Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz runingman #25 üzenetére

    Hardveresen lehet akármilyen a huawei, az emberek viszont nem a hardvert, hanem az ökoszisztémát veszik.

    Múlt héten vettem 6 éves rokongyereknek egy használt nindento 2ds-t 60EUR-ért meg néhány játékot.
    Mikori is a 2ds? 2013-as? És az egész hardvernek az alacsony felbontású lcd-kkel tényleg olyan 6 éves mobiltelefon hangulata van.
    Aztán kipróbáltam rajta néhány játékot és elámultam: ez bizony még mindig egy teljes értékű konzol, a programok eszetlenül jól futnak rajta, az egész reszponziv és stabilan tartja a 60 fps-t. Maguk a játékok sem a gagyerák "három pálya után vegyél 3 EUR-ért játékpénzt" micropaymentes szarok, hanem simán több száz órányi játékidő van bennük.
    Egy használt 2ds árának töredékéért vehetsz kínai handheld konzolt, tabletet vagy okostelefont, ami hardveresen kenterbe veri a 2ds-t és mégis sehol sem lesz egy 2ds-en elérhető játékélményhez képest.
    Na ezt jelenti, ha valami mögött valódi ökoszisztéma van, vagy csak a hardver nettó ár/teljesítményével próbálják kiszúrni a szemed.

    Az 5G is csak az ökoszisztéma fenntarthatósága miatt érdekes az Apple-nek. Ha a jobb sávszélességgel növelni lehet a szolgáltatások értékét, akkor az emberek meg fogják venni az új iPhone-okat, nem azért, mert 5G van bennük, hanem mert hozzá akarnak jutni a jobb szolgáltatásokhoz. Hogy a hardver mit tud, az a vásárlók többségét nem érdekli.
    De pont ezért az Apple akár ki is várhat az 5G bevezetésével, mert a droidos telefonokon hiába jelenik meg előbb az 5G, mire azt az emberek a szolgáltatások minőségében meg is érzik, az Apple lazán lehagyja őket, mert az iOS ökoszisztémában sokkal gyorsabban tudják a minőségi váltásokat keresztülvinni.

Új hozzászólás Aktív témák