Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sith7

    nagyúr

    válasz updog #19 üzenetére

    1 jó tanács
    Ne félj a kutyától, mert megérzi, és neked megy
    Határozott fellépés sokat számít még egy idegen kutyánál is :K

    Nekünk is volt/van kutyánk, futo001 leírta a lényeget.

    Tartsd távol a kutyád idegenektől.
    Tanítsd a kutyát.

    Amikor gyerek voltam volt egy németjuhász kutyánk, szép nagy fajtatiszta, tekintélyt parancsoló volt. Apám rengeteget foglalkozott vele, ha elment valaki a kapu előtt , egyet vakkantott, ha megállt folyamatosan ugatott, amikor apám kijött abbahagyta, de figyelt tovább.
    Ha elment az illető, a kutya ment a dolgára, ha bejött az udvarra szintén - mivel a gazdi beengedte, akkor minden rendben van.

    Csak akkor ette meg az elé rakott eledelt, ha apám azt mondta neki "megeheted"
    Volt, hogy elétette, bement, és az ablakból figyelte 15 percig, hogy mit csinál, nem ette meg.
    Ezt nagyon nehezen tanulta meg, de azért volt erre szükség, mert abba az időbe sok volt a kutyamérgezés, bedobáltak hozzánk is mindenféle kaját, de a mi kutyánk nem ette meg.

    Nagyon sok mindenre meg lehet tanítani egy kutyát, nem mindig a kutya a hibás a kialakult helyzet miatt.

    A mi kutyánk ha meglát egy kisgyereket, főleg ha fut felé, és kiabál, hogy "de aranyos" már morog és támadni készül. Micsoda nevelelten vadállat !!! :o

    5 éves most, 3 hónapos korában egy kislány az utcán játszani akart vele, és nagyon bután játszott vele, többször szóltam az anyjának, majd a gyereknek is, hogy okosan ... nem ment, belekapott a kutyánk szemébe. Állatkórház, több nap szenvedés, gyógyszerezés, nem vakult meg a kutya, de ez úgy benne maradt, hogy ha gyereket lát, akkor így reagál.

    Külső személő szerint egy neveletlen, agresszív, hülye kutya .... pedig nem az , csak nem felejt :U

  • janeszgol

    félisten

    válasz updog #63 üzenetére

    Pontosan. Vigyázni kell. Én szeretem a kutyákat, de hülye nem vagyok, és óvatosan közelítek feléjük. Mindegy mekkora. Volt olyan eset, amikor ki se jöttek, pedig otthon voltak. A levelesládánál a kutya feje.
    Értesítést nem dobtam be, ráírtam a levélre, hogy értesítettem és viszonlátás.

    Természetesen ha valakit tényleg megtámad(!) egy kutya, és itt a megtámadon van a hangsúly, akkor mindent vessen be az ember, mert különben veszíteni fog. Egy kutya baromi nagyot tud harapni és tépni is tud.
    Eltépi a főütőered mondjuk a karodban vagy a lábadban és véged van.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák