Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    Nem tudom átmennek-e valami ellenőrzésen ezek a sajtóközlemények, de elég gáz, hogy ilyen megjelenhet. Az adatszivárgással teljes mértékben egyetértek, ez bűncselekmény, nem csak információs rendszer elleni, hanem akár személyes adatokkal való visszaélés is lehet. A fiú viszont még mindig nem követett el bűncselekményt véleményem szerint. Az nem bűn, ha odamegyek a bérletpénztárhoz, kérek egy bérletet és 50 Ft-ot adok érte. Ha a pénztáros nem hülye, nem fogja a bérletet odaadni, ha mégis megteszi akkor se én vagyok a hibás, nem loptam, nem éltem vissza személyes adatokkal, nem manipuláltam a bérlet árát a rendszerben (a pénztárgép 9500-at írt ki), a pénztáros volt hülye. Ugyan ez történt, csak digitálisan. A fiú azt mondta a pénztárosnak, hogy 50 Ft-ot adok, a pénztáros (a szerver) ezért odaadta a bérletet, pedig megtagadhatta volna - jogosan, mert a rendszerében 9500 Ft volt és azt nem manipulálták. Az, hogy odaadta a pénztáros (jelen esetben az azt létrehozó programozók) hibája és felelőssége.

Új hozzászólás Aktív témák