Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    alapvetően nem nagyon bízok senkiben:

    "Plusz a 3 órás szerelés alatt nagyon ráértünk, így felhívtuk az osztrák szervízt, ahol elvileg az autót szervizelték. Kiderült, hogy ők nem is tudnak arról, hogy ez az autó valaha is ott járt volna... :Y

    Ez utóbbi elég durva fegyvertény, biztos ami biztos még visszahívjuk őket, hátha csak félrenéztek valamit."

    itt én elsőre arra gondolnék, hogy krumpliból faragtak maguknak nyomdát és hamisítottak egy jól kinéző szervizkönyvet... legalább különböző tollakkal írták az összes bejegyzést? :) ...a friss alvázvédőzés is elég gyanús nekem...

    mi 1.5éve vettünk rokon autót: Zafira B 1.6 105ló... kívülről kicsit viseltes (ami miatt inkább bíztam benne, hogy nem akarnak elrejteni semmi komolyat), korábban zabálta az olajat (1liter/1000km), de az előző tulaj csináltatott rajta egy félmillás motorfelújítást, ami után ez megszűnt (kb 10ezer km-t mentünk vele és talán egyszer töltöttem rá minimális mennyiséget még az előző olajcsere előtt, amit a megszokott szervizben végeztettem volna... utána 2 periódus közt sem kellett rátölteni, néztem gyakran a szintet)

    ez volt az első alkalom, hogy kereskedőtől vettünk autót, de sokat tanultam belőle:
    - elvitettem a megszokott szervizbe a kocsit átvizsgálásra, ott mondták hogy első-hátsó lengéscsillapítók, fékek elég szar állapotúak... használható, de hamarosan időszerű lesz a javításuk... valamint itt-ott minimális olaj és vízfolyás... (egyébként korához képest jó állapotú, méregetve nem volt durvábban megtörve, nem tekeredett a kasztni)
    - kereskedő mondta utána hogy túllihegték a szervizben, ők mérték: lengéscsillapítók, fékek tökéletesek... meg friss műszakival kapom a kocsit, át se menne egyébként műszakin (aha persze... :D )
    - pár kisebb hiba volt, amit még ők megcsináltak a vételárban, valamint kapott a kocsi tőlük 2 új lauffen gumit előre, mert a régik viseltesek voltak (termosztátháznál szüntettek meg minimális vízfolyást, kipufogó kifújt, ott cseréltek valami tömítést... oké...
    - mondtam neki, hogy tudom hogy 14 éves a kocsi, számolunk azzal, hogy csináltatni kell majd rajta ezt-azt... mondja meg nyugodtan, ha nem jó pl a lengéscsillapítók állapota... ettől függetlenül érdekel a gép: "nem-nem, tökéletesen jó, a szervizben lihegték túl" ...oké...

    áprilisban vettük át a kocsit, használtuk... elkezdte csipegetni a vizet... nézegettem alá, egyik vízcsőn csöpögött le a rózsaszín nedű... megszokott szervizben csináltattam, munkadíjjal 10 körül megállt... (egyik gyári cső kezdte elengedni magát) ...ilyennel nem hívogattam a kereskedőt, betudtam ezt a kocsi korának...

    pár hét múlva az akku adta meg magát: oké, ez is előre sejthető volt, hogy nem vadonatújat raknak bele... írtam az előző tulajnak, mert megtaláltam közben a motorfelújításról kapott számlamásolat alapján :) segítőkész volt, mondta hogy nála x időt volt a kocsi, ő nem cserélt benne akkut, valószínű a végét járja már...

    májusban jöttek a melegek, klíma nem hűt... megszokott szervizben feltöltötték a rendszert, kimérték, nyomáspróbázták, nem ereszt... klíma mégsem megy... mondták, hogy 99% hogy behúzótekercs: cserélték benne, azóta is tökéletes :K először megijedtem, hogy kompresszor lesz, de így töredékéből tökéletesen jó

    júliusban mentünk nyaralni, hazaúton jövünk bogyiszlón a gáton, volt egy kisebb hupli, utána minden úthibánál zörgés elölről... kb mintha gallyra futottunk volna rá... leálltunk, gugli, szekszárdon gyorsan szervizt kerestünk, hogy hol tudnak hirtelen ránézni, mert ezzel kecskemétig el kellene jutni... ott az autóklubhoz irányítottak egyik helyről, hogy XY-t keressük, ő segíteni fog... már lebeszélte vele... mentünk is, a fickó nagyon normális volt: megüresedett egy állás, ránéztek a kocsira, megrángatták minden oldalról: toronycsapágy... ne aggódjunk, hazajutunk vele biztonságosan... otthonról hívom a megszokott szervizt, mondom hogy akkor ha már szét lesz kapva teljesen, toronycsapágy mellett lengéscsillapítók, fékek is legyenek rendberakva... valamint olaj+szűrők cseréje is aktuális... az a kör került kb 300-330-ba, de már a vásárláskor kalkuláltunk vele, hogy előbb-utóbb időszerű lesz... (14 éve nem nyúltak nagyon ehhez a részéhez, nálunk egy időre le van tudva)

    azóta mi is volt? kábelkötegek a hátsó ajtókban, amiknek a javítása 5+10k... ja meg pár hete átnézettem velük, hogy olajfolyás honnan keletkezhet... motormosás után járatták, szétbombázták, sehonnan nem szivárog olaj... valószínű kívülről lett felhordva rá... ja és egy kör alatt cseréltek kipufogónál valami tömítést, amit elvileg a kereskedő intézett a saját szervizükben :DDD igazából adásvétel után semmi miatt nem kerestem a kereskedőt, mert ezekről a hibákról vagy tudtam, vagy betudtam a kocsi életkorának... nem volt korrekt, mert elhallgatott ösztönösen olyan információt, amit megmondhatott volna, mert nem befolyásolja a vásárlási szándékot :U

    ami ismert hibái vannak a kocsinak, de együtt tudunk vele élni:
    - a rádió képes leszívni az akkut... pl ha van benne egy cd, akkor az első számokat mindig olvassa tökéletesen, de a lemez közepe-vége felé levőket csomószor nehezen olvassa be... ha úgy kapcsolom ki, hogy épp küzdött az egyik track beolvasásával, akkor ezt folytatja gyújtás nélkül is és 2nap alatt képes volt télen leenni az akkut :D
    - bal első ajtóhatároló kicsit recseg (mikor jelentkezett mégis a tünet? amikor mentünk 2 hete nyaralni :D ) ...együtt tudok ezzel élni
    - időszakosan jön a szervizlámpa vezérműtengely jeladóról: kontaktok javítva lettek 1 hete, de véletlenszerűen néha visszajön a hiba (pl megyünk 3km-t, jön a lámpa, leállítom a kocsit, majd újra indítom és megyünk 200-at akkor vissza se jön :) ) ...ha állandósul a lámpa, ránézetek (elfelejti a hibakódot általában, annyira random a hiba) ...ez se nagy költség, ha a jeladókat kell cserélni és kb 2perc munka

    kíváncsi leszek, hogy nálatok mi lesz a vége, de a leírtakból az jön le, hogy ez a nepper sokkal rosszabb, mint amihez nekünk volt szerencsénk :(

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák