Hirdetés

2017. november 20., hétfő

Gyorskeresés

(#1) L3zl13

L3zl13
(PH! félisten)

"a megkérdezett vállalatok 52%-a elismeri, hogy az alkalmazottak az informatikai biztonság fő gyenge pontja"

Persze, hogy "elsimerik". Azt sokkal nagyobb gáz lenne bevallani, hogy spórolás, vagy hozzá nem értés okozott problémát.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) ethernith

ethernith
(fanatikus tag)

Nem hinném, hogy "a vállalatok" kiadnak ilyen infót.

(#3) Blindmouse

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

Még szerencse hogy a vállalat azért van, hogy az IT részleg működjön, milyen gáz lenne, ha fordítva lenne. :U

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Khan13 válasza Blindmouse (#3) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Van igazság abban, amit mondasz, de ma már (sőt, évek óta) a legtöbb vállalatnál kiemelt prioritású az IT, különben elég nagyot bukhatnak. Az IT nyilván kiszolgáló kell, hogy legyen, de ha nem öntöd bele a pénzt, és nem veszed komolyan, akkor lemaradsz, illetve kockázatoknak teszed ki a céget és az alkalmazottakat.

Neumann (szki) -->Petrik TISZK --> Neumann (ÓE) :D --> TMPK/NIK --> kész... Phd? | Lumia 920 - Windows 10 Insider Preview

(#5) -Skylake- válasza L3zl13 (#1) üzenetére

-Skylake-
(senior tag)

Nem. Boven valid, hogy az esetek tobb mint feleben a szerencsetlen user a leggyengebb. Ugyhogy semmi gond nincs ezzel a mondattal, max abba tudnek belekotni,hogy szerintem magasan tobb mint 50%...

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#6) kuk@c

kuk@c
(tag)

A felhasználók részéről a hozzá nem értés a legfőbb biztonsági kockázat. Fogalmuk sincs milyen következményei vannak ha összevissza netezgetnek-kattintgatnak a céges gépeken. Nyilván a nagyobb cégeknél megvan a megfelelő védelem erre.
Viszont sokkal több kis cég (5-15 fős) van, ahol nem foglalkoznak kellőképp a biztonsággal, mert egyszerüen nem hiszik el hogy velük is történhet komolyabb dolog.

Simán torrenteznek, facebookoznak céges gépeken, azokon intézik a privát dolgaikat, nem kell tovább ragozni mi történik a hozzáértés hiányával megtoldva...

Szerintem több mint 46%-a az alkalmazottaknak felelős az IT "balesetekért"... Van az 90%-is simán...

Tapasztalatok alapján szoktuk mindig kijelenteni: "A hiba a számítógép és a szék között van" :D

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#7) plejik válasza kuk@c (#6) üzenetére

plejik
(őstag)

Egyetértek Én is, sokszor valóban a User-el van a probléma, de ez nem feltétlen az Ő hibája. Nálunk is vannak idősebb számítógépet használó dolgozók, akik már közel vannak a nyugdíjhoz, gondolom nem kell részletezni milyen meló volt csak a pl.: a gmail -re átállni.. :D. És sajnos hibáa akarod őket képezni, nem fogják tudni megtanulni, megérteni, elképzelni a dolgokat. PErsz mi tanultunk a régi rendszergazda hibájából és tettünk a biztonságunkért, de lássuk be azt a céget nem hackelik szét amelyiket nem akarják. :DDD :U

[Xbox One GamerTag : rolibreak][OnePlus 3][BAZINGA!!!][ALFA ROMEO 159 TI]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.