Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Zola007 #10 üzenetére

    "-- majd a jelszavadat verik ki belőlünk, nem a tárcánk :)"
    Ez mondjuk tök jogos, és a biometrikus azonosítás se javít a helyzeten mielőtt valaki azzal jönne. Másik oldalról ha nem tud a kártyával kp-t felvenni, akkor mire felhasználná már le is tiltattad a bankkártyát. Vagy ha rögtön helyszínen vásároltat veled valamit, akkor is vissza tudod vonatni pár óráig.

    "-- melegágya a fekete biznisznek az legtöbb ***coin"
    Ha jól értem a hírben taglalt pénz nem anoním lenne, hanem digitális személyihez lenne kötve, innentől ez kilőve

    "az összes pénzmozgás teljességgel lekövethető, ellenőrizhető, nincs átverés , nincs lehúzás
    -- Pont most van kint a PH-n egy cikk, hogy a biztonsági technológiák messze a hackerek mögött kullognak"

    Blockchain technológia miatt minden tranzakció követkető, szóval az tényleg megoldja ezt a problémát. Mondjuk az első pontban taglalt visszavonhatóságot viszont meg kell oldani, mert amúgy probléma az első pont.

    "Egyébként ha nincs róla számla, akkor mindegy hogy analóg vagy digitális ÁFÁt nem fizet."
    Hiába nincs róla számla, van róla tranzakció. Magyarázd ki cégként, hogy miért fizetett neked egy magánszemély X ezer Ft-ot ha nem vásárolt valamit.

    "-- Szerintem 1-2e forint alatt van a pénz eddig nekem, amit tönkretett a hő, víz vagy fizikai behatás."
    Neked igen. Államnak ez tetemes költség.

Új hozzászólás Aktív témák