Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz ROBOTER #10 üzenetére

    Vannak ilyen gyártók is. Lenovókon tavaly 1, idén 2 Type-C szokott lenni és mindkettő tud DP-t, PD-t is általában.
    Szerintem pont az Asus aki lefelé kilóg a sorból, másik topicban én is őket említettem, hogy ott avalyi és idei modelleken is sikerült kihozni 1db Type-C-t ami nem tud semmit. A többi modelljükön viszont már van ott is, de maradt valami hülye beidegződés, hogy 1-2 szériában maradtak ennél. :(

    @Graphics
    Brutális árak vannak amúgy szerintem...
    Én is erre jutottam nemrég. Már ezért nem várom az amúgy várós Ryzen 6000-es sorozatot sem. CPU kb. mindegy, a GPU-ban dobnak nagyot, de igazából ez ilyen átmeneti senkiföldje. Aki játszik jobban jár sokkal egy 3050-el amit már beraknak ugyanúgy 1.5-1.8kg-os notikba is. Ha nincs kihajtva TDP-ben akkor is jobb lesz az APU-nál. Akinek meg nem kell annak szerintem inkább nice to have csak egy 6800U egy 5x00U-ról.
    Ráadásul van benne egy csavar, mert a 6600-ban fele a GPU, így ott 6800-ra kell váltani erőlépés miatt, míg az 5000-eseknél a hatmagos is alig volt gyengébb.

    Így a 900-1000EUR, akciósan 7-800EUR notik helyett kéne nézelődni az 1400-1500 körül nyitó újak között. :( Vagy pl. Vivobookok, Ideapadok 14-15-16" 5x00H+3050 1000 EUR körül, mind igen jó kijelzővel a másik oldalon teljesítményben. És akkor van még kommerszebb "gamer" sorozat olcsóbban is. Innen nehéz meglátni a jót az 1500 eurós gépekben.

    szerk: Ezt persze consumer oldalra értettem, nem üzleti. Üzletiben meg még egy lapáttal rátettek. Ott már covid alatt is volt egy nagy ugrás. Pont 2x annyiba kerültek a 20-21-es Dellek mint a 3-4 évvel azelőtti, tök ugyanolyan erős gépek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák