Új hozzászólás Aktív témák

  • depmod

    senior tag

    Jó az ötlet a cikksorozatot illetően, a felvetés is helyes és jogos, de érdeklődve kérdezem, hogy a lapcsalád miért van új sorozatra rászorulva? Rengeteg info lelhető fel az oldalaitokon, nagyon jó és sajnos kevésbé jó írás és teszt, videoriport készül, de valahogy úgy érzem, hogy nem 8 órában csináljátok mindezt, hanem többen, jóval.
    Kérdés, hogy az újabb munka nem hat azon irányban, hogy kevesebb marad a többire? Én értem, hogy az olvasók besegítése fontos, de azokat ugyanúgy ellenőrizni kell, az megint munka, satöbbi.

    Én amondó vagyok, hogy a lapcsalád jó, de a növekedésnek vannak hátulütői is, és én jelenleg úgy érzem, hogy lassan meglesz a paplan vége.

    Remélem nem sértettem meg senkit, nem volt szándékomban, csak a gondolataimat osztottam meg.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • Retropages

    csendes tag

    Én természetesen támogatom :-) és ha időm engedi segíteni is fogom!

  • FlekkeN

    aktív tag

    válasz depmod #1 üzenetére

    Egy cég csak folyamatos innovációval maradhat piacon. Elég sok olyan weblap van ahol informatikai híreket lehet beszerezni ezért a minőség még nem garancia a sikerre. Többfelé is el kell ágazni.
    Lehet ez kudarc lesz, de az oldal nem lesz kevesebb tőle. Te továbbra is el fogod tudni érni az eddigi tartalmat, ha pedig szerinted az új tartalom negatív hatással van a régire akkor adj visszajelzést.

  • depmod

    senior tag

    válasz FlekkeN #6 üzenetére

    Szerintem innováció bőven van az oldalakon, nem hiszem, hogy feltételen ezt kellene bővíteni. Mivel érzek némi visszaesést a szakmai színvonalat illetően (főleg a live adásoknál), így az a gondolatom támadt, hogy esetleg ott kellene inkább az energiákat mozgósítani, mert az innováció (én inkább újítást írnék) ne menjen a szakmaiság kárára. Szerintem.

    Nem hiszem, hogy a téma sokakat megmozgatna (ne így legyen!, drukkolok), én a régi tartalmak némelyikét olvasom teljes megelégedéssel, de mint írtam, néhol azért furcsa dolgokkal is találkozom, vélhetőleg a kikerülési gyorsaság miatt.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • Domainer

    csendes tag

    válasz depmod #1 üzenetére

    Én inkább azt érzem nincs ebben az oldalban olyan kemény napi 8 óra munka.
    Most nem konkrétan az itcafe-ra gondolok, inkább a mobilarénára. Ott pl. vagy a prohardver videótesztjeiben nagyon sokszor az ember előre tudja és várja a minden tesztben elhangzó mondatokat. Választékos beszéd nem nagyon van, olykor írásban sincs ez megcsillogtatva és rengeteg olyan kitérés van a videótesztekben, hogy ennek vagy annak még nem néztünk utána. Akkor miért nyomod a videotesztet?
    Sok esetben egy újabb termékről elmond annyit a tesztelő, mint egy múltheti vagy régebbi hasonló kütyüről és nem nagyon érzem ebben azt a kemény munkát. Főleg azok tetszenek, amikor olyan kifogás van megfogalmazva, hogy nem rég érkezett. Okés, akkor tedd át holnapra a tesztet vagy csinálj már egy kis besorolást, hogy azt mutatom be a videóban, amiről eleget tudok érdemben beszélni főleg az újításairól nem az olyan dolgokról amit minden más terméknél elmondtam.
    Akkor hagyhatnánk a "mérnökön szerintem ezt azért csinálták", "letisztult forma", "modern design" és társait, amit mindenre el lehet szinte mondani, ami új. Minden egy kicsit modernebb, mindenről van véleményed, a letisztultságot pedig mindenre rá lehet fogni, amin egyel kevesebb a gomb, nagyobb a kijelző, simább a felülete stb. Ilyeneket a youtube-os 14 éves kölykök tesztjeiben is felfedezhetünk, mivel átveszik ezeket a dolgokat, ők is mindenben túlnyomó részt ezt hallják a profiktól.

    Félreértés ne essék, biztosan sokat dolgoznak a szerkesztők, tesztelők. Viszont, ha beteg vagy ne csinálj videotesztet, mert akkor az első 5 perc biztosan arról szól neked milyen rossz most, és még én érezzem magam kellemetlenül amiért így is várom a tesztet és nézem.

    Na majd ezekért kapok az arcomra, dehát Istenem. Kicsit belegondolsz és látod nem is akkora baromság.

    [ Szerkesztve ]

  • depmod

    senior tag

    válasz Domainer #8 üzenetére

    Olvasd el a másik kommentemet is, de valahol egyről beszélünk, kivéve, hogy én azt mondom, hogy túl sok a meló és kevés az energia egy feladatra.
    Az eredmény sajnos ugyanaz, és ez feltűnt akkor ezek szerint nem csak nekem.

    ui: azt hittem, jobban fog pörögni a fórum, ez is mutatja talán, hogy nincs olyan nagy dömping ezen a területen.

    ui2: kíváncsi lennék a bennfentesek meglátásaira is a kérdésben.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • Domainer

    csendes tag

    válasz depmod #9 üzenetére

    Nincs akkora érdeklődés, mert szinte mindenkit főleg a naprakész dolgok érdekelnének minél jobban, részletesebben bemutatva.
    Sokszor a live teszteknél is alap információkat a nézőknek kell kommentben kérni, mert nem hangzik el. Egy általános iskolás gyerektől elvárják, hogy felkészüljön rá és logikusan félípítve mutasson be valamit ha előadást kell tartania. Ott általában rendelkezésre áll az anyag és meghatározzák az előadás időpontját, ha itt olykor még nem áll rendelkezésre az anyag vagy a tárgy, de az előadás időpontjával lehet játszani.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Domainer #8 üzenetére

    nem tudom szó nélkül hagyni:

    ezek a "live tesztek" (konkrétan a mobilaréna TV-t szoktam időnként látni), nem tesztek.. ez egy kötetlen beszélgetős bemutatónak indult. nem akarják neked 20 perc alatt minden funkcióját letesztelni, hogy milyen pontos a gyorsulásmérő, meg milyen hamar talál jelet a GPS, vagy mennyire jó a beszélgetési hangminőség.. arra ott van a teszt, amit 1-2 nappal később olvashatsz..
    egyfajta közvetlenebb információátadás az olvasóknak. nem fogják bemagolni a készülékek specifikációját, és azért van a fórum (régebben chat volt, de kedves trollok értelmetlenné tették), hogyha valami kérdésed van, akkor felteszed.. szerintem ennél "interaktívabb" nem lehet - az értelmes kérdésekre mindig választ kapsz.
    azt már csak halkan jegyzem meg, hogy 0 bevételük van az efféle adásokból, és emellett rengeteget fordítottak rá (anyagilag is), hogy ilyen színvonalon, ilyen technikával tudjanak az olvasókhoz szólni..

    azért fordul elő, hogy adás előtt kapják meg a csomagot/készüléket, mert (ha feltűnt, ha nem) az adások időhöz vannak kötve, minden héten adott napon, adott időpontban.. és az arra érdemes készüléket akarják megmutatni nekünk, ami igenis, lehet, hogy 2 órája ért oda, és éppen annyi idejük volt, hogy átfussák a dolgokat..

    ha számodra megterhelő végighallgatni, hogy mi történt a "műsorvezetővel" az utóbbi időben (betegség, munka, akármi), akkor komolyan sajnállak.. egy pici betekintést engednek az életükbe. emberek, és próbálnak őszinték lenni az olvasókhoz.. nem azt látod, hogy fontos nekik, hogy legyen adás, hogy szívvel-lélekkel csinálják, hogy ne legyen csalódás, ne maradjon el adás.. nem..
    hát nem vagyunk egyformák.. :(((

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák