• pdalcd és Valaki87 értékelése egymásról

    Hirdetés: Törölt hirdetés

    pdalcd negatív értékelést adott Valaki87 számára:

    Eléggé szelektíven emlékszel a történtekre, de akkor itt a teljes verzió a rend kedvéért: 1. Azért hívtalak az otthonomhoz, mert nem átverés volt (s te voltál a vevő)! 2. A telefont kipróbált, megtekintett állapotban vetted át működőképesen! Ha egy telefonnak baja van (kijelző és alaplaphiba) akkor azt nem lehet kipróbálni, sem az utolsó verzióra frissíteni. Érdekes mód a készülék megélt ~6 évet mielőtt a kezedbe került. Nem volt benne 4 órás időzítő, hogy pont nálad romoljon el, de persze erre van kb. 1% esély minden esetben. 3. A tartozékait nem kérted amivel használva volt, ergo nem tudom, hogy mit dugtál rá és mi történt vele abban a 4 órában miután hozzád került. Érdekes mód nálam nem sült meg az alaplap töltés közben. 4. Amikor jelezted felém a problémát akkor te azt mondtad, hogy "néha a kijelző nem érzékel". Mint felelős eladó a készülék életkoránál fogva ezt megértettem, s noha külön garanciát nem adtam a készülék mellé, felajánlottam, hogy visszaveszem vagy cserélem ha szeretnéd! Mivel elmondásod szerint a készülék nem a tiéd volt hanem a barátodnak vetted, megkérdezed őt. Később ismét beszéltünk és a barátod kitalálta, hogy a készülék már be sem kapcsol, illetve nem látni semmit a kijelzőn. Ez már így ebben a kombinációban felettébb szokatlan, mivel a kijelző még ha nem is érzékelt (elmondásod szerint) a készüléknek még működnie kéne. 5. Ezután felajánlottam, hogy HA a készülék széria számát kitudjuk olvasni akkor is visszaveszem, DE HA NEM akkor értelemszerűen nem fogom visszavenni, sem cserélni sem. Ezt ti nem fogadtátok el és a barátod elkezdett fenyegetni, mire én bemondtam a bíróságot, mert az ilyen helyzetet pedig én nem tudom elfogadni. 6. De még ennek ellenére is megkértelek szépen titeket, hogy légyszi nézzétek meg, hogy kiolvasható -e a széria szám és szóljatok vissza, hogy mi a helyzet. Ezt te nem tetted meg, hanem inkább megírtad ezt a negatív értékelést.

    Én továbbra is fenntartom, hogy a készülék rendben volt és feltételezhetőleg a nem rendeltetésszerű használat eredménye volt, hogy számomra ismeretlen körülmények között először a kijelző aztán még az alaplap is gyorsan tönkrement nálad. Ahogyan minden hirdetésemnél is látszik alapos és precíz munkát végzek. Amivel baj van, azt korrekten leírom és lefényképezem. Így fogok tenni a jövőben is. Szóval köszönöm a negatív értékelést és azt, hogy én is kifejthettem az álláspontom.

    Az én negatívom nem "bosszúnegatív". Azért adom, mert annak ellenére, hogy (én legalább is úgy érzem) mindent megtettem (értelemszerűen a vakon és szó nélküli visszavásárlást kivéve) ti nem voltatok együttműködőek (nem válaszoltatok arra a kulcs kérdésemre, hogy a szériaszám kiolvasható -e - mert ezen múlt minden) helyette megfenyegettetek.

    Valaki87 negatív értékelést adott pdalcd számára:

    Sajnos a hirdetett telefon megvétel után 4 órán át működött.
    Este 19:00 körül vettem a telefont ( elmentem hozzá kocsival Kerepesre) , és 23:00 környékén már jeleztem is neki, hogy a telefon teljesen megadta magát. Először a kijelző nem érzékelte a nyomást/érintést történt egy pár "hard reset" ezután töltőre került és a töltéstől kikapcsolt, majd már soha nem kapcsolt be.
    Az ő elmondása alapján, tesztelt hibátlan telefon volt, nálam viszont megadta magát 4 óra működés után....Mikor jeleztem neki egyébként, akkor az volt a válasz, hogy ad helyette egy régi "iphone SE" vagy egy Iphone 7 ami drágább de visszaszámolja nekem ezt a készüléket,mivel nekem nem felelt meg egyik sem így azt mondta, hogy találkozunk a bíróságon akkor...17 ezer ft-ról van szó...Így kihagyom a bíróságot, de mindenki jól nyomkodja meg helyben a nála vásárolt dolgokat!

Aktív témák

  • pdalcd

    csendes tag

    Eléggé szelektíven emlékszel a történtekre, de akkor itt a teljes verzió a rend kedvéért:
    1. Azért hívtalak az otthonomhoz, mert nem átverés volt (s te voltál a vevő)!
    2. A telefont kipróbált, megtekintett állapotban vetted át működőképesen! Ha egy telefonnak baja van (kijelző és alaplaphiba) akkor azt nem lehet kipróbálni, sem az utolsó verzióra frissíteni. Érdekes mód a készülék megélt ~6 évet mielőtt a kezedbe került. Nem volt benne 4 órás időzítő, hogy pont nálad romoljon el, de persze erre van kb. 1% esély minden esetben.
    3. A tartozékait nem kérted amivel használva volt, ergo nem tudom, hogy mit dugtál rá és mi történt vele abban a 4 órában miután hozzád került. Érdekes mód nálam nem sült meg az alaplap töltés közben.
    4. Amikor jelezted felém a problémát akkor te azt mondtad, hogy "néha a kijelző nem érzékel". Mint felelős eladó a készülék életkoránál fogva ezt megértettem, s noha külön garanciát nem adtam a készülék mellé, felajánlottam, hogy visszaveszem vagy cserélem ha szeretnéd! Mivel elmondásod szerint a készülék nem a tiéd volt hanem a barátodnak vetted, megkérdezed őt. Később ismét beszéltünk és a barátod kitalálta, hogy a készülék már be sem kapcsol, illetve nem látni semmit a kijelzőn. Ez már így ebben a kombinációban felettébb szokatlan, mivel a kijelző még ha nem is érzékelt (elmondásod szerint) a készüléknek még működnie kéne.
    5. Ezután felajánlottam, hogy HA a készülék széria számát kitudjuk olvasni akkor is visszaveszem, DE HA NEM akkor értelemszerűen nem fogom visszavenni, sem cserélni sem. Ezt ti nem fogadtátok el és a barátod elkezdett fenyegetni, mire én bemondtam a bíróságot, mert az ilyen helyzetet pedig én nem tudom elfogadni.
    6. De még ennek ellenére is megkértelek szépen titeket, hogy légyszi nézzétek meg, hogy kiolvasható -e a széria szám és szóljatok vissza, hogy mi a helyzet. Ezt te nem tetted meg, hanem inkább megírtad ezt a negatív értékelést.
    Én továbbra is fenntartom, hogy a készülék rendben volt és feltételezhetőleg a nem rendeltetésszerű használat eredménye volt, hogy számomra ismeretlen körülmények között először a kijelző aztán még az alaplap is gyorsan tönkrement nálad. Ahogyan minden hirdetésemnél is látszik alapos és precíz munkát végzek. Amivel baj van, azt korrekten leírom és lefényképezem. Így fogok tenni a jövőben is.
    Szóval köszönöm a negatív értékelést és azt, hogy én is kifejthettem az álláspontom.

    Az én negatívom nem "bosszúnegatív". Azért adom, mert annak ellenére, hogy (én legalább is úgy érzem) mindent megtettem (értelemszerűen a vakon és szó nélküli visszavásárlást kivéve) ti nem voltatok együttműködőek (nem válaszoltatok arra a kulcs kérdésemre, hogy a szériaszám kiolvasható -e - mert ezen múlt minden) helyette megfenyegettetek.

  • Valaki87

    senior tag

    Látom neked is szelektív az emlékezeted, amikor " megfenyegettetek " című drámát adod elő.

    1. -Én mikor fenyegettelek meg?

    2. - Hogy olvasod ki ha NEM KAPCSOL BE A TELEFON?

    De nem is érdekel, gyűjtői " makett "-nek jó lesz.

    Tessék imei szám....Mivel bekapcsolni nem lehet!

    Szép így porosan, megérte az árát...... :U :((

    Precizitásról meg csak annyit, hogy 5x több pozitív értékelésem van mint neked, akár vevő akár eladói részről..... :U Ergo sokkal többet üzleteltem és nem 10 ezres tételekkel, soha semmilyen gond nem volt...Én azért adtam a negatív értékelést mert tényleg megadta magát a telefon 4 óra alatt, amit igen a haverom vett, nem én! Ennyit tudok leírni erről, saját szememmel láttam, hogy nem működik és most nálam porosodik. Az, hogy ti mit beszéltetek már telefonon meg fenyegetőzés és bíróság stb azt ti tudjátok, itt értékelni csak én tudok mivel én vagyok hardverapro tag, a haverom nem az.... Nekem ciki, hogy lebeszéltem őt a jófogás oldalról, hogy itt megbízhatóbb emberek-készülékek vannak nézek neki valamit telefont amíg kész lesz az övé....Aztán tessék. :U

    [ Szerkesztve ]

  • pdalcd

    csendes tag

    válasz Valaki87 #2 üzenetére

    Én pedig azért adtam negatív értékelést, mert felajánlottam a cserét, felajánlottam a visszafizetést csak egy dolgot kértem, hogy nézzétek meg a telefon csatlakozik -e az iTunes-hoz. Nem szóltatok vissza, viszont ehelyett megkaptam a fenyítést és a negatívat (kicsit szelektíven részletezve).

    1.
    5-ös pont: "...és a barátod elkezdett fenyegetni" - nem azt mondtam, hogy te fenyegettél, hanem a barátod!

    2. Kereskedő vagy, ami ebben az esetben annyit jelent, hogy nagyon jól tudod, hogy mit, hogyan kell tesztelni és tudtad, hogy mit veszel garancia nélkül a barátodnak. Elmondásod szerint (5x értékelésed van mint nekem) nem ma kezdted. A készülék a te kezedben is volt. Működött, s nagyon jól tudod, hogy nem szokott hirtelen a kijelző sem az alaplap egyszerre csak úgy hirtelen magától tönkremenni 6 év után. Ha ennyire gáz lett volna az állapota, akkor a kipróbálás pillanatában is produkált volna hibát.

    3. Tudom, hogy milyen IMEI szám van kívül a házon, nyilván nem ez érdekelt volna amikor a szériaszámát kérdeztem.

    Végszó: Ismételni nem fogom magam, az álláspontom és a körülményeket fentebb már részleteztem. Amennyiben úgy érzed, hogy átvertelek, még most is tartom, hogy egy igazságügyi szakértő bevonásával a bíróságon tudjuk folytatni az ügy kivizsgálását, kerül amibe kerül. Az elérhetőségeimet tudod. Ez nekem sem hiányzott elhiheted, de van egy határ ami után én sem nyelem be első bemondásra az elhangzottakat (szerettem volna kivizsgálni) és ez az eset már bőven túlmutat ezen.

    Részemről több kommentet ehhez már nem fűzök hozzá, úgy érzem, hogy megbeszéltük amit meglehetett. A barátodért és a szájából elhangzottakért pedig neked kell vállalni a felelősséget, mivel mindezt a te égiszed alatt együtt intéztétek így, ahogy kialakult.

Aktív témák