Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• bambano

titán

LOGOUT blog (1)

válasz floatr #52 üzenetére

meg a rendszergazda cipőmérete után, meg az épület előtt elhajtó tdi motoros fóccvágenek után, meg a nemzeti bankban dolgozó párhuzamos nézésre képtelenek után, meg a stb. stb. stb.

ehhez képest felrakom a debiant, meg felrakom a postgrest, oszt jónapot. milyen versenyhelyzetről álmodoznak ezek?

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

• bambano

titán

LOGOUT blog (1)

válasz floatr #54 üzenetére

mert az összes baromság, amit mostanában belegányoltak a linuxba, mind windows userektől jött.
    és az nekem fáj, hogy az én munkaeszközömet szétbarmolják.

ennél jobban csak az fáj, hogy nem bírtam időben félreugrálni és esett rám olyan meló is, ami windowsos. a hajamat tépem, mikor meglátom, mekkora elementáris baromságok vannak a windowsban. és a fejemet verem a falba, mikor meglátom, egyes, magukat fejlesztőnek meg programozónak képzelő egyedek mekkora ökörségeket programoznak bele a programjaikba.

például könyvelő program, csak úgy fut, ha teljes jogosultságot adsz neki. ilyenért egy debianos fejlesztői listán széttépték volna a parasztját, mint foxi a lábtörlőt. megírom a "szakember elvtársnak", hogy három perc teszteléssel null pointer reference-t találtam a programjában, amitől nem csak a program fagyott le, hanem a komplett grafikus ui is úgymaradt, mennyire hasznos lenne, ha ezt lekezelnék. erre megírta, hogy jól van az úgy, klikkeljek másképp. szerencséje, hogy nem téptem le a kezét és nem szúrtam a hátába, mert messze volt.

és ezt az egész szakmai alapokon nyugvó utálatot szépen megkoronázza az árcédula. komolyan 86 ezer forint egy desktop windows??? komolyan 220 ezer forint körül van egy nulla hasznosságú szerver, amihez még 47+áfáért veheted ötösével a calokat? és ennek a marhaságnak bedőlt a világ 99%-a?

régen azt mondtam, ha valamilyen feladat megoldására árat kértek tőlem, hogy számold ki, mennyibe kerül windowszal, a 15%-ából megcsinálom neked linuxon. úgy látom, megint elő fogom venni ezt az árazást, én leszek az első, aki Chirónnal fog járni.

szerk: ja, és közben az egész úgy van összerakva, hogy ne lehessen kikerülni az ms monopol helyzetbe hozását. bőven az elfogadható határ fölött tolják a személyes adatrablást, az erőszakos terjeszkedést, stb. ehhez képest az utcai drogárusok első bálozó úrilánykák a templomi kórusból.

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

• Snoop-y

addikt

válasz floatr #65 üzenetére

Masik forumon mar elkezdtek azt is hogy majd lesz benne telemetria es mindent jelent redmondnak :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

• hallador

addikt

válasz floatr #65 üzenetére

Mondjuk azt ne hagyjuk ki, hogy az Oracle mérföldkövekkel jobb. A mentése képes simán arra, hogy full, inrementális, és log mentés-t rman-ból lekezeli. Ma csináld meg MSSQL-el, ja nem tudja, csak akkor, ha mentőszoftver is tudja. Próbálj már meg archiválni MSSQL-el, ja azt sem tudja.. hmmm.....

A microsoft szerint a Hyper-V-vel a VMware-el versenyzik, de a béka valaga alatt sincs a Hyper-V, nem hogy VMware szinten. Ha már választani kellene akkor inkább KVM egy Proxmox-al, vagy XEN free, mert azok ingyen vannak, és jobban működik mint a Hyper-V.

Azért az oracle kicsit jobb. Igaz pontosan ugyanolyan ,mint a VMware fizetni kell érte, de van egy trükkje mind a kettőnek = MÜKÖDIK.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

• hallador

addikt

válasz floatr #69 üzenetére

Nem baj sőt ezzel semmi baj nincs, én is örülök neki, nyilván az MS felmérte az Azure-ba történő Linux, meg adatbázis használatot, azért döntöttek-e mellett. Mondjuk majd az idő eldönti mennyi lesz a létjogosultsága.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

Hozzászólok Aktív témák