokkal van aki egyet ért,van aki nem... nincs konrét és hiteles bizonyíték az usa vádjaira,ennyi... az meg édes kevés indok, hogy azért mert kínai cég bla-bla-bla...ennyi... ti elhiszitek, én nem... ez majdnem olyan mint az itthoni helyzet... azt mondják,hogy dübörög a gazdaság,holott ez hazugság,mert a forintnak szinte nincs fizetőértéke;azt mondják,hogy csökkent a munkanélküliség,holott ez is hazugság,mert csak a regisztrált munkanélküliek száma csökkent,nem a valós munkanélkülkilek száma,mert amint letelik a 3hónap vagy pár hónap,törlik a rendszerből a regiszrált munkanélkülit... így persze, hogy csökken... meg lehetne még sorolni hasonló dolgokat... nem,én nem hiszem el azokat a vádakat amiket az usa felhozott kína és a kínai cégek ellen,amíg nem adja jelét hiteles bizonyítékokra építi a vádjait...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.