Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -szp-

    aktív tag

    válasz azbest #9 üzenetére

    Mióta visszaadtuk a gépet, folyamatosan keresnek meg a kollégák, illetve nekem is jutnak eszembe újabbnál újabb ötletek, hogy mit lehetne megjavítani, kiegészíteni, csinosítani. A teljesség igénye nélkül felmerült az egyedi autós telefontartó, a pohártartó duplázás, szekrényajtó gombjának cseréje, biciklis kormányvég és szelepsapka, kutyára biléta, fali telefontartó, kábelvég-védő, házi Lego, rc autó és drónalkatrészek instant utánpótlása, meg még ezernyi apróság az ablak ütközőjéről eltűnt sapka pótlásától a könyvtámaszig. És ezek még mindig földhözragadt elképzelések, majd ha tényleg beindul valaki fantáziája és nem a 3d nyomtatást helyezi a központba, hanem kombinálni kezdi egyéb eljárásokkal vagy meglévő lehetőségekkel - mint a fickó aki polcos szekrény rudazatát összekötő elemeket készített, vagy aki a raspberry pi alapú játékgéphez a gombokat a jostickot vezetéktakarót kijelzőkeretet meg hasonlókat oldott meg így, nyilván asztalosmunkával meg elektromos szereléssel...

    (#6)pengwin:lehet már 30-40 ezer forint környékén is venni DIY kiteket, igaz a szállítással duplázódik az ár, a vám és áfa után inkább 80 lesz az összeg, de ezek jellemzően silány alkatrészekből vannak és pillanatok alatt elmegy az ember kedve az egésztől. 300 körül már kapni olyan gépeket, amikkel szép eredményt lehet elérni, de ebben a kategóriában is inkább a PLA fog jól muzsikálni, az ABS és a hibrid anyagok macerásabbak, kényesebbek.
    Az ultimaker ezzel az árral alaposan alálőtt a full professzionális gépekhez képest, de tudásban és megjelenésben nem vall szégyent. A közösség és az open source révén időtálló masinának tűnik ez is, nem véletlen hogy az um1 original nevű, szsreld magad kitben árult cucc is kelendő, gyakorlatilag minden újdonság beépíthető a régebbi gépekbe is. Az nem is fért bele a cikkbe, hogy bár 1 fejjel jön a nyomtató, már ki van alakítva a hely a következőnek, tehát a nextgen. minden bizonnyal tudni fogja, ezekhez meg lesz frissítőcsomag.
    Azt hiszem nem kell részletezni, mennyire fontos lenne, és nem azért hogy színesben nyomtathasson az ember, hanem hogy pl. a támogatónyomást másfajta anyagból lehessen megoldani (pl. Vízben oldódó PLA) illetve akár arra is jó lenne, hogy az 1.75-ös és a 2.85-ös szálakat egyszerre használhasd. Arról nem is beszélve, hogy a precizitást igénylő részletek mehetnének a kisebb fúvókán, a kevésbé érzékenyek pedig gyorsan elkészülhetnek, stb...
    A kérdésedhez visszatérve a gyártó szerint otthoni, iskolai, tehát oktatási, egyetemi kísérleti, ipari formatervezői feladatokra egyaránt ezt kellene venni, gyakorlatilag mindenkinek akinek szüksége van gyors prototípuskészítési lehetőségre.

    Utolsó gondolatként még egyszer vissza oda, hogy mennyi minden jutott eszünkbe: az um2+ olyan minőséget produkál, hogy utókezelés (lakkozás, acetonozás, homokfúvás stb.) nélkül is használható és szép alkatrészek és tárgyak készülhetnek, ezzel még tovább csökkentve az üzemköltségeket. Az FFF már ezen a szinten is tartvott, hogy ne csak próbadarabot, hanem konkrét használati értékkel bíró dolgokat gyárts vele. Ehhez kellhetnek a speciális alapanyagok, és még mindig nem a kőprofi gépek 5 mikronos rétegvastagsága, de 8-10 éve kevesen fogadtak volna rá hogy 2016-ban otthoni (tehát 1 millió alatti) 3d printerek itt tartanak majd.

    (Szerk: typo)

    [ Szerkesztve ]

    <!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz azbest #9 üzenetére

    Ugyanez. Egy-két hétig minden eszembe jutna, aztán, ha beleuntam, évente 1x-2x kellene talán.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • kymera

    senior tag

    válasz azbest #9 üzenetére

    Az újdonság varázsa hamar elszáll :)

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák