Új hozzászólás Aktív témák

  • bali93

    tag

    válasz csaba17 #48 üzenetére

    Természetesen kaptam hozzá driveres lemezt. :) Konkrétan a cd-t nem is kellett először elővennem, mert a win8 egyből felismert mindent, kivétel a sd kártyaolvasót, de azt meg felraktam cd-ről, akárcsak a touchpad driverét. Aztán az eszközkezelőben kiírta, hogy van egy teljesen ismeretlen eszköz. Én a bluetooth-ra gyanakszom (már ha van benne), mert a cd-n van bluetooth-os driver, de azt ha telepíteni akarom, akkor kompatibilitási probléma miatt leáll.
    A win7 x64-es Ultimate sp1-es, de intallnál azt írja, hogy nem támogtja a gpt formázott hdd-t, ezért leformáztam mbr-re. Aztán az install végén meg újraindulgat. Lehet, hogy a legújabb frissítéseket tartalmazó win7-et kéne feltennem?

    gyemipapa: az usb 3.0 simán működik, tuti, hogy nem az a baja, de azért mindenesetre megnézem. Elvileg a win8 szedett le hozzá magának drivert, nem kellett vele a cd-ről bajlódnom. Mindenesetre én is húztam a számat a win8 hallatán, de miután az egyetemtől ingyen megkaptuk, úgy gondoltam teszek vele egy próbát, hiszen a win7 úgy sem működött. Be kell vallanom az idegesítő, tabletes metro felületet leszámítva tetszik. 20 s alatt bootol és leáll, úgy hogy nem ssd, hanem csak hdd van benne. Nem rossz. :) Gyorsabb, stabilabb mint a win7, tegnap próbáltam pár játékot pl. Torchlight 2, Crysis 2 és simán futottak rajta.
    A metro felülettel meg úgy vagyok, hogy a rendszer felállása után úgy is az asztalra léptetek tovább, ahol már minden a win7-hez hasonló. Ha meg valakinek hiányzik a Start menü, akkor fel lehet tenni hozzá bővítményként.
    Mindezek mellett ért még pár kellemes meglepetés: konkrétan a win8 alappól tartalmazza a Windows Defendert (átkeresztelt Security Essentials), az IE 10-et (nem mintha érintene, úgy is Chrome-ot használok :D, de hátha valaki erre esküszik), ill. támogatja a virtuális meghajtókat, tehát a win8 alatt nyugodtan elfelejthetjük a Daemon tools-t vagy az Alcohol 120%-ot. További tapasztalatokat majd még írok.

Új hozzászólás Aktív témák