Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz hcl #1 üzenetére

    Engem dettó. Van, aki odavan, hogy mennyire jó, meg olcsó. Na ez a kettő általában nem jár áldozatok nélkül. Én igyekszem kerülni a termékeiket, ahol csak lehet. Most meg, hogy még az oroszokkal is kokettálnak, még inkább...
    Amúgy az is durva, hogy 10 évig fedett tudott maradni. Remélem a másik oldalon is van valami hasonló. Én már leszarom az NSA elleni aggódalmakat. Inkább ők, mint az oroszok (háborús aggresszorok, birodalomépítésre éhes vezetéssel) vagy a kínaiak (elnyomó, komcsik, akik a saját polgáraikat bármikor nyíják ki 1000-ével, Tienanmen). IMO. De úgyis leoltanak majd mindjárt... Mert más véleményem van, mint az otthoni "hivatalos" (propaganda). :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • Alogonomus

    őstag

    válasz hcl #11 üzenetére

    Egy kártevő hibákból "él", működése hibák meglétét igényli. Egymással szoros szimbiózist alkotó ok és okozat.
    Anno mint potenciális sérülékenységet rögzítették, hogy a készülő chipek tervezésekor már kezelni lehessen a problémát. Rengeteg potenciális sérülékenység van, és a tervezés során ezek kiküszöbölésére figyelni kell. Az Intel viszont inkább kihasználta, hogy azzal jelentős teljesítményelőnyhöz juthasson a konkurenciával szemben.

  • kilua

    senior tag

    válasz hcl #29 üzenetére

    Nekem volt Nokia N95öm, ZTE bladem, Sony Ericssonom, Samsungom, HomTom-om, egy Redmi és egy pocom, ezekből csak a HomTom-ot mondanám szarnak, persze most néztem mi az a BV "ismeretlen kínai márka" na a xiaomi nem véletlenül emelkedett ki a tömegből.

  • aginor

    addikt

    válasz hcl #32 üzenetére

    Mert a Windowsban nincs backdoor, ugye (csak, hogy egy tényszerűen igazolt példát hozzak)? Hír sem volt róla.. :Y

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • aginor

    addikt

    válasz hcl #36 üzenetére

    "Szerinted miért nem használok WIndowst?" - sejtettem, hogy ez lesz a válaszod, de szerinted csak a Windowsban van ilyen? A telefonokban, felhasználói szoftverekben pl nem? Ne legyünk naívak, kérlek. Ma már az információ az egyik legnagyobb érték, mindenki megszerzi magának, ahogy tudja, vagy ahogyan nem szégyelli. Az persze már más kérdés, hogy ezt hogyan, miképpen használja fel és itt még hatalmas az előnyünk (vagy lemaradásunk, ízlés szerint ) Kínával szemben.

    "Vagy hogy pozitív-e.Vagy hogy valós-e." - direkt kiemeltem, hogy valós. Pl Maglev, űrprogram, haderő fejlesztés, elektromobilizálás, stb. Az, hogy pozitív-e, vagy hogy megéri-e a rendszer "sajátosságai" fényében, már mindjárt más kérdés. Nyugati szemmel azt mondom, hogy nekem nem éré meg, de pl. Kínában ettől még gondolkodhatnak másképpen.

    "A kínaiak évezredek óta másképpen működnek." - igen, igazad van, hogy az egy más világ és hogy ott ez a norma. Lehet nem is vágynak másra az ottaniak tömegei, de az is lehet, hogy csak azért mert nem tudnak másról. A közel-kelet demokraizálása sem igazán megy, mert nem értjük (értsd: nem akarjuk érteni) az ottani sok évszázados hagyományokat és társadalmi berendezkedést, amit nem lehet pár év alatt nyugatiasítani..

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz hcl #38 üzenetére

    „Kína OK, erőltetetten fejleszt, de inkább a gazdasági erőről kérdezem, hogy valós-e. Nem egy lufi volt ott mostanában.”
    Lufinak nem nevezném még, de hogy mesterségesen gerjesztett az hétszentség. Ha nincs miért vagy értelmetlen, akkor is építenek és fejlesztenek, de sokszor még az alapok is hiányoznak. Akár gazdasági/ipari/társadalmi, akár szó szerinti értelemben.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • aginor

    addikt

    válasz hcl #38 üzenetére

    Hidd el, nem tudsz kimaradni a buliból, és onnatól, hogy egyvalaki megszerzi, már "mindenki" tudja.
    Nem, ez nem jó dolog, de mi akkor sem tudunk érdemben tenni ellene. Korlátozni lehet, de azzal nem a cégeket, a hírszerző ügynökségeket vagy államokat fogod meg, sokkal inkább csak a lelkes bámészkodó idegeneket és az amatőr bűnözőket. :B

    "Ezek nem mennek 10 évek alatt" - tudom, én ezzel tisztában vagyok. Azok nincsenek, aki azt hiszik, hogy bármely tradicionális kultúrát meg lehet változtatni egy prospektussal és egy propaganda videóval. Az persze mindjárt más kérdés, hogy miért kellene mindenkinek olyannak lennie, mint a"hanyatló" nyugat.

    "gazdasági erőről kérdezem" - tudom, a válasz is arra szólt. Fejleszteni nem tudsz gazdasági erő nélkül, ha hazai előállításban gondolkodsz. Hiába fejlesztesz ki a lopakodót, ha nem tudod gyártani. Ők tudják..
    Van valós gazdasági erejük sajnos. Talán az egyik legnagyobb a világon, de egy, ezt mi adtuk/adjuk nekik, kettő, azért van ebben sok kényszeres projekt is, mert fent kell tartani a "fejlődést" (vagy annak látszatát).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • aginor

    addikt

    válasz hcl #43 üzenetére

    "Akkor mi is a megoldás?" - vissza a kőkorszakba, más megoldás nincs. :) Igazából el kell fogadni, hogy megfigyelnek (nem, nem kell szeretni, de mivel érdemben tenni sem tudsz ellene, így érdemes a helyén kezelni, és pláne nem segíteni őket).

    "És az mindenképpen jobb, ha emberek nem diktátorok uralma alatt vannak tartva tudatlanságban és nyomorban." - ezzel abszolút egyetértek, de sajnos nem mindenhol egyszerű összehozni (OFF: nekünk sem ment, pedig elég messze vagyunk Kínától, de még a Közel-kelettől is)

    ElEvEn11: egyáltalán nem vettem támadásnak, sőt, tök jó volt első kézből származó infókat olvasni. Igazából én sem gondolom, hogy olyan jó lenne nyugati szemmel ami ott van, de ha őszinték akarunk lenni, akkor a történelmi hagyományaiktól nem áll olyan távol. A kultúrális sokk valószínűleg engem is megdöbbentett volna, pedig elég elfogadó vagyok ilyen téren és a felkészülést sem pont rád értettem, sokkal inkább a hivatali kommunikációra (pl. vita vagy háború esetén). Anno nekünk is tartottak előadást marketingen a témában (körházi berendezéseket értékesítő cég araboknak rendezett be egy demó kórtermet, hófehér fallal és berendezésekkel, ami nem aratott osztatlan sikert, mivel az náluk a gyász és újjászületés színe is :C ).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • aginor

    addikt

    válasz hcl #46 üzenetére

    Ööö, igazából én is ezt írtam. ;)

    "az állam ne hatalomként legyen tekintve, hanem szolgáltatóként." - egy egy szép, utópisztikus gondolat, emi szerintem sehol nem működik, de ettől még egyetértek vele. :K

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák