Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
kpbendeguz
addikt
Tehát ezek a fejlesztők nem tudtak a 30%-os jutalékról, az Appstore kizárólagosságáról, a 99 dolláros developer éves díjról, amikor 14 évvel ezelőtt iOS appfejlesztésbe kezdtek?
okostelefon piac 2007-2009 között:
Ez alapján nehéz elképzelni, hogy az Apple bármilyen piaci erőfölényével visszaélve kényszeríthette volna az akkori fejlesztőket bármire, mivel semmilyen piaci erőfölénye nem volt.
Azóta pedig a szoftverterjesztés feltételei iOS-en vagy változatlanok, vagy kedvezőbbek, azaz ha 14 évvel ezelőtt elfogadhatóak voltak, akkor azóta csak javult az akkori fejlesztők helyzete.ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541
-
Osiferi
kezdő
Épp itt az ideje hogy az Apple és a Google szarvát letörjék és a monopóliumok helyett a szabad verseny menjen.
-
Osiferi
kezdő
válasz
kpbendeguz #3 üzenetére
iOS alkalmazásboltra.
-
Osiferi
kezdő
-
Osiferi
kezdő
Vannak a fejlesztő irodák. Ezek nem nagy multik, hanem mikrovállalkozások. Na, velük nagyon csúnyán ki van ám tolva hogy a Google meg az Apple egyből elviszi a bevételük egy részét és ahol tudja ott akadályozza hogy konkurense legyen. Igenis van az az állapot amikor a piaci hatalom túl nagyra nő és az ellen fel kell lépni és ez most ilyen.
-
-
Busterftw
addikt
Kis fejlesztoknek 15% a fee.
De amugy 12 eve 30%, ezalatt a fejlesztoi eszkozok csak javultak, az elerheto es potencialis vasarlobazis pedig tobb szaz milliora nott. (milliard+)Egy szabad piacon miert kell minden fejleszto megelheteset garantalnia az Applenak/Googlenak? Melyik masik munkaszferaban mukodik ez?
A fejlesztonek kell merlegelnie a termeket, piacra lepeset, marketinget, kotlseget, csak ugy mint barmilyen mas indulo vallalkozasnak.A 30% ellenere rengetegen vittek sikerre akar a vallalkozasukat, akar az alkalmazasaikat.
Tehat most garantalni kell, hogy a tizezredik szamologep app fejlesztoje is eljen meg?
Ez a szabad verseny?aprokaroka87
A zart szoftver nem illegalis. Ok raktak bele az eroforrast, R&D-t es a dollarmilliardokat ebbe, szerinted az nem buntetes, hogy ezeket az eredmenyeket a konkurencianak meg mindenki masnak egy tollvonassal megnyitjuk? -
Osiferi
kezdő
válasz
Busterftw #10 üzenetére
Adott az okostelefonos (és tabletes) piac, ahol alkalmazásokat lehet értékesíteni. Ez két baromi nagy piaci szegmens. És ennek a piacnak két komolyan vehető szereplője van, a Google Play meg az App Store. És nincs piaci verseny, mert ha Android platformra akarsz fejleszteni, akkor nemes egyszerűséggel a Google Playen kívül tényleges alternatívád nincs. Ahogy iOS-en sincs az App Store-on kívül alternatíva. Ez így nem szabad piac.
-
-
Tajrexi
tag
Maradt még valami eldugott része a világnak, ahol nem támadják az Apple-t az App Store miatt? 2 éve legalább erről szól az Apple-ös hírek fele.
-
-
Osiferi
kezdő
válasz
aprokaroka87 #14 üzenetére
Persze, csak ezeknek az alternatív árúházaknak nincs elérésük. Mert az oké, hogy az Amazonnak van saját alkalmazásboltja, csak az is elhanyagolható számokat hoz a Google áruházához képest. De jura vannak alternatívák, de facto nincsenek.
-
kpbendeguz
addikt
Tehát létezik olyan, hogy "iOS alkalmazásbolt piac"?
Mert akkor ezek szerint "XBOX, PS, Nintendo alkalmazásbolt piac" is van, vagy "iOS system settings" piac, sőt "BMW sebváltó piac" stb.
Az egész felvetés azért abszurd, mert magát a "piac" fogalmát próbálják az érdekeiknek megfelelően újradefiniálni.#7:
"Na, velük nagyon csúnyán ki van ám tolva hogy a Google meg az Apple egyből elviszi a bevételük egy részét és ahol tudja ott akadályozza hogy konkurense legyen."
Ezek a fejlesztő cégek 14 évvel ezelőtt világos és egyértelmű feltételek mellett kezdtek bele az iOS és a droid üzleteikbe. Lásd #1 ábra: senki sem vádolhatta 2008-ban az Apple-t, hogy a 30% jutalékot a piaci erőfölényének köszönhetően erőszakolta rá az iparágra, márpedig azóta az Apple a kisebb fejlesztőknek még csökkentett is rajta.
Tehát ha a feltételek 14 évvel ezelőtt megfelelőek voltak, akkor mára ugyanazon vállalkozások számára miért nem azok?
Arra pedig linkelhetnél valami bizonyítékot, hogy a Google és az Apple akadályozza a konkurens mobil platformok terjedését (mármint azon túl, hogy versenyképes termékeket fejlesztenek).ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541
-
Busterftw
addikt
válasz
aprokaroka87 #12 üzenetére
Ezzel az a gond, hogy ilyenkor ugye megy ez szojatek.
Van a mobil piac, ahol kulonbozo aruhazak vannak.A 3rd party viszont sajatos modon ertelmezik a piacot, tobbek kozott az "iOS" piacot, ahol AppStore monopolium van. Na itt van a hatalmas problema mert ilyen nem letezik.
Mobil piac van, ahol van zart iOS megoldas es nyilt Android (meg KaiOS par %-al), ezeknek minden elonyevel es hatranyaval. Mindez igaz az elmult 1 evtizedre.Egy propriatery megoldastol pedig ne varjuk mar el, hogy na nyissal ki.
Miert akarunk megegy Androidot a piacon?
Ott az Android mint pelda, tobb aruhaz elerheto, megis a Google Play az elterjedt, az Android nyiltsag ellenere. -
válasz
kpbendeguz #16 üzenetére
Operációs rendszer nem alkalmazás áruház.
Tehát végső soron lehet olyan hogy iOS vagy Android áruház. -
-
Másfelől azt sem ártana tisztázni hogy egy operációs rendszer attól nem lesz nyílt hogy megjelenik egy másik áruház.
-
válasz
aprokaroka87 #20 üzenetére
Én arra vagyok kíváncsi ha most a mobiloknak nekimennek akkor ezután a konzoloknál is elkezdik-e. Hiszen ott akárcsak iOS esetén nincs lehetőség sem külső forrásból telepítésre, sem 3rd party app store-t telepíteni. Ott nem szúrja senki szemét ? vagy ne adjak ötleteket ?
Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)
-
joey04
titán
nem lehetne ezeket a topikokat összevonni? vagy egy nagy topikot csinálni a témának és linkelni a hírek végén? Mert minden ilyen hír után ugyanazok az emberek feszülnek egymásnak, egyezség meg sosincs. Csak terheli az oldalt kb.
"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."
-
kpbendeguz
addikt
válasz
aprokaroka87 #18 üzenetére
A mobil operációs rendszer részeleme a terméknek, az alkalmazásbolt meg részeleme az oprendszernek, tehát magának a terméknek. Ezért nincs olyan, hogy "iPhone oprendszerek piaca" vagy "iOS alklalmazásboltok piaca", ahogy "Whirlpool mosógépfogantyúk piaca" sincs. Egy piacon termékek versenyeznek termékekkel és nem termék összetevők.
Hogy egyébként egy adott platform mennyiben tartja egy kézben a termék összetevőinek fejlesztését, az a platform üzleti modelljén múlik és ezt a jogot nem lehet a "piac" szó önkényes átértelmezésével elvenni tőle.
Értsd: ha valaki mondjuk előáll egy moduláris mosógép design-al, amihez bárki gyárthat fogantyúkat, akkor lesz olyan, hogy "moduláris mosógép fogantyúk piaca" de az a gyártó döntésén múlik, hogy milyen üzleti modellt követ és nem lehet törvényi úton bármilyen mosógép gyártóra rákényszeríteni, hogy holnaptól legyen cserélhető a fogantyú, mert különben visszaélnek a "monopóliumukkal".Éppen ezért sajnos ez az egész Appstore vita nem arról szól, hogy az egyik tábor támadja, a másik meg védi az Apple és a Google érdekeit, hanem hogy az egyik felfogja a "piac" szó valódi jelentését, a másik pedig indulati okokból nem hajlandó.
ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541
-
Busterftw
addikt
válasz
aprokaroka87 #19 üzenetére
Az Epic is ezzel probalkozott a perben. Nincs olyan, hogy iOS piac, vagy AppStore piac.
Van a mobil piac, nyilt es zart megoldasokkal. Az AppStore az iOS resze, nem kulonallo piac.A fejleszto eldontheti, hogy melyik disztribucios aruhazat celozza meg, hogy a mobil piacon elerje a vasarlokat. Annak minden elonyevel, koltsegevel es hatranyaval egyutt.
Erdekes, hogy az AppStore elso eveiben meg az Epic is azt nyilatkozta, hogy az AppStore milyen jot tett a piacnak, mert nagyban megkonnyiti a piacra jutast. (mobil piac)Most meg perlik oket, mert 12 ev utan feleszmeltek, hogy a 30% sok es tonkremennek.
-
válasz
Busterftw #25 üzenetére
Lényegében ezért nem is lesz soha többet 3. szereplő a mobilpiacon, OS terén.
Ugyanis lényegében a két szereplő az elefánt, az új szereplő meg a bolha.Amúgy meg ha azt vesszük hogy a Google és az Apple más feltételeket szab, akkor nem lehet jogilag egységesen mobilpacról beszélni.
Ha adott egy pékség ami gyárt egy kenyeret, de van két város ahol az eltérő szabályok miatt, ugyan annak a kenyérnek, egyik helyen kicsit másnak kell lennie.
Felvetődik a kérdés, miért kell hogy más legyen.
Mert a polgármester úgy akarja?
Onnantól kezdve hogy jogilag nem szedik külön az operációs rendszert az alkalmazás áruháztól semmi értelme. -
peppa
kezdő
válasz
aprokaroka87 #26 üzenetére
Volt róla hír pár éve, hogy valamelyik gyorsétteremnél komolyabb gondok merültek fel a felhasznált hússal, de csak az USA-ban, mert ezek Európába a szigorúbb közegészségügyi előírások miatt be se kerülhettek. Vagyis mást árulnak itt és ott és ennek az az oka, hogy itt és ott mást tartanak jónak (egészségesnek).
De a probléma szerintem nem ez, ennél jóval prózaibb: a bevétel.
Az Apple-nek van is meg nincs is monopóliuma.Az iOS 27%-os mobile marketshare nem monopólium, de ezzel a bázissal az App Store csinált 2020-ban 72 milliárd USD-t, míg a Google Play Store a 72% marketshare-el csinál 38-at.
Vagyis a mobil appok eladásaiban pénzügyileg van monopóliuma, de legalábbis nagyon közel van ahhoz.
Pár ország, ahol 50% fölötti az iOS marketshare: USA, UK, Kanada, Svájc, Ausztrália, Dánia, Norvégia...
A rendszer zártságát és exkluzivitását sokan szeretik és hajlandóak fizetni érte és ennek az üzleti modellnek a rendszer nyitása erősen ellene megy.
[ Szerkesztve ]
-
peppa
kezdő
válasz
kpbendeguz #1 üzenetére
A Hagens Berman korábban már nyert az Apple-el szemben versenyellenes pert InApp-Purchase témában és most is kifejezetten az iOS keretein belül fogalmazzák meg a monopóliummal való visszaélést és a versenyellenességet, "supracompetitive" árazást. Nem ma kezdték a versenyellenes pereket, szerintem lehet alapjuk ehhez.
[ Szerkesztve ]
-
kpbendeguz
addikt
Nem nyertek pert, hanem peren kívül megegyeztek. Ebbe jellemzően akkor mennek bele a cégek, ha a perköltségeik (amiket az USA-ban nem kell a vesztes félnek automatikusan kifizetnie) magasabbak lettek volna, mint a megállapodásban szereplő összeg.
Az InApp-Purchase pedig ugye arról szól, hogy az Apple meddig szólhat bele, hogy egy szolgáltatás, aminek csak a kliens szoftvere az app, milyen feltételek mellett szedhet pénzt az appon belül. Ez némileg más kérdés, mint hogy az Apple egyáltalán kérhet-e jutalékot az Appstore-ban forgalmazott szoftverek után és hogy mennyit. Már önmagában az is lebukás, hogy ha a 14 évvel ezelőtt - az akkor a "futottak még" kategóriában versenyző Apple - feltételei megfelelőek voltak a fejlesztőknek, akkor miért most eszmélnek rá, hogy nekik a 30% a megélhetésüket fenyegeti?ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541
-
totron
őstag
válasz
kpbendeguz #29 üzenetére
Nyilván ez mindenki 30%-áról szól és precedens-teremtésről, mint olyanról. Nélküle a kitalált sarc fenntarthatná magát a végtelenbe és tovább.
-
kilua
aktív tag
"ha nem kerülsz be a Play Áruházba vagy az App Storeba, akkor tulajdonképpen láthatatlan vagy"
Azért a Fortnite androidon még megy, a YouTube vancedet/TubeMatet is elég sokan használják, hiába nincsenek bent a google playben, a keleti játékosok körében népszerű még a qooapp (gyakorlatilag steam szerű platform csak mobil játékokhoz ... mondjuk sokat segít nekik a fejlesztésben hogy Kínából jön ahol nincs google play, de a funkciói nemzetközi környezetben is hiánypótlóak)
De az amazon appstore szerintem inkább megbukott hiába adott ingyen fizetős appokat mint amivel manapság az epic próbálkozik a steam ellen.
[ Szerkesztve ]
-
-
kpbendeguz
addikt
A kereskedelmi jutalék mióta kitalált sarc?
A termékek ingyenes terjesztése sosem volt alapvető emberi jog.A precedens meg már ott bukik, hogy egy 14 éve változatlan gyakorlatot titulálnak monopóliummal való visszaélésnek, miközben az érintettek önként, minden kényszerítés nélkül fogadták el az Appstore feltételeket akkor, amikor még az is kérdéses volt, hogy az iOS platform hosszú távon egyáltalán életképes lesz-e, nem hogy monopolhelyzetben lett volna.
Az pedig az Apple álláspontját erősíti, hogy azóta az iOS sikeres lett, hiszen pont azok a fejlesztők profitáltak az iOS szoftver piac brutális növekedéséből a legtöbbet, akik korán beszálltak.ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541
-
Busterftw
addikt
válasz
aprokaroka87 #26 üzenetére
Hat ugy nem is lesz, hogy minden eroforras perekre megy el.
-
Gargouille
őstag
Miért kitalált sarc? A saját maga által felépített rendszerében (értsd: a maga pénzén, a maga kockázatára, hosszú évtizedek alatt belerakott töménytelen munkával, innovációval stb.) alapvető joga, hogy maga határozza meg a feltételeket. Ezen az alapon kitalált sarc minden árrés a piacon, amit aztán jogilag támadni lehet. Túl soknak érzem a fagyin az árrést, beperelem a falu egyetlen fagylaltosát, mert szerintem szemétség, hogy 50Ft-ot keres gombóconként 20Ft helyett.
Senki nem kényszeríti a fejlesztőt sem, hogy IOS-re fejlesszen (vagy egyáltalán fejlesszen), ez nem alapjog és nem közszolgáltatás. Ez egy önálló döntése a fejlesztőnek, hogy ő részt akar venni ezen a piacon, ennek pedig ezek a feltételei. Belevághat amúgy ő is saját piac építésébe, csak abba ugye bele kellene rakni rengeteg ötletet, munkát és pénzt, no meg sok-sok évet és még kockázatos is. Egyszerűbb perelni, hátha csurran-cseppen valami...
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
arnyekxxx
veterán
Mindig öröm látni ahogy lelkes magánemberek teljes mellbedobással védik a világ legnagyobb pénzhegyén ülő vállalat gazdasági érdekeit
-
Jakuu
őstag
válasz
Gargouille #35 üzenetére
Na igen, latom semmi nem valtozott. Az alma hivok szerint az uzsorakamat nem sarc. Az is rendben van hogy egy fejleszto mindenet beletolja egy fejlesztesebe, de nem adhatja el csak egy bizonyos boltban, hogy lefejhessek. Nagy az isten allatkertje es mar nincs kerites se.
-
válasz
Gargouille #35 üzenetére
Itt nem arról szól hogy kényszerítve van a fejlesztő.
Nincs, viszont ha mégis úgy dönt azt csak akkor teheti ha vállalja hogy az Apple boltjában adja el. -
net84
őstag
Szögezzük le, nem az Apple-t szeretném védeni, ugyanezt mondanám, ha a Google lenne terítéken (valószínűleg lesz is).
Számomra az első és legfontosabb, hogy olyan helyről próbáljam beszerezni az adott SW-t, ami némi biztonságot kínál. Erre a gyártó saját store-ja már 70-80%-os garancia (mostanság még aktiválták is magukat és elég jól szűrik a hibákat).
Illetve itt van az, amit nem értek Apple esetén. Saját termék, saját SW, saját áruházzal (amibe való bekerülésnek mind technikai, mind anyagi feltételei ismertek). Erre jön valaki és azt mondja, hogy visszaél a hatalmával, mert csak abban az áruházban és csak sok-sok jutalákért hajlandó engedni a termékemet (amit ez a valaki is pénzért ad és még az app-on belül is pénzt szed).
Az iPhone-ban számomra az előny, hogy ennyire zártan és szigorúan kezeli az app-okat. Nincs 30-50db hasonló program egy célfeladatra, cserében kicsit vastagabb az árazás. Ez van. Igen, erősen zárt és korlátolt. Céges környezetben, dolgozni ideális és stabil. Az Android esetében már szabadabb kezet kapunk, adott a lehetőség a külső forrásból való telepítésre. Sokkal könnyebben haza is lehet vágni a rendszert. Ez viszont egy magasabb kockázatot is jelent, amiért sem az App gyártója, sem a készülék gyártója és végső soron a Google sem vállal felelősséget. Jogosan. Ha az Apple beengedne fűt-fát-bokrot saját áruházzal és/vagy app-al az iOS-re, jogosan és garantáltan felháborodna a fanatikus tábor egy jelentős része...és veszítene is nem kevés felhasználót.Ha pedig valaki kötözködni szeretne és megmagyarázni, hogy miért is kell másik áruház, akkor magyarázza meg, hogy szerinte miért nem jó és nem kell szabályozni a TESCO és társai nagy bevásárló központokat? Miért jó az, hogy nem engedi a hiper/szuper market, hogy a területén (nem az üzletsoron, bent a saját eladóterén ugyanolyan termékekkel, mint amit ő is árul) én egy saját kiskereskedést nyissak? Ez nem visszaélés a monopóliummal? Pedig ez ugyanaz a felállás, csak lefordítva boltos játékra
.
A jutalékos részre pedig: valaki próbált már saját termékkel valamelyik multi kereskedelmi üzletlánchoz bekerülni (TESCO, MM, stb.)? Amíg nincs kimutatható és számára elfogadható bevétele a termékedből, addig fizetsz mint a katonatiszt. Polcdíj, marketing hozzájárulás (van, aminél és amikor nincs), jutalék, stb. Csak az alapok. Erre jön a multi árrése, majd, amikor eladta, akkor havi elszámolásban egyeztettek és arra 30-90 napra fizet. Ez megint nem gond? Mielőtt valaki belekötne, hogy támadjam meg bíróságon, jelzem, nekem már nem gond az üzletpolitikájuk...Read only...
-
Gargouille
őstag
Nincs egyetlen apple termékem sem, hívőjük sem vagyok. Ettől még gondolhatom marhaságnak ezt a megközelítést. Ha behelyettesítem mondjuk az apple-t alkalmazásfejlesztőre akkor ezen az alapon akár a felhasználók is perelhetnék egy adott alkalmazás fejlesztőjét az alkalmazáson belüli vásárlásokra rakott "önkényes sarc" miatt, nem?
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
kilua
aktív tag
válasz
aprokaroka87 #32 üzenetére
Hát nekem az ismerőseim telefonján vagy fent van a YouTube vanced vagy én segítettem telepíteni
illetve még beállítottam a DNS szerver címét dns.adguard.com -ra hogy a chromeban és különböző appokban se legyen gond a reklám.
Arról mondjuk nem találtam adatot hogy mennyit változott a Fortnite játékosainak száma androidon mióta google play helyett epic game storeon keresztül érhető el, úgy tudom windowson is sokan nyafognak ha valami nincs fent steamen, pedig a steam sincs fent alapból windowson.
Érdekes hogy nyugaton az emberek mennyivel másként viselkednek pc és mobil használata közben, ázsiában más a helyzet lásd amazon appstore nyugati bukása és qooapp ázsiai sikere.
[ Szerkesztve ]
-
kpbendeguz
addikt
"Az alma hivok szerint az uzsorakamat nem sarc. "
Szerintem nézz utána az uzsorakamat jelentésének.
"egy fejleszto mindenet beletolja egy fejlesztesebe, de nem adhatja el csak egy bizonyos boltban, hogy lefejhessek"
A fejlesztő a munka megkezdése előtt már nyilvánvalóan megismerheti a terjesztés feltételeit. Ha ezek a feltételek számára vállalhatatlanok, akkor bele sem kezd a fejlesztésbe, ergo nem tolja bele mindenét.
Akkor lehetne jogosan hirigelni, ha az Apple időközben egyoldalúan módosítaná a jutalék mértékét, de ilyenről kb. 14 éve szó sincs (illetve de, egy adott bevételi szint alatt csökkentette).ZX Spectrum 48K + ZX Interface 1 + ZX Microdrive + vDrive; Commodore 64 + 1541
-
kilua
aktív tag
Annyit még hozzátennék hogy androidon is ilyen figyelmeztetés van apk telepítése előtt számlálóval hogy biztosan elolvassa mindenki [link]
Úgy tudom hasonló bevezetésétől tart windowson is az epic/steam is exe telepítése előtt hogy sok új felhasználót elriaszt az ilyen, pedig nem ártana, mindjárt biztonságosabb lenne a Windows.
[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
addikt
A fejleszto ennek tudataban van kezdetektol fogva.
Nem tudom milyen eroforrasrol beszelsz.Ha nem akarja a 30%-ot kifizetni (kis fejlesztoknek ez 15%) AppStore-ban, akkor miert tolna bele mindent egy iOS appba?
Teljesen hulyeseg a pelda.Tobb tucat ingyenes mas Store van, ahol arulhatja az alkalmazasat, sot meg sajat weboldalan is kinalhatja letoltesre.
Új hozzászólás Aktív témák
it Most francia fejlesztők perelték be az Apple-t, az alkalmazásbolt sérelmezett díjai miatt.
- Házimozi belépő szinten
- Óra topik
- Villanyszerelés
- Politika
- BestBuy ruhás topik
- Synology NAS
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fejlesztői naplón a The Expanse: A Telltale Series
- V.Milán: Amiért rosszak az e-autók?Alapulhatnak globálisan elfogadott nézetek tévhitekre?
- További aktív témák...
- ASUS TUF RTX 3070 doboz, 3 hó magyar garancia
- Eladó Dell XPS 13" 9370 - I7 8550U/8GB/256GB/4K UHD IPS Touch kijelző
- ÉRTÉKCSÖKKENT: LG 27GP850-B - NANO IPS - 2560x1440 - 180Hz 1ms - G-Sync - FreeSync - HDR 400
- ÉRTÉKCSÖKKENT: LG 24GN650-B - 24" IPS / 1920x1080 FHD / 144Hz 1ms / Gsync / FreeSync / HDR 10
- ÉRTÉKTCSÖKKENT: LG 27GN950-B - NANO IPS - 4K UHD - 160Hz 1ms - G-Sync - FreeSync - HDR 600 - RGB
Állásajánlatok
Cég: pepris.de
Város: Budapest
Cég: Fluffy Stone Media GmbH
Város: Budapest