Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #51 üzenetére

    "ezen a területen az a kérdés, hogy docker image-t könnyebb generálni vagy .deb-et? elég egyértelmű, hogy .deb-et töredék meló karbantartani"

    Ez miből ilyen egyértelmű? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kettő kb. ugyanannyi meló.

    És ugye a dockert nem csak in-house dolgokra használják, szóval a docker alternatívája sok esetben nem egy .deb, hanem egy Debian Stable .deb, egy Debian Testing .deb, friss Ubuntu .deb, Ubuntu LTS .deb meg RHEL .rpm. Az meg így már biztosan nem töredék meló.

    "van. a felhő technológiát használó privát rendszerben meg főleg technológiai. ráadásul az egész egy teljesen irracionális, földtől elrugaszkodott fejlesztési elven alapul, nettó hülyeség az egész: ez a deploy-olj minél gyakrabban."

    És ez azért irracionális, mert?...

    Egyébként ez részedről elég nagy félreértés: a gyors deployolhatóság az csak következménye annak, hogy egyszerűen és jól használható a rendszer (nota bene, egy dpkg -i lefuttatása se tart sokáig).

    "szóval amíg nem látok olyan problémát, ami valós és valóban nehezebb konténer nélkül megoldani"

    Milyen gyakran szoktál olyan webes appokat csinálni, ahol előre nem túl megjósolható módon, elég tág határok között változhat a userek száma? Mert hát az egész felhősködés azért elég nagy részben arról szól, hogy rugalmasan, a terheléshez alkalmazkodó méretű infrastruktúrát lehessen használni.

    "ja, nem tudom, olvasod-e néha a hupon nagyz blogját. nemrég írta, hogy jók ezek a konténer orchestration cuccok, mióta a zömét átírták maguknak, azóta használni is lehet. "

    Nem olvasom, most belenéztem, de nem találtam ilyet - linket tudsz adni?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák