Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz ElEvEn11 #130 üzenetére

    Egyáltalán nem sértésnek szántam, viszont azt tudnod kell, hogy ajvékolni nem a cigányok "szoktak", hanem a zsidók. Az ő szavajárásuk ez a sopánkodásra, pontosabban egyfajta jiddis eredetű szó. Szerintem ez illik a liberális "óbégatáshoz". Ezt sem sértésnek szánom, hanem egyszerűen így tűnik az a hozzászólásod.
    Aki lehülyézi Trumpot, az egyszerűen gyerekes és érzelmi alapon ír ilyeneket. Egy valóban hülye ember nem juthat el a Fehér Házig (maximum a sárgáig :) ) és nem vezethet milliárdos céget sikeresen, még akkor sem, ha az apja tette a s*gge alá.
    Donald Trump retorikája és stílusa durva és "trollkodó", ami a szerepéhez hozzátartozik. Ma a politikusok színészek is - ez nekem sem tetszik, de ez van. Angela Merkel pl. sokkal nagyobb színész, nagyobb hazugságokkal, gesztusokkal. George W. Bush értelmi képességei jóval egyszerűbbek voltak Trumpénál, de még ő sem hülye.
    Az elnöknek nem az ügyek körülményeivel és az aktuális adatokkal kell tisztában lennie, hanem a segítő apparátus nyújtotta információkból kell leszűrnie a lényeget és kezelnie kell a különféle lobbierőket - ami nem lehet könnyű.
    A gazdasági lépéseket nem az elnök találja ki, hanem egy szakembergárda. Az elnök csak kommunikálja azt.
    És hogy a döntés ostobaság lenne, a konkrét szituációban lehet, de a protekcionizmus egy bevett gazdasági stratégia, ami egy liberálisnak soha nem fog tetszeni, ahogy te is csípőből elutasítod - ebből gondoltam, hogy liberális vagy, de teljesen mindegy.
    Egyébként a liberális jelző relatív, hiszen attól függ, mihez képest, illetve attól is függ, milyen kérdésben. Te ebben a kérdésben a liberális nézőpontot képviselted a vitában, én pedig annak ellenkezőjét, tehát jogos volt a liberális jelző.
    A címke, ha pontatlan is, azért eligazít hellyel-közzel és rövidíti a gépelnivalót, bár ebben az esetben ez nem jött össze alapvető szemantikai kifejtések miatt, ráadásul úgy tűnik, feleslegesen, mert Kékes hozzászólására hivatkozol.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák