Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz shtml #40 üzenetére

    "Ugye nem azt akarod mondani, hogy a rablót/gyilkost üldöző rendőr bűncselekményt követ el, ha túllépi a sebességhatárt?"

    Nem. De nem mindegy, hogy üldöznek valakit, aki embert ölt, vagy fizikálisan eltulajdonította az "adófizetők pénzét", vagy csak letöltötte, amit megosztottak.
    Ezzel az erővel bejön egy gyökér ASVA-s, arrébblök a székkel, kiveszi a kezemből az egeret meg a billentyűzetet, hogy mégpedig ő megnézi, hogy én mit töltöttem le. Szóval azért nem mindegy az elkövetett "bűn" jellege. :D

    "Értsd már meg, az egy dolog, hogyan derítik ki a jogtipró szervezetek a torrentező emberek IP-jét és esetleg személyes adatait. Az már egy más dolog, rájuk tudják-e ezek alapján bíróság előtt bizonyítani a törvényszegést."

    Itt a lényeg. Vagyis semmi sem változott, csak egy elrettentő bulvárcikk a sok közül és kirakatperek az ISP-k ellen.

    Ha 100x nem hangzott el, akkor egyszer se, hogy a megosztás önmagában ma Magyarországon nem büntethető.

    Önmagában nem, ha ingyenes dolgot töltesz le és osztasz vissza, de ha illegális dolgot töltesz le, akkor annak visszaosztása szintén illegális. Ezért sem fognak kimenni senkihez, de ha egy ASVÁs gyökér ezzel henceg, hogy mert ő torrentezett és ezt meg ezt az IP-t találta, akkor bilincset a kezére. Ez lenne a jogos.

    De hagyjuk is a témát, mert ezek szerint csak akkor tudják meg titkosított kapcsolaton keresztül, hogy én mit töltök le torrenten, ha ők maguk is elkövetik ugyanazt a "bűnt" (ami országonként változik, vagy nem bűn, vagy tökmindegy), amit ellenem kívánnak felhozni és ezzel engem bemószerolni a szolgáltatómnál.
    Tehát a szokásos fröcsögés az ASVA részéről, innentől egyebet nem tudok hozzáfűzni. ;]

Új hozzászólás Aktív témák