Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• hallador

addikt

Hát ennek nem sok értelmét látom, aki valamilyen MS szoftvert használ, annak az SQL-hez szükséges + 1 Windows Server Licence nem fog gondot jelenteni. Ha pedig nem lesz ez a szoftver ingyenes, ismerve a Microsofot nem lesz az, akkor ki az aki nem microsoftos szoftver esetén nem valamelyik ingyenes arternativát választaná? Ha pedig fizet érte miért pont ezt venné nem pedig Oracle-t, vagy MySQL-t? Szóval ok, hogy ez meglesz Linux-ra is, de ha csak valaki nem MSSQL függő akkor nem értem miért jó ez....

Ha valaki kifejti azt megköszönöm.

--------
    Annyi biztos, hogy a Microsoft nagyot változtatott a Linuxhoz való hozzáállásán az elmúlt évtizedben – valamikor ősellenségnek számított, ám az utóbbi években egyre több a nyitásra és a partneri együttműködésre utaló jel.

Őőőőő, nem gondolom, hogy így lenne, a Microsoft egyetlen egy dolog miatt nyomja a Linux-ot, méghozzá az Azure sikertelensége miatt, USA-n kívül. Az egy dolog, hogy az O365, meg az Online Exchange, megy valamennyire, de maga a klasszikus cloud nem igazán. Szóval, ha mással nem akkor főleg ingyenes Linux-okkal telenyomják, már akinek megéri Azure-ban tartani Linuxot, mert azért aki jobban körbe néz olcsóbban is talál mint az Azure.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

• hallador

addikt

válasz dajkopali #5 üzenetére

Igen az utolsó mondatot én is így gondolom, köszönöm hogy tisztáztad.

(#6) Cifu

Igen ez jogos ha több opció van az csak jobb.

(#10) sh4d0w

Igen ez bizonytalanított el engem is:

[link]

Hát így local DB-nek elmegy, de annak meg mi értelme van egy MS infrában? Pont az lenne a lényege, hogy remote appok is tudjanak hozzá egyszerűen csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

• hallador

addikt

válasz Воланд #15 üzenetére

Múltkor még az volt, hogy nem tudom mennyi millió $-rt toltak bele, nekem semmi bajon nincs a Skype-al, mondjuk nem is nagyon van chaten kvül semmire igényem, így meg jó. Ha lehet a Microsoft ne vegyen meg senkit, annak nincs jó vége. Ameddig a Microsoft saját maga lopta őőő fejlesztette le a termékeit, addig egészen OK volt, ahogyan veszik a cégeket, azóta egyre trehányabbak.

Vannak ennek minta példányai, ott a Cisco, vagy a HP, akik ezt egészen jól csinálják.

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz sh4d0w #19 üzenetére

Na igen, de annyi előnye van ennek, hogy a Symantec elkezdett széthullani, és szépen jelennek meg a cégek újból. Szerencsére.

• hallador

addikt

válasz Timer #29 üzenetére

De a call-okat szerintem itt is meg kell venned. Ha csak nem express-t használsz.

• hallador

addikt

válasz emvy #31 üzenetére

Mondjuk azt azért tedd hozzá, hogy a Telekom, mint T-systems, és IT services, Lufthansa systems, stb, árulja az Azure-t, és ezért felhasználói is annak, de ettől nem lesz sikeres, mert drága.

Az pedig, hogy a Microsoft belebújt a T által üzemeltetett cloud mögé, mert az majd hihetőbben biztonságosabb lesz adatvédelem szempontjából, nem sok mindenkit győzött meg.

masreszt azert, mert jogilag kiadjak helyi partnereknek az uzemeltetest, igy erosebb garanciakat tudnak adni adatbiztonsag szempontjabol.

Én igen sok (változóan 4 - 600) főleg ipari céggel állok kapcsolatban, de senki nem akar hallani cloudról, nem bíznak meg benne. Az pedig, hogy a Microsoft hibrid rendszereket épít Ok, egy olyan elvetemült céget ismerek, aki ezt meglépte a General Motors, de az amerikai. A toyotának vannak web frontend-jei Azure-ba, de nyilván a sok fejlesztő, és a mindenhonnan elérhetőség fontos, de alaphelyzetben senki nem akar Azure-ba menni, annyira még a toyota sem volt hülye, hogy a gyártási adatait cloudba tartsa. Vagy csak ideiglenesen, vagy kis cégek, akik indulnak. A nagy csinnadrattával beharangozott TV2-es azure partnerség is addig tartott ameddig nagyon ment az adott műsor azóta sem hallunk róla.

Valamennyire ralatok az europai es ausztral healthcare iparra, es par honapja masrol sem hallok, mint Azure-rol.

Én is sokat hallok róla, csak éppen ez nem több, itt megáll. Egyedül az O365, meg az online exchange megy, de az sem nagyvállalati szinten, hanem csak kisebb céges szinten.

de a Telekom, Telstra, etc. altal uzemeltetett Azure installaciok igen.)

Igen olyan szinten, ahogy a T meg az Invitel Magyarországon megegyezett, de még mindig ott tartunk. hogy egy önálló iparvállalat nem fog megbízni benne. A T-ben sem.

• hallador

addikt

válasz emvy #36 üzenetére

Hat nezd, en konkretan tudom, hogy eleg komoly europai multik terveznek beallni emoge vagy mar el is dontottek, hogy beallnak. :)

Legyen így. De én nem láttam még nagy céget Európában aki e-mögé beállt volna. Kivétel aki árulja/supportálja.

• hallador

addikt

válasz Cifu #40 üzenetére

Ez szerintem akkor fog csak működni, ha teljes értékű, és nem core funkcionalitású szerverrel próbálkoznak. Az MSSQL.expressnek semmilyen előnye nincs a Linuxos megoldásokkal szemben. Pláne ha jobban megnézem, akkor az MSSQL jogosultságrendszere Windows-ra lett megtervezve. Onnan is authentikál. Szóval ez számomra furcsa.

Az az érv mondjuk elfogadható, hogy akinek már van, az átmigrál, de ott tényleg csak Express funkcionalitás áll rendelkezésre, később ha valaki magasabb szintre akar lépni, a core megvalósítás miatt minden előnyét elveszti az MSSQL standard, és a felette lévő verziók.

• hallador

addikt

Egy egész jó elemzés egy patinás laptól:

Váratlan húzás: Linuxra is jön az SQL Server

• hallador

addikt

válasz Timer #49 üzenetére

Akkor a HWSW cikk azért mondja ezt:

A legvalószínűbb az lehet, hogy a Microsoft észleli a linuxos ökoszisztéma nyomasztó fölényét felhős környezetben, ebből pedig jelenleg a windows-exkluzív SQL Server automatikusan kizárja magát. A cég az exkluzivitás megtartásával azt kockáztatja, hogy felhős környezetben az SQL Server (pusztán Windows-kötöttsége révén) versenyhátrányba kerül, és átadja a terepet az alternatív adatbázis-kezelőknek.

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz floatr #65 üzenetére

Mondjuk azt ne hagyjuk ki, hogy az Oracle mérföldkövekkel jobb. A mentése képes simán arra, hogy full, inrementális, és log mentés-t rman-ból lekezeli. Ma csináld meg MSSQL-el, ja nem tudja, csak akkor, ha mentőszoftver is tudja. Próbálj már meg archiválni MSSQL-el, ja azt sem tudja.. hmmm.....

A microsoft szerint a Hyper-V-vel a VMware-el versenyzik, de a béka valaga alatt sincs a Hyper-V, nem hogy VMware szinten. Ha már választani kellene akkor inkább KVM egy Proxmox-al, vagy XEN free, mert azok ingyen vannak, és jobban működik mint a Hyper-V.

Azért az oracle kicsit jobb. Igaz pontosan ugyanolyan ,mint a VMware fizetni kell érte, de van egy trükkje mind a kettőnek = MÜKÖDIK.

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz floatr #69 üzenetére

Nem baj sőt ezzel semmi baj nincs, én is örülök neki, nyilván az MS felmérte az Azure-ba történő Linux, meg adatbázis használatot, azért döntöttek-e mellett. Mondjuk majd az idő eldönti mennyi lesz a létjogosultsága.

• hallador

addikt

válasz Snoop-y #72 üzenetére

Mindenbe bele lehet kötni persze semmi nem hibátlan, de azért azt kár lenne elvitatni, hogy a Microsoft megoldásoknak nem sok köze van sem adatbázis kezelőben, sem virtualizációban a legjobbakhoz.

• hallador

addikt

válasz emvy #74 üzenetére

Várj már én nem mondtam, nem tud, meg ki mondta, hogy nem lenne jó? :U De azért nem egy Oracle. Azért ezt lehet érezni minden szinten, gyártói kapcsolatok, mentőszoftverek, partnerhálózat stb. :) A fórumos szakértőből nagyon sok van, aki látott is nagy rendszert elenyésző.

"The network of sites that make up StackExchange, which includes StackOverflow, is now ranked 54th for traffic in the world; they have 110 sites and are growing at a rate of 3 or 4 a month; 4 million users; 40 million answers; and 560 million pageviews a month."
    "2600-3000 requests/sec"
    "2 TB of SQL data"
    "The database server is at 10%, except when it bursts while performing a backups."

És ezzel most mit kellene kezdenem?

Ennyi erővel hozzuk fel a Facebookot, ami mögött MySQL megy, vagy a Yahoo-t ami mögött postgresql? Vagy nem értem ezzel mit szeretnél? Ezek szerinted nagyobbak vagy kisebbek, mint amit felhoztál?

Nem kell bizonygatni, meg okoskodni tudjuk, hogy az MS-SQL nem szar, senki nem mondott ilyet, de vannak jobbak, igaz többe is kerül....

Azt is tudjuk, hogy az MS termékek közül az MS-SQL, ami még talán a legjobb, de van ami jobb ennyi...

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz emvy #76 üzenetére

Szerinted a Hyper-V eléri a VMware szintjét, és az MSSQL az Oracle-ét? Te melyikből mennyit üzemeltettél? Igen tapasztalatból mondom, hogy a Hyper-V úgy ahogy van vacak.... Nem szakértésből, mint mások....

Én 2 évig Hyper-V-t 5 éve VMware-t, napi szinten, mentem az Oracle-t, és az MS-SQL-t, is.

Szerinted ez egy MS topic?

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz Snoop-y #80 üzenetére

Figyeljetek már ki húzta le? Mert unom hogy nem olvastok és magyarázkodnom kell a nem olvasás miatt? Hol olvastál ilyet? Mert nem nagyon értem ezeket a kommenteket, ez neked lehúzás? vagy neked csak az felel meg ha azt mondom, hogy az MSSQL Isten király császár és minden más szar, vagy mit akarsz nem értem......

(#81) floatr

Nahát érdekes ezt mondom én is kb 10 komment óta, csak valahogy mindig jon egy "szakértő" és élomndja, hogy jól lehúztam az MSSQL-t.... Na akkor hol is, annyit mondtam van azért jobb SZERINTEM (Oracle), akkor ez lehúzás?
    Vagy nekem nem lehet véleményem, szak a szakértőnek, aki nem látott még szervert sem....? (Tisztelet a kivételnek. )

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz Snoop-y #86 üzenetére

Azért legközelemm olvass tovább:

[link]

(#86) Snoop-y

Azért az szerintem nem annyira profi, ha valami csak főleg a saját termékeit támogatják. Szerintem, én jelen pillanatban négy nagyobb autógyárban vagyok mint rendszermérnök gyártási adat nincs MS-SQL-ben, mind a négyben Oracle, a vezető adatbázis a gyártósorokon. Ilyen szinten értettem a nem úgy hogy az MS-SQL szar lenne.
    Azt az óvodás is tudja lassan. hogy az MS-SQL a microsoft legjobb terméke, ezt senki nem vitatja....

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz emvy #79 üzenetére

Na akkor sorolom ok:

- Nincs independent disk lehetőség
    - A Hyper-V manager, meg az SCVMM nem tud egymásról, az egyik képes agyonverni a VM-et ha nem vigyázol.
    - A Hyper-V hálózati konfigja valami hihetetlenül ócska. Túlbonyolított és felesleges.
    - SRM megoldás nincs. (Ok a microsoft azt mondja van.... Senki nem látta)
    . SCDPM csak Windows.t tud értelmesen menteni, más rendszerbe a Sync drivert nem ismeri rendesen.
    - SDRS nincs
    - NDRS nincs
    - Balooning nincs
    - Nincs valódi megosztott filerendszer csak ilyen microsoftos NTFS partíció mi hogy is mondjam, simán megrángatja a filerendszert egy sima komolyabb fileművelet is,
    - AD rendszer egyértelműen hátrányos, pl időszinkron igencsak vacak, mi van ha nincs kapcsolat az AD, meg a Hyper-V host között?
    - Egy esetleges HA esemény esetén simán powerstate-be teszi a VM-eket, a hoston, aztán lehet elindítgatni kézzel. És kb bárhogy beállítom simán nem indul el itt ott a gép.
    - Nem ismeri a VT-d, a szerver sem, nincs Direct Path route.
    - és hogy tetőzzük, a logjai sok esetben semmit mondóak.
    - Memória kezelése nincs felkészítve a virtualizációra.

Neked ennyi elég vagy folytassam még?

• hallador

addikt

válasz Snoop-y #89 üzenetére

Ácsi csak erről a négy cégről beszéltem, de 4 - 600 céggel állunk kapcsolatban, és itt nem csak 4 cégről van szó, ha így a leírásból kitalálhattad, hogy nem Magyarországról van szó....

Ezt azért ne vedd így külön, ez max egy kis magyar cégecskénél van így a legtöbb multi az adatbázis kezelő rendszerek sokaságát használja, ebből kettő az ami vezet, az MS-SQL, és az Oracle, na most az Oracle, DB2 általában (általánosítani nem lehet) felel a nagyon fontos, rendszerekért (Gyártósor, egyebek), az MS_SQL, kisebb fejlesztések, Sharepoint, Exchange, könyvelőrendszer, iktatórendszer stb, stb, és itt sem lehet általánosítani, jellemzően azonban így van.

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz Snoop-y #93 üzenetére

Szerintem is egyetértünk.

Hozzászólok Aktív témák