Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Acélfarkas #2 üzenetére

    Csak annyi kell hozzá elméletben, hogy egy vírus minden mag minden szálán indítson egy-egy processzt, és akkor bármelyik másik processzt "lehallhathatja", már csak azt kell megoldania, hogy detektálni tudja a "lehallgatnivalót"... meg persze eljutni a célgépre.

    Elméletben... de hát az elmélet és a gyakorlat közt csak elméletben nincs különbség...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz podtibi #13 üzenetére

    Azért ez nem így működik, vannak fokozatok, árnyalatok, pl. hogy hány sebezhetőség van, azok milyen súlyosak(mit lehet csinálni őket kihasználva), mennyi erőfeszítésbe kerül őket kihasználni és a javításuk mivel jár, "mibe kerül".
    Szóval ez az egyik se jobb a másiknál kamu duma, olyan mintha te pofonvágsz, én leszúrlak, azt' kvittek vagyunk, mindketten sérültünk...

    Az egy más kérdés. hogy megállapítható-e hogy ki hogy áll ki mindenki máshoz képest, van- e egyáltalán bárki, aki átlátja a nagy képet, vagy mindenki csak egyesével nézi a réseket... lehet, hogy a "biztonságossági sorrend" nem úgy áll, ahogy azt az ember gondolná...

    Azt meg sajnos el kell fogadni, hogy rések/bugok vannak, lesznek, ahogy egyre bonyolultabbak az architektúrák, úgy egyre több, és ezt ha megfeszülsz se lehet kiküszöbölni, nincs végtelen idő/erőforrás se tervezésre se tesztelésre, mert akkor soha nem jutna piacra egy termék sem a cégek meg mehetnének bevétel híján csődbe...
    És ez igaz minden gyárttó minden termékére, de azért a fokozatok igenis számítanak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz podtibi #18 üzenetére

    Nem állítottam sehol, hogy a processzor az élethez lenne kötve, a hasonlat lényege az volt, hogy fokozatok vannak súlyosságban, amit te állítasz az pedig ennek az ellenkezője.

    "nincs olyan hogy az egyik biztonságosabb" - hát épp ez az, hogy de, van.
    Amelyiken kevesebb biztonsági rés van, vagy nehezebben kihasználható, az igenis biztonságosabb, ahogy az pedig csökkenti a biztonságot, ha bármelyik biztonsági rés befoltozása akkora áldozattal jár, amit sokan nem vállalnak be(pl. HT off).
    Csak kétlem, hogy sokan tudnák melyik biztonságosabb, vagy azt, hogy mennyire. Én sem tudom, csak azokról tudok, amik nagy publicitást kaptak, és azokat sem látom át eléggé, hogy megbecsüljem a jelentőségüket. Nem tudom, hogy 8 kis rés rosszabb, vagy 2 nagy(és nyilván messze nem ezek az arányok), vagy hogy mennyivel. Azt is kétlem, hogy az itt fórumozók nagy része tudná...
    De ez nem jelenti azt, hogy mindenhol ugyanaz a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák