Hirdetés

2019. május 25., szombat

Gyorskeresés

(#1) Viktor0610

Viktor0610
(Jómunkásember)

Huawei nem kedveli ezt. :( :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#2) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Azt mennyivel jön így poresz? :D

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#3) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Azt lehet tudni, hogy milyen 5G frekvenciákkal indultak el és az milyen sebességet, késleltetést jelent gyakorlatban?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) dajkopali válasza Tigerclaw (#3) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

egy korábbi hírből: Swisscom will pay CHF195.55 million for 30 megahertz in the 700 MHz band, 120 megahertz in the 3.5 GHz band and 50 megahertz in the 1.4 GHz band

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) arnyekxxx

arnyekxxx
(PH! addikt)

már 4 hsz és még nem volt MINDMEGHALUNK?

(#6) Tigerclaw válasza arnyekxxx (#5) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Gyógyító hatású biztos nem lesz a még több sugárzás.

Btw. egy prémium 5G- telefon hány párhuzamos frekvencián, sávon fog adni-venni pár év múlva? Mennyi antenna lesz benne? 4G, 5G, WLAN AC vagy AX, BT

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) erer1000 válasza arnyekxxx (#5) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

azért mert már MINDMEGHALTUNK ÉS EZ A POKOL MÁR!!!!

örvendetes lenne ha lakossági netként lehetne használni idehaza, mert hogy megyeszékhelyen, nem a város szélén csak 30Mbps legyen elérhető, gyorsítóval meg további 50, (ami inkább 10-20) , az szégyen...

5G-vel ha már csak 300-400Mbps-et kaphatnánk, már boldogak lennénk itthon

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#8) Tamás88 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Vagy lassan megszüntethetnék a 2G-t mint a Japánoknál, és akkor kevesebb antenna kellene bele.

(#9) Tigerclaw válasza erer1000 (#7) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

A Telenor-on, meg a Vodán múlik, hogy az 5G konkurens szolgáltatás lesz-e az ISP piacon. A Telekom ellenérdekelt mert akkor a rezes internet szolgáltatását kukázhatná. Kinek fogja eladni az 1Mbites netet gigabites áron?

Egyébként ha csak nem lesz képes az 5G a saját backbone-jaként is funkcionálni, akkor elég komoly bottleneck lesz a tornyok uplink oldala. Sok 4G toronynál ma sincs optikai uplink, csak mikro, vagy más lassabb megoldás, szóval helyben hiába lesz képes gyors netre, ha nincs elég sávszélessége az Internet felé. A T-s GPON is csak kvázi gigabites, mert gyenge az uplink. Ha mindenki egyszerre netezne, akkor a garantált minimum Mbps-s se jönne össze.

Amúgy nagyon jól jönne egy 5G-s ISP, főleg ott, ahol konkurencia híján méregdrága még a szar net is.

(#10) doooo

doooo
(őstag)

No lám... van élet a Huawei... pardon, a Kínai Kommunista Párt nélkül is. Hogy mennyire szükséges (vagy mennyire káros), az megint más kérdés.

(#11) INGJOKE

INGJOKE
(őstag)

Lehet mégsem amerikába költözök, hanem svájcba, ha elhagyom az országot. Sok minden szól mellette a frank a csoki és most már az 5g is. :D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#12) Cifu válasza Tigerclaw (#9) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A Telenor-on, meg a Vodán múlik, hogy az 5G konkurens szolgáltatás lesz-e az ISP piacon. A Telekom ellenérdekelt mert akkor a rezes internet szolgáltatását kukázhatná. Kinek fogja eladni az 1Mbites netet gigabites áron?

Szerintem lemaradtál arról, hogy a Vodafone felvásárolta a UPC kelet-európai szolgáltatását, tehát idén júniustól elméletileg a UPC beolvad a Vodafone-ba.

Szóval akkor ez alapján csak a Telenoron múlik az 5G idehaza? :DDD

Sok 4G toronynál ma sincs optikai uplink, csak mikro, vagy más lassabb megoldás, szóval helyben hiába lesz képes gyors netre, ha nincs elég sávszélessége az Internet felé. A T-s GPON is csak kvázi gigabites, mert gyenge az uplink. Ha mindenki egyszerre netezne, akkor a garantált minimum Mbps-s se jönne össze.

A Swisscom is arról ír, hogy az optikai gerinchálózatot építik ki mindenhova a tornyokhoz. Szvsz az egész 5G dolog akkor érhet valamit, ha kiépítik ezt az adótornyokhoz...

Amúgy nagyon jól jönne egy 5G-s ISP, főleg ott, ahol konkurencia híján méregdrága még a szar net is.

Pont a fentiekből következik, hogy az 5G nem más, mint marketing. Ahol nagy a népsűrűség (sok a potenciális előfizető), ott álltalában már most is van értékelhető vezetékes internet. Vidéken, ahol probléma, ott meg a magas frekvenciatartományoknak nincs értelme, mert a jelenleginél sűrűbben kéne a tornyokat telepíteni. Optikát kiépíteni az adótornyokhoz meg drága mulatság. Olcsóbb lenne a vezetékes netet bevinni az ilyen helyekre, mint kiépíteni az 5G-t....

Ezzel el is jutottunk az 5G legnagyobb problémájához: kb. a mobiltelefonoknál lesz, lehet értelme, ahol a 4G/LTE is tök elég lenne, ha rendesen ki lenne építve...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#13) hemaka válasza Cifu (#12) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Arról a telenorról beszélünk, aki kitolta vagányba a korlátlan 4G-t, aztán rájöttek, hogy jó pár helyen nem bírja a torony a terhelést és gyorsan kivezették?
Akkor itt soha nem lesz 5G. :DDD

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#14) Tigerclaw válasza Cifu (#12) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Sajnos nekem is ez a véleményem az 5G-s hype-ról. Ahova nagyon kellene ott továbbra sem lesz. A másik probléma meg az hogy hiába jön majd bizonyos helyeken még gyorsabban a mobilnet, ha maradnak ezek a korlátos mobilnet csomagok. A jelenlegi pár GB-os havi adatlimitekhez nincs szükség 5G-re. Inkább a 4G lefedettséget növeljék, meg építsék ki a tornyokhoz a megfelelő alapokat, amik amúgy is kellenek az 5G-hez. Van ahol városban nemhogy 4G nincs, de még telefonálni sem lehet.

Én azt mondanám, hogy feleslegesen ruháznak be a jelenlegi szolgáltatók az 5G-be, néhány nagyon frekventált helyet kivéve. Annyi miatt viszont drága mulatság megvenni az egész országra a frekvenciasávokat.

Az IoT meg M2M láthatóan sehova sem jutott eddig. A smart home is csak annyira terjedt el, amennyire az elektromos autók. Persze az 5G technológia eladásában érdekelt tech cégek nyomják a vízióikat, de azoknak semmi alapja nincs. Megy újra az IT lufik fújása.

(#15) Tigerclaw válasza hemaka (#13) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Pár napja épp bementem egy Telenor-os boltba és amikor olyan mobilnet csomagról érdeklődtem tablethez, amiben csak net van, úgy néztek rám mint borjú az új kapura. Nagyon le vannak maradva ezek a cégek a fogyasztói igényeket tekintve. Nem tudnak elrugaszkodni az 1-3-5GB-os limitektől. Nem mondom hogy legyen korlátlan mobilnet, de ezek limitek olyan 15 évvel lemaradtak a valóságtól.

(#16) Cifu válasza Tigerclaw (#15) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ott az ügyfélszolgálatosok nem lehettek a toppon, mert a Telenornak is vannak ilyen csomagjai, 30+30, 60+60 és 150+150 GB adatforgalommal...

[ Szerkesztve ]

(#17) erer1000 válasza Cifu (#16) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

150+150GB adatforgalom otthoni internethez per hó édes kevés sajnos :/
napi kb 10GB, az sitty sutty megvan.

böngésző+spotify+ rendszer együtt 130GB volt az asztali gépemnél.

mellé még steam, torrent, stb szintén jelentős plusz, de ha ezeket nem is nézzük, még vannak további családtagok is, és az a 300GB nagyon hamar elfogy (amiből 150 az éjszaka pörög csak)

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#18) Cifu válasza erer1000 (#17) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Tigerclaw amiatt méltatlankodott, hogy csak ilyen 1-3-5 GB-os adatcsomagok vannak, ha a tabletjén akar netezni.

Leírom, hogy van 30+30, 60+60 és 150+150 GB-os csomag is.

Erre most te meg jössz azzal, hogy az asztali gépen mennyire nem elég ennyi... :U

[ Szerkesztve ]

(#19) hemaka válasza Tigerclaw (#15) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Pedig van nekik, 5k 30+30GB(utóbbi 23:00-8:00-ig használható).
voda: 9k 50+150GB(utóbbi 0:00-6:00ig használható).
Telekom a legsiralmasabb, 5k 15GB, látszik, hogy szépen terelik inkább az embert a 9k-s korlátlan net felé... :DDD

Meg vannak ugye a korlátlan flottás csomagok, azokból van telenoros is szép számmal, lehet érdemes ott is körülnézned, ha cserébe bevállalod, hogy macerás az ügyintézés....

Én a telenornál mindig azt kifogásolom inkább, hogy készülékük alig van, nagyon gyér a felhozatal.

(#20) Tigerclaw válasza Cifu (#18) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Igen, nem az otthoni net megoldásokat kerestem a szolgáltatóknál. Amúgy annak lenne akadálya, hogy ilyen "home net" szerű dologra fizetek elő, de a tabletbe teszem a SIM kártyát? Van valami régió lock, vagy fixen egy szolgáltatói készülékben működik csak a SIM kártya?

(#21) Cifu válasza Tigerclaw (#20) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Semmi akadálya nincs, a Home net inkább azért téma, mert ha laptophoz / desktophoz kell, akkor kell hozzá ugye egy USB-s modem. Van olyan ismerős, aki laptophoz használja, hogy bármerre jár, csak előveszi a laptopot, és tudjon a neten dolgozni. Szóval nincs "régiólock", de mondjuk az érdekes kérdés, hogy az EU-s roaming hogy működik ezek esetén... :DDD

(#22) Tigerclaw válasza Cifu (#21) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Ahogy láttam a nagyobb csomagok csak belföldre érvényesek. A vodánál látok egy 10GB / 4k HUF -os megoldást, ami a teljes EU-ban használható. Annak elfogadható az ára és a 10GB is elegendő, ha van mellette még wifi is napközben. Persze jó kérdés, hogy az célországban milyen a 4G-s lefedettség sebesség. Amerre járok Ausztriában, Németországban, nem vagyok lenyűgözve. Sok helyen nincs 4G pl. Bayern tartományban. Gondolom a vidék ott is le van ejtve.

(#23) nyisziati válasza Cifu (#12) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

"Ezzel el is jutottunk az 5G legnagyobb problémájához: kb. a mobiltelefonoknál lesz, lehet értelme, ahol a 4G/LTE is tök elég lenne, ha rendesen ki lenne építve..."
Ennyi.
Mindig jönnek ezzel az ennyi meg annyi sebesség-dologgal, de elfelejtik, hogy ez kőkemény üzlet. Ott lesz kiépítve, ahonnan sok pénz jön vissza.
A többi meg harcoljon, hogy olcsón vehessen B20-as telót, hogy egy flottában megoldható legyen a korlátlan nete emberi áronmert a környéken csak 800MHz-es 4G van, az is csak a verandán... :(((

Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Time Steel

(#24) nyisziati válasza hemaka (#19) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

Telenornál 5k-ért 100 GB-ot kapsz.
A készülékkínálat tényleg gyér, viszont mindig van egy-kettő, amit nagyon megéri megvenni. 3 éve pl. az LG G3 volt kifutóban 65 e.
Most a samu A9 volt 10-ért kihozható a (közepes) csomagommal + részlet (5 e/hó, 85-re jön ki). De volt (vagy talán még van is) Honor 10-es kifutóban szintén gombokért.
Ilyen se a vodánál, se a T-nél nincs.

(#25) benedekco válasza Tamás88 (#8) üzenetére

benedekco
(őstag)

Nekem 2G-s telóm van és nem kívánom cserélni. Inkább a 3G-t lőjék ki.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) aprokaroka87 válasza benedekco (#25) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Szerintem a 4g volte terjedésével majd szépen lassan ki fog kopni a 2g hálozat telefonok esetében, azon se lepődnék meg ha az 5g jobb elterjedése esetén a 2g/3g hálozatokat a szolgáltatók majd el is kezdik "blokkolni" telefonok esetében.
Persze ez még nagyon a jövő zenéje.

(#27) orion1025

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Mikor lesz végre térerő egy nagyobb város kellős közepén is? Fosom le a géket, de tudjak már telefonálni a munkahelyemen, ne egy időhurokba keveredjek a fél utcán. Tiszta almásnak érzem magam, hogy keresni kell a térerőt állandóan.... És mindez egy közel 8XXXX lakosú városban van, nem is a legszélén.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#28) btprg válasza orion1025 (#27) üzenetére

btprg
(tag)

Vodafone-os vagy? :D
Ennél a szolgáltatónál nagyobb fost én még nem értem... Vettem egy feltöltőkártyásat, mert akivel beszélni akartam az náluk van, és ingyen hívja a 70-eseket. Alig használtam párszor, mégis a fele alkalommal "a hálózat foglalt" meg ilyesmi problémák voltak... A T-nél (a rendes számommal) ilyenenek már 10 éve nem tapasztaltam, ha valakit hívni kell, akkor is mindig a vodásokkal van a szarakodás meg a szakadozó hang.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#29) orion1025 válasza btprg (#28) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Igen voda, így is 3g mellett kell használni, mert 4g alatt semmit nem lehet kommunikálni. Nesze neked 2019...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#30) Tigerclaw válasza orion1025 (#29) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Ezért mondom, hogy minek kellene az 5G, ha még rengeteg a fehér folt, meg gyenge beltéri/kültéri térerő a jelenlegi 2G, 3G és 4G hálózatukban? Az is érdekes, hogy úgy adnak el adatcsomagokat, hogy 0/0 Mbps a garantált. Akkor az ügyfél is mondhatná, hogy becsszó fizet 5 ezret, de garantálni csak 0 forintot tud?

(#31) Viktor0610 válasza Tigerclaw (#30) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

A garantált 0/0 Mbps sebességet az NMHH-nak vagy valamelyik hasonlónak köszönd.
Úgy kell feltüntesse a szolgáltató a minimális sebességet, hogy minden körülményt figyelembe vesz. Nos, ha nincs térerő, lefedettség, akkor ez pont 0/0 Mbps.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#32) nyisziati válasza Tigerclaw (#30) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

"Akkor az ügyfél is mondhatná, hogy becsszó fizet 5 ezret, de garantálni csak 0 forintot tud?" :C
Ez egy nap kommentje plecsni nálam.

(#33) #90085632

(törölt tag)

Na ebből mi lesz...

(#34) pengwin válasza Tigerclaw (#6) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Mindegyikben más mennyiségű antenna van, más a tényleges képessége a legtöbb 5G telefonnak, és ez hálzati oldalról elég komoly fejfájást tud okozni.

(#7) erer1000
Megnyugodhatsz, vidéken ha lesz is 5G, az sokkal lassabb lesz, mint pl. a Széll Kálmán téren.
A belengetett 1Gbps tempót nagy valószinüséggel csak komoly csomópontokon fogja elérni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#35) kenwood válasza erer1000 (#7) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

Nekem pont ez a nem tiszta benne.
Az oke, hogy egy usert akar mar gigabit felett is ki tudunk szolgalni.
A kerdes az,hogy mi van,amikor 50-100-1000 user kezd el netflixen 4khdrt streamelni,online jatszani,torrentezni.Azt mennyire birja 1-1 cella ?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kerdesekre privatban nem valaszolok. A forumon sem, mert semmihez nem ertek.

(#36) pengwin válasza kenwood (#35) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Pont úgy fogja bírni, mint az LTE.
Ez alapvetően nem a mobiltelefonos lyúzerekre van kitalálva, hanem az IoT-re.
A telefonok meg sose fognak olyan terhelést generálni rajta, ami probléma lenne (energiatakarékossági okokból).

(#37) nyisziati válasza pengwin (#36) üzenetére

nyisziati
(PH! addikt)

Jaja. Bekapcsolták a VoltE-t a napokban a Telenornál, és mindjárt beindult a sziréna (köztük én is), mert hamagyorsan megfektette a rendszert.
Mert ugye ahhoz meg sóherek, hogy a tényleges terhelésre szabják a hálózatot, csak a minimumot célozzák meg...

(#38) kenwood válasza pengwin (#36) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

Elvileg sokkal jobban kelene neki,de azert nincsenek tul nagy elvarasok :

Next Generation Mobile Networks Alliance meghatározása szerint az 5G standardnak a következő előírásoknak kell megfelelnie:[3]

Több tízezer felhasználónál az adatsűrűség tíz megabit másodpercenkénti nagyságrendű kell legyen.
Nagyvárosi környezetben 100 megabites másodpercenkénti forgalmat kell biztosítania.
1 gigabites adatátvitelnek kell elérhetőnek lennie az egy irodai szinten tevékenykedő dolgozók között.
Vezeték nélküli szenzoros hálózatnak több százezres tagja is lehessen.
A lefedettség növelése
Jelentős hatékonyságnövekedés
Az LTE-hez képest jelentősen csökkenő késleltetés.[4]

Szakmai kerdesekre privatban nem valaszolok. A forumon sem, mert semmihez nem ertek.

(#39) pengwin válasza kenwood (#38) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

és mindezt sokkal több "adótoronnyal" érik el, nem egynek kell biztosítania egy-egy cella lefedettségét.
Adótoronyra levetítve is jobbnak kéne lennie, de hát meglátjuk, mi lesz belőle.

(#40) hemaka válasza kenwood (#35) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Torrentet alapbol tiltani illene, amire a telenor szarik is nagy ivben, a korlatlan csomagjuktol is megvaltam par honap utan, mert valaki az egesz internetet le akarta tolteni a cellambol a net meg kb hasznalhatatlanra lassult.

(#41) aprokaroka87 válasza hemaka (#40) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Azt te honnan tudod hogy torrent miatt lassúltál le?

(#42) hemaka válasza aprokaroka87 (#41) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Mi mastol? A ven nyanyak elkezdtek nezni a faluban a rosalindat 4K-ba?😂

(#43) Mr.Peter válasza nyisziati (#24) üzenetére

Mr.Peter
(fanatikus tag)

Telenornnal van több mint egy éve korlátlan mobilnetem 7000Ft-ért. Először 10e/hó volt, aztán amikor levitték 7re lemondtam es a T mobilos számomat atvittem hozzájuk. Teljesen elvagyok vele. Vezetes közben youtube, spotify, néha egy kis torrent, teljesen jó. Otthon ha lehal a upc akkor erről szoktam netezni. Nem gigabites, de amíg visszajön teljesen jó.

<<<KEEP IT REAL!>>>

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.