Új hozzászólás Aktív témák

  • paljoci1

    újonc

    Akik fikázzák ezt a külső tintatartályos megoldást, azok valószínüleg havi pár 100 oldalt nyomtatnak csak, vagy nem ők fizetik a toner/patron költségét.

    Ár:
    Ennek azért ennyi az ára, mert tudja a duplex nyomtatást is, meg a lapbehuzós scant is, meg persze mert nincs konkurencia. :-) Aki csak nyomtat és szkennel annak jó az is, ami fele ennyibe kerül.

    Szivacs:
    Valamikor 50.000 oldal környékén rinyált a szivacs miatt, amit kb. 5 perc guglizással meg lehetett oldani. Letöltesz egy "szervíz" progit, amivel nullázható a szivacs töltöttsége és kész.

    Nyomtatási költség:
    Nálunk az irodába L355-öt van. Kb. most 2 éves, eddig 70.000 oldalt nyomtattunk vele, hiba nélkül. A nyomtatót akkor kb. 65.000 Ft-ért vettük, és kb. 20.000 Ft-ot költöttünk tintára (összesen). A 70.000 oldalból kb. 25.000 színes nyomtatás volt. Ez mennyibe is került volna lézerrel? Van az is (Canon), ezért mi pontosan tudjuk a különbséget.

    Beszáradás:
    Aki nem nyomtat ki legalább heti 1 oldalt, annak jó egy 20 ezer forintos bármilyen alap lézer is. Ja, hogy azért jó lenne a szkenner funkció is? Meg persze jó lenne, a színes nyomtatás is? El kéne dönteni, h akkor mit is akar az ember...

    Sokáig szenvedtünk a hagyományos tintasugarassal az utángyártott patronok miatt, ami még mindig olcsóbb a lézernél, de sokszor kell cserélgetni a patront, meg fejet tísztítani. Sőt, én anno a lézert is töltögettem porral, így igazi megvátás volt ez a külső tintatartályos megoldás.

    3 hete vettünk egy ilyen L655-öt is a duplex miatt. Az L355-höz képest kb 30%-al gyorsabb és emiatt sajnos hangosabb is. Ilyen kis idegbeteg méregzsák érzésem van néha, ahogy dolgozik.. :-) Akiknek meg nincs jobb ötletük, és a sebességet fikázzák.. A 3 hét alatt 3000 oldalt nyomtattunk ezzel az L655-el, ami azért nem kevés, de az irodában nem merült fel még az a gondolat, h fuuu de lassu, pedig ügyfelezés van iratok másolásával, nyomtatványok, számlák nyomtatásával. Ha pedig 1 oldalt percekig nyomtat egy tintasugaras (ez márkától független jelenség), annak általában az az oka, h tul nagy felbontásu a kép. Sokszor belefutok én is olyanba, h 600 dpi-be szkennel valaki egy A4-es dokumentumot biztos ami biztos... :-D

Új hozzászólás Aktív témák