Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #35 üzenetére

    "Amiatt már nem is sírok, hogy kéretlenül beaktivál nekem egy spotlight-ot, ami nekiáll háttereket töltögetni nekem, amikor épp Egyiptomban vagyok mobilneten, vagy kéretlen store-os szemetet pakol a gépre, "

    Ezzel a résszel mindenképp egyetértek. Az, hogy clean install után a rendszer első dolga Minecraftot meg Asphalt 8-at telepíteni, na az gáz. Azért gáz , mert ezt egy Professional és nem egy Home rendszer teszi. A Home-nak sem nézném el feltétlenül, de a Pro 82ezer huf, azért ez súlyos. Én magam is az vagyok , akinek van eredeti, hivatalos W10 Pro licenc-e, de kénytelen vagyok lopott LTSB verziót használni, mert annyira tele van szeméttel.

    Ezzel viszont :

    "Megjelentél már bármelyik topikban, ahova írtam a témában? Haswell lapon (NEM 13, hanem a történtek idején 3éves volt) olyan csontrafagyás-sorozatot produkált anniversary update után, amit még win95 alatt se láttam, mindezt egy pendrive-tól, semmi extra szoftver/driverbuzeráló feltelepítése nélkül. USB-driverek frissítése egy cseppet ritkította az eseményeket, ettől függetlenül azért sikerült kifagynia egy fényképezőgép-firmwarefrissítés kellős közepén :(( . Semmilyen ehhez fogható jelenséget nem tapasztaltam win7en (RC1-től használom) vagy win8/8.1-en, de még win10 1511-en se!"

    Nekem is haswell alapú a gép, z97,4790K. Nekem ezeket soha egyik verzió sem produkálta, sem a most használt LTSB verzióm, sem az első alpha-béta verziók, se a sima 1511 , se a CU sem pedig az FCU. Én elhiszem, hogy bizonyos esetekben előfordulhatnak vagy elő is fordulnak problémák, de nem mondhatod sem Te sem senki, hogy a W10 azért szar mert a 3éves haswell config meghal egy pendrivetól, mert az én 3éves haswell configom egyetlen pendrivetól sem halt még meg. Nem vagyok benne annyira mélyen a win lelkében, hogy eltudjam mondani mi okozza ezt a problémát, de azt tudom hogy nekem ilyen gondom nincs és sosem volt, pedig nem egy gépre telepítettem már fel ezt a rendszert és a saját gépemen sem az első install van mióta megvan. Abszolút elhiszem Neked, hogy kurva zavaró lehet mikor egy pendrive öli meg a gépet, de a probléma nálad van és nem a rendszerben, mert nemhogy nem jelentkezik mindenkinél, de feltehetően sok nagyságrenddel kevesebb embert érint a fent tárgyalt probléma, mint amennyit nem.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák