Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Steelmanus #18 üzenetére

    Az MBR nincs összefüggésben a rejett partíció meglétével, ha van, ha nincs MBR mindig van.
    A Recovery lemezt nem próbáltam, az látatlanban is biztos, hogy visszaállítani lehet vele (más különben értelmetlen lenne, hisz pont azért hozza létre az ember, ha annyira bedől a rendszer, hogy már el sem indul, akkor legyen egy mentőöv), de hogy menteni is, azt ki kell próbálni. Ugye OS alól lehet menteni a telepített szoftverrel, az is elképzelhető, hogy onnan vissza is lehet állítani (több ilyen progi is van). Ilyenkor általában újraindítják a gépet és az OS indulása előtt végzik el a visszaállítást. (Mondjuk ettől függetlenül jobb ezt a recovey lemezről végezni, biztonságosabb. Ezt arra értem, hogy már láttam teljesen eltűnt/szétcseszett partíciókat, aminek az volt az oka, hogy olyan víruskergetőt használt a user, amiben volt boot time védelem, és az megakasztotta félúton a visszaállítást. Ilyen recovery lemezről indított visszaállításnál nem fordulhat elő)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Steelmanus #21 üzenetére

    Igen, ebben igazad van, de nem kell csak ezért letiltani a virtuális memóriát backup idejére, mert a progi gyors és hatékony tömörítést alkalmaz, a pagefile.sys (de a hiberfil.sys is) nagyon jó hatásfokkal tömöríthető. A teszt idejére csak 8G RAM volt a gépemben (gondoltam erre is, amúgy 16G van benne) és így is 7G környékére húzta be a 21-22G-t... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák