Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz floatr #54 üzenetére

    mert az összes baromság, amit mostanában belegányoltak a linuxba, mind windows userektől jött.
    és az nekem fáj, hogy az én munkaeszközömet szétbarmolják.

    ennél jobban csak az fáj, hogy nem bírtam időben félreugrálni és esett rám olyan meló is, ami windowsos. a hajamat tépem, mikor meglátom, mekkora elementáris baromságok vannak a windowsban. és a fejemet verem a falba, mikor meglátom, egyes, magukat fejlesztőnek meg programozónak képzelő egyedek mekkora ökörségeket programoznak bele a programjaikba.

    például könyvelő program, csak úgy fut, ha teljes jogosultságot adsz neki. ilyenért egy debianos fejlesztői listán széttépték volna a parasztját, mint foxi a lábtörlőt. megírom a "szakember elvtársnak", hogy három perc teszteléssel null pointer reference-t találtam a programjában, amitől nem csak a program fagyott le, hanem a komplett grafikus ui is úgymaradt, mennyire hasznos lenne, ha ezt lekezelnék. erre megírta, hogy jól van az úgy, klikkeljek másképp. szerencséje, hogy nem téptem le a kezét és nem szúrtam a hátába, mert messze volt.

    és ezt az egész szakmai alapokon nyugvó utálatot szépen megkoronázza az árcédula. komolyan 86 ezer forint egy desktop windows??? komolyan 220 ezer forint körül van egy nulla hasznosságú szerver, amihez még 47+áfáért veheted ötösével a calokat? és ennek a marhaságnak bedőlt a világ 99%-a?

    régen azt mondtam, ha valamilyen feladat megoldására árat kértek tőlem, hogy számold ki, mennyibe kerül windowszal, a 15%-ából megcsinálom neked linuxon. úgy látom, megint elő fogom venni ezt az árazást, én leszek az első, aki Chirónnal fog járni.

    szerk: ja, és közben az egész úgy van összerakva, hogy ne lehessen kikerülni az ms monopol helyzetbe hozását. bőven az elfogadható határ fölött tolják a személyes adatrablást, az erőszakos terjeszkedést, stb. ehhez képest az utcai drogárusok első bálozó úrilánykák a templomi kórusból.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák