Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz aginor #34 üzenetére

    Nagyon remélem, hogy csak kevés országban és minél később. Saját szememmel láttam az üres városnegyedeket, amiket építettek. Az építés minősége is elképesztő volt. Kb kártyavár sok helyen, mert ki kellett lopni az anyagot, illetve bele sem tették, hogy egyáltalán meg tudják építeni. Onnan lehetett tudni, hogy ilyen városrészben sétálsz éppen, hogy ha körbenéztél, akkor nem voltak kiteregetett ruhák az ablakok alatt, erkélyeken vagy egyáltalán sehol, mert kínában ezt nevezhetnénk az élet jelének is. Shanghai-ban legalábbis, ahol emberek éltek ott ruha is száradt. De az ilyen negyedekben autó sem nagyon volt. ...egy ilyen rendszer megoldhat problémákat, de közben látványosan, vagy éppen bújtatva újakat generál. Benne van a rendszerben a gazdasági vagy politikai katasztrófa lehetősége is. Ezért is használják annyira az állami kontrollt, mert úgy gondolják, hogy ezzel elejét lehet venni. Meglátjuk. Én mindenesetre egyszerűen rémesnek láttam ezt a részét. Összeségében véve nekem több volt a negatívum állapolgári szemmel, mint amit a rendszer biztosítani tud, de egy kínai számára ez nem érzékelhető. Azok az egyetemi diákok, akik viszont voltak már külföldön valami internshipen, azok látják és értik.
    Amúgy – és tényleg éveket tudnék mesélni a tapasztalataimról, szóval igyekszem röviden – a kultúrális szakadék az akkora, hogy nem lehet elképzelni, amíg nem vagy ott. A piacon vásárolni és alkudozni sem úgy tudsz, mint bárhol máshol a világon. Még az arabokkal is tudsz kézjelekkel, gesztusokkal kommunikálni, amíg a kínaiaknál még ezek is eltérőek. Csak egy példa: mi kétféleképpen is tudjuk mutatni, hogy valamiből kettőt kérünk. A kínai számára az egyik ebből azt jelenti, hogy te bizony hetet kérsz. A shanghai piacon az alku megköttetését, nem a kézfogás jelentette, hanem egy villámgyors kis keresztezés a szív felett, amit szinte észre sem veszel, ha nem figyeled európaiként. Sorolhatnám napestig.
    Ezek mind olyan problémák, amik csak bújtatva vannak jelen a kínaiak és a nyugat között, de éppen a „szakadék” nagysága és mélysége miatt félelmetes. Ha egyszer felszínre kerül, az is lehetséges, hogy egyáltalán nem értük meg egymást majd...
    Extra: olyan szintű nacionalizmust nevelnek a népbe, ami már a fasizmus határán van, vagy már azon is túlment. A kínai a legnépesebb, legfelsőbbrendűbb nemzet a szemükben és minden más csak alávaló, vagy alsóbb rendű, mert nekik 6000 éves kultúrájuk van. Ez utóbb i igaz is, de a többi része nem ismerős valahonnan? :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák