Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz UnA #2 üzenetére

    "A fontos kérdés az, hogy mit adna a digitális pénz, amit a "hagyományos" pénztől nem kapsz meg most?"

    - az utcán gyakorlatilag megszűnne az, hogy kizsebelnek, ugyanis nincs mit elvenni
    - óriási mértékben szorítja vissza a fekete gazdaságot, a fegyverkereskedelmet, a drogkereskedelmet stb
    - gyakorlatilag megszünteti az adócsalás minden formáját
    - az összes pénzmozgás teljességgel lekövethető, ellenőrizhető, nincs átverés , nincs lehúzás
    A készpénz
    - rendkívül sérülékeny, tönkreteszi a hő, a víz, könnyen szakad, könnyű elhagyni, a váltása körülményes, a tárolása helyigényes, mozgatása hely és időigényes
    - más nemű pénzre váltása körülményes, alul szabályozott
    - átadása körülményes , lassú

    A digitális pénz : a fentebb írtak ellentéte mindenben.

    Ennyi elég, vagy gondolkodjak még kicsit és írjak mondjuk 50 egyéb indokot ? Ugyanis jelenleg szerintem az van, hogy a világ minden érve a digitális pénz mellett szólna és számomra egyébként teljesen érthetetlen is lenne, hogy miért van ez ennyire lemaradva. ( azért írom, hogy lenne , mert nyilván a fekete gazdaság erősítése miatt ez direkt van így. Erre mondjuk abból következtetek, hogy mikor Dániában voltam ott konkrétan az utcai látványpékségben nem értették, hogy mi az hogy kp-val akarok fizetni és nem is tudtam, azt mondta a kiscsaj, hogy nem fognak tudni visszaadni, ugyanis NINCS KP a kasszában, mert aznap még senki sem akart volna azzal fizetni. Egy pékségben, az utcán, nem egy webshopban.)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák