Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• hallador

addikt

válasz emvy #31 üzenetére

Mondjuk azt azért tedd hozzá, hogy a Telekom, mint T-systems, és IT services, Lufthansa systems, stb, árulja az Azure-t, és ezért felhasználói is annak, de ettől nem lesz sikeres, mert drága.

Az pedig, hogy a Microsoft belebújt a T által üzemeltetett cloud mögé, mert az majd hihetőbben biztonságosabb lesz adatvédelem szempontjából, nem sok mindenkit győzött meg.

masreszt azert, mert jogilag kiadjak helyi partnereknek az uzemeltetest, igy erosebb garanciakat tudnak adni adatbiztonsag szempontjabol.

Én igen sok (változóan 4 - 600) főleg ipari céggel állok kapcsolatban, de senki nem akar hallani cloudról, nem bíznak meg benne. Az pedig, hogy a Microsoft hibrid rendszereket épít Ok, egy olyan elvetemült céget ismerek, aki ezt meglépte a General Motors, de az amerikai. A toyotának vannak web frontend-jei Azure-ba, de nyilván a sok fejlesztő, és a mindenhonnan elérhetőség fontos, de alaphelyzetben senki nem akar Azure-ba menni, annyira még a toyota sem volt hülye, hogy a gyártási adatait cloudba tartsa. Vagy csak ideiglenesen, vagy kis cégek, akik indulnak. A nagy csinnadrattával beharangozott TV2-es azure partnerség is addig tartott ameddig nagyon ment az adott műsor azóta sem hallunk róla.

Valamennyire ralatok az europai es ausztral healthcare iparra, es par honapja masrol sem hallok, mint Azure-rol.

Én is sokat hallok róla, csak éppen ez nem több, itt megáll. Egyedül az O365, meg az online exchange megy, de az sem nagyvállalati szinten, hanem csak kisebb céges szinten.

de a Telekom, Telstra, etc. altal uzemeltetett Azure installaciok igen.)

Igen olyan szinten, ahogy a T meg az Invitel Magyarországon megegyezett, de még mindig ott tartunk. hogy egy önálló iparvállalat nem fog megbízni benne. A T-ben sem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

• hallador

addikt

válasz emvy #36 üzenetére

Hat nezd, en konkretan tudom, hogy eleg komoly europai multik terveznek beallni emoge vagy mar el is dontottek, hogy beallnak. :)

Legyen így. De én nem láttam még nagy céget Európában aki e-mögé beállt volna. Kivétel aki árulja/supportálja.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

• Cifu

nagyúr

válasz emvy #36 üzenetére

Hat nezd, en konkretan tudom, hogy eleg komoly europai multik terveznek beallni emoge vagy mar el is dontottek, hogy beallnak.

Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy ha tényleg meglépik, mennyi idő után fogunk valóban teljes képet kapni arról, mennyire volt nekik ez üzletileg jó döntés...

Azt megértem, hogy a Felhőszolgáltatást nyújtó cégek miért hangoztatják és marketing-el támogatják folyamatosan az ilyen híreket...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

• hallador

addikt

válasz emvy #74 üzenetére

Várj már én nem mondtam, nem tud, meg ki mondta, hogy nem lenne jó? :U De azért nem egy Oracle. Azért ezt lehet érezni minden szinten, gyártói kapcsolatok, mentőszoftverek, partnerhálózat stb. :) A fórumos szakértőből nagyon sok van, aki látott is nagy rendszert elenyésző.

"The network of sites that make up StackExchange, which includes StackOverflow, is now ranked 54th for traffic in the world; they have 110 sites and are growing at a rate of 3 or 4 a month; 4 million users; 40 million answers; and 560 million pageviews a month."
    "2600-3000 requests/sec"
    "2 TB of SQL data"
    "The database server is at 10%, except when it bursts while performing a backups."

És ezzel most mit kellene kezdenem?

Ennyi erővel hozzuk fel a Facebookot, ami mögött MySQL megy, vagy a Yahoo-t ami mögött postgresql? Vagy nem értem ezzel mit szeretnél? Ezek szerinted nagyobbak vagy kisebbek, mint amit felhoztál?

Nem kell bizonygatni, meg okoskodni tudjuk, hogy az MS-SQL nem szar, senki nem mondott ilyet, de vannak jobbak, igaz többe is kerül....

Azt is tudjuk, hogy az MS termékek közül az MS-SQL, ami még talán a legjobb, de van ami jobb ennyi...

[ Szerkesztve ]

• hallador

addikt

válasz emvy #76 üzenetére

Szerinted a Hyper-V eléri a VMware szintjét, és az MSSQL az Oracle-ét? Te melyikből mennyit üzemeltettél? Igen tapasztalatból mondom, hogy a Hyper-V úgy ahogy van vacak.... Nem szakértésből, mint mások....

Én 2 évig Hyper-V-t 5 éve VMware-t, napi szinten, mentem az Oracle-t, és az MS-SQL-t, is.

Szerinted ez egy MS topic?

[ Szerkesztve ]

• Jester01

veterán

5-10%-os CPU kihasznaltsaggal

Hát mert 90-95%-ban I/O-ra vár ;]

Jester

• hallador

addikt

válasz emvy #79 üzenetére

Na akkor sorolom ok:

- Nincs independent disk lehetőség
    - A Hyper-V manager, meg az SCVMM nem tud egymásról, az egyik képes agyonverni a VM-et ha nem vigyázol.
    - A Hyper-V hálózati konfigja valami hihetetlenül ócska. Túlbonyolított és felesleges.
    - SRM megoldás nincs. (Ok a microsoft azt mondja van.... Senki nem látta)
    . SCDPM csak Windows.t tud értelmesen menteni, más rendszerbe a Sync drivert nem ismeri rendesen.
    - SDRS nincs
    - NDRS nincs
    - Balooning nincs
    - Nincs valódi megosztott filerendszer csak ilyen microsoftos NTFS partíció mi hogy is mondjam, simán megrángatja a filerendszert egy sima komolyabb fileművelet is,
    - AD rendszer egyértelműen hátrányos, pl időszinkron igencsak vacak, mi van ha nincs kapcsolat az AD, meg a Hyper-V host között?
    - Egy esetleges HA esemény esetén simán powerstate-be teszi a VM-eket, a hoston, aztán lehet elindítgatni kézzel. És kb bárhogy beállítom simán nem indul el itt ott a gép.
    - Nem ismeri a VT-d, a szerver sem, nincs Direct Path route.
    - és hogy tetőzzük, a logjai sok esetben semmit mondóak.
    - Memória kezelése nincs felkészítve a virtualizációra.

Neked ennyi elég vagy folytassam még?

• bambano

titán

LOGOUT blog

ez így kb. nem jelent semmit. akkor lenne valódi értelme, ha mellette lenne, hogy megpróbálták mással is ugyanezen vason ugyanezt a terhelést, és az hogy szerepelt. mert lehet, pgsql meg csak 1%-ra terhelné a vasat.

(#82) Snoop-y "Ezzel csak az a baj hogy az Oracle nem kicsit lancolja magahoz a usereit az egyeb kiszolgalo szoftverekkel" ezt a mondatot érdemes lenne befejezni, mert amit átlag olvasó ebben a szövegkörnyezetben ebből kiolvas, az vonyítva könnyesre röhögős padlón fetrengős...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés